Air France-KLM kupuje udziały przy Virgin Atlantic  Wraz ze świata

Temat: Transport

  • Paczki i listy z poślizgiem. Poczta Polska przeprasza
  • Inspektorzy chcą protestować. "Frustracja osiągnęła wysoki poziom"
  • Bankructwo świecącego pustkami lotniska. "Radom wykonuje interes życia"
  • Autostrada A1 w odcinkach. Wybrano wykonawcę kolejnego fragmentu trasy
  • Autostradą z Gdańska do granicy z Czechami. Jest porozumienie na kolejny brakujący wydział A1

Holding lotniczy Air France-KLM zdecydował się przejąć blisko jedną trzecią udziałów brytyjskich linii lotniczych Virgin Atlantic. Pakiet kontrolny w firmie posiadała korporacja miliardera Richarda Bransona. Suma transakcji to 220 mln funtów.

Virgin Atlantic należało dotąd do Delta Airlines oraz Virgin Group. Pierwsza z firm utrzyma swój udział, ale inna należąca do miliardera Richarda Bransona zmniejszy udział wraz z 51 do 20 proc. Sprzedawane 31 proc. akcji firmy ma trafić do odwiedzenia francusko-holenderskiego holdingu Air France-KLM.

Uwaga na piasek w bagażu. Możesz za niego słono zapłacić

Transakcja

Jak podaje BBC, Richard Branson mimo sprzedaży części udziałów zapowiada, że będzie nadal "mocno zaangażowany" w rozwój firmy. W liście otwartym stwierdził, iż przedsięwzięcie jest bardzo pożądane dla linii lotniczych, kontrahentów oraz całej marki Virgin Atlantic.

Branson dodał, że wraz z stażem chce zapewnić, aby każde jego biznesy mogły pomyślnie się rozwijać przez następne 50 lat.

Z kolei Jean-Marc Janaillac, dyrektor generalny Air France-KLM, ocenił, że transakcja pozwoli zaproponować pasażerom jeszcze większy asortyment połączeń między Europą, Ogromną Brytania i Stanami Zjednoczonymi. To wszystko ma być realne dzięki wykorzystaniu dwunastu węzłów komunikacyjnych po obu witrynach Atlantyku.

Linie lotnicze

Virgin Atlantic zostały założone w 1984 roku jak i również były jednym z głównych firm, które trafiły do odwiedzenia portfolio Richarda Bransona, stwórcy marki Virgin.

Obecnie linia obsługuje połączenia pomiędzy Wielką Brytanią an Ameryką Północną, Karaibami, Azją jak i również Australią z głównych podstaw - Gatwick oraz Heathrow.