Forum w Davos 2019. Rekordowy ruch samolotów nad Davos  Ze świata

Temat: Forum Ekonomiczne w Davos 2019

  • Premier w Davos: przebywamy coraz bardziej innowacyjni, wówczas przynosi efekty
  • Wiceprezydent Chin w Davos: utrzymamy zrównoważony wzrost gospodarczy
  • Jutro zenit w Davos. Długa spis nieobecnych
  • Problemy w państwie pokrzyżowały plany Trumpa. Odwołał "ważną podróż"

Elity goszczące na Światowym Forum internetowym Ekonomicznym w Davos oświadczają, że bardziej niż kiedykolwiek martwią się zmianami klimatycznymi. Ale nie powstrzymuje ich to od czarterowania rekordowej liczby prywatnych odrzutowców a mianowicie pisze AFP.

Air Charter Service (ACS), spółka zajmująca się czarterowaniem samolotów, szacuje, że w poniższym tygodniu na lotniska obok Davos w Alpach Szwajcarskich przyleci prawie 1, 5 tys. prywatnych odrzutowców. To znacznie więcej niż w ubiegłym roku, kiedy uczestników forum przewiozło ponad 1, 3 tys. maszyn.

Jutro szczyt w Davos. Długa lista nieobecnych

Z kolei witryna privatefly. com prognozuje jeszcze większy gest prywatnych samolotów i kalkuluje ich liczbę na dwóch tys.

Co z klimatem?

Wszystko dzieje się w momencie, w jakim zmniejszenie zużycia paliwa i emisji zanieczyszczeń stanowi konkretne z głównych globalnych wyzwań, a zmiany klimatyczne będą jednym z największych czynników ryzyka w gospodarce.

obniżenie zużycia paliwa i emisji zanieczyszczeń, co w naszym momencie jest jednym spośród głównych globalnych wyzwań. (http://www.tvn24.pl)

AFP zwraca uwagę, iż większość gości forum, na wylądowaniu na lotnisku w Zurichu, dociera do Davos pociągiem lub samochodem, natomiast podróż zajmuje im od dwóch do trzech godzinek. Jednak szefowie największych przedsiębiorstw oraz niektórzy liderzy polityczni wybierają powietrzne środki przewozu, aby zaoszczędzić czas.

Jak mówi Andy Christie z ACS, zapotrzebowanie na prywatne odrzutowce w tygodniu, w którym odbywa się Forum Ekonomiczne w Davos, w dużym stopniu przewyższa zapotrzebowanie na samoloty podczas innych ważnych zdarzeń, tak jak na przykład Ekstra Bowl (finałowy mecz na temat mistrzostwo w futbolu amerykańskim zawodowej ligi NFL) bądź finał piłkarskiej Ligi Profesjonalistów.

- Mieliśmy przedsprzedaże z Hongkongu, Indii jak i również USA. Żadne inne wypadek nie cieszy się jakimś globalnym zainteresowaniem, jeżeli chodzi o wynajem samolotów a mianowicie podkreśla Christie.

O forum

49. Światowe Forum internetowym Ekonomiczne rozpoczęło się we wtorek i potrwa w celu czwartku. Jest to 1 z najważniejszych biznesowych spotkań na świecie.

Temat przewodni tegorocznego forum to "Globalizacja 4. 0: Kształtowanie światowej architektury w epoce czwartej rewolucji przemysłowej". Polskę w Davos reprezentować będzie również prezydent Andrzej Duda, jak i premier Mateusz Morawiecki.