Będzie strajk w Ryanair  Ze świata

Temat: Gospodarka

  • Projekt budżetu na 2019 rok do odwiedzenia komisji sejmowych
  • Koniec ze zmianą czasu? Komisja Europejska przedstawi propozycję
  • W tą niedzielę zrobisz zakupy. Później długa przerwa
  • Gospodarka wstaje, ale inwestycje rozczarowały
  • Coca-Cola kupuje znaną sieć kawiarni

Blisko 100 pilotów pracujących dla irlandzkich miarki lotniczych Ryanair nie zostanie pracować 12 lipca natomiast taniemu przewoźnikowi grożą następne strajki - podaje "The Independent".

Pracownicy taniutkich linii lotniczych zrzeszeni w Irish Air Line Pilots Association (IALPA) prowadzą spór z władzami Ryanair, w którym domagają się m. in. korzystniejszych zasad rozliczenia stażu i urlopów. Związkowcy poinformowali, że zdecydowana większość podwładnych (wszyscy z wyjątkiem jednego) opowiedziało się za strajkiem.

Blisko 100 tysięcy dolarów za nieszczelny but. Chętnych nie brakowało

Jak podaje "The Independent" do strajku dojdzie prawdopodobnie 12 lipca. Tego poranka piloci pracujący na kontraktach będą pracować normalnie, lecz większość posiadających bezpośrednie porozumienia będą brać udział w proteście, który może uziemić wiele samolotów.

Strajk zostanie miał największy wpływ na podróżujących w Wielkiej Brytanii, na połączeniach z Dublina, Cork, Shannon. Aby zmniejszyć niedogodności Ryanair prawdopodobnie przeniesie na ten dzień dzień dobry pilotów z innych europejskich baz.

Nie wyłącznie w Irlandii

Kolejny strajk w Ryanair może odbyć się również w Niemczech. Tamtejszy związek zawodowy Vereinigung Cockpit, który reprezentuje pilotów również nie porozumiał się z zarządem linii, jakie możliwości może skończyć się opóźnieniami i odwołanymi lotami. Według wstępnych założeń strajk przy Niemczech może odbyć się w sierpniu.

Ryanair poinformował, że większość lotów 12 lipca odbędzie się zgodnie z planem. Samoloty obiecały też poinformować swych klientów 10 lipca o ewentualnej zmianie godziny bądź odwołaniu lotu.

Jak przypomina "The Independent" przy zeszłym miesiącu Ryanair na skutek strajków pracowników kontroli aliansu lotniczego musiał odwołać więcej niż 1100 lotów, przez jakie możliwości ponad 200 tys. pasażerów zostało uziemionych.