Cena ropy naftowej w Świeżym Jorku nadal spada. 44 dolary za baryłkę  Ze świata

Temat: Ropa naftowa

  • "Ruch jest jeden jak i również banalny". PO apeluje do odwiedzenia rządu w sprawie cen paliw
  • Zanieczyszczona ropa z Rosji. "Działanie umyślne"
  • "Zanieczyszczona" ropa z Rosji. Nasze państwo wstrzymała odbiór surowca
  • Połowa ropy dla Orlenu w Polsce spoza Rosji
  • Cena ropy szybko pokonuje kolejne poziomy. Powodów jest "całkiem sporo"

Ropa chce tydzień od dalszych spadków. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach w marzec, na giełdzie materiałów NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 44, 35 USD, po spadku o 1, 24 USD.

Brent w dostawach na marzec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 0, 94 USD do odwiedzenia 47, 85 USD zbytnio baryłkę.

Produkcja musi wyhamować

- Zapasy ropy rosną szybciej niż w czasie kryzysu finansowego. By ów wzrost spowolnił, najpierw ma obowiązek wyhamować produkcja - ocenił Hong Sung Ki, analityk rynków surowcowych w Samsung Futures w Seulu.

Ceny ropy w Nowym Jorku znów spadają. W oczekiwaniu na wiadomości

- Rynek w regule nie zareagował na zeszłotygodniowe doniesienia z Arabii Saudyjskiej, i tak pozostanie, bowiem król Salman jest znakomity z dużego konserwatyzmu - dodał.

Król Arabii Saudyjskiej Abdullah Allah ibn Abd al-Aziz as-Saud zmarł w czwartek wieczorem po wieku 90 lat. Świeżym monarchą został jego brat, książę Salman Ben Abd al-Aziz.

Arabia Saudyjska jest największym producentem ropy w OPEC. Podczas listopadowego spotkania OPEC w sprawie polityki paliwowej to metrów. in. Saudyjczycy byli mocnymi zwolennikami pozostawienia bez zmian limitów dostaw ropy, dzięki poziomie 30 mln baryłek dziennie, podczas gdy popyt na ropę na rynkach maleje.

W piątek ropa na NYMEX staniała o 0, 72 USD do 46, 31 USD za baryłkę. W uprzednim tygodniu ropa w NA JUKATAN staniała o 6, czterech proc.

Bank centralny Rosji wstrzymał kupno zagranicznych walut Waluty