Ambasador USA Paul W. Jones o wizach dla Młodych polaków  Ze świata

Temat: USA

  • Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję"
  • CIA uruchomiła konto na atrakcyjnym portalu społecznościowym. Dwa powody
  • Chcą wprowadzić opłaty zbytnio wjazd na "najbardziej krętą uliczkę świata"
  • Lot trwa około 11, 5 pory. Uruchomiono rekordową trasę krajową na świecie
  • Krytyk Banku Światowego nowym szefem naszej instytucji

Prezydent Donald Trump popiera zniesienie wiz dla Polaków, Polska nie zaakceptować spełnia jednak jednego wyznacznik związanego z odsetkiem odmów - mówi ambasador USA w Polsce Paul Po. Jones. Dodał, że wizy nie powinny nikogo powstrzymywać przed podróżowaniem do Stanów Zjednoczonych.

- Prezydent Trump powiedział, że wspiera zniesienie wiz dla Młodych polaków. Wcześniej w liście do kierownictwa Kongresu wsparcie dla elastyczności umożliwiającej włączenie Lokalny do Programu Ruchu Bezwizowego wyraził prezydent Obama - przypomniał Jones.

Jak jednak podkreślił, Polska nie zaakceptować spełnia jednego kryterium powiązanego z odsetkiem odmów wizowych - wymagany jest odsetek poniżej 3 procent, Nasze państwo ma obecnie 5, pięć procent.

- Jestem przekonany, że Polska spośród biegiem czasu spełni wówczas kryterium - ocenił.

Co dalej z wizami

"Kupuj amerykańskie, zatrudniaj Amerykanów! ". Trump bije po program wizowy

- Przemiana tego kryterium wymaga podjęcia przez Kongres zmian w prawie. Duża grupa kongresmenów - w tym kilku, którzy niedawno odwiedzili Polskę - zdecydowanie popiera takie rozwiązanie. Kongres czy parlament ma jednak to do odwiedzenia siebie, że kiedy ukazuje się w nim tego typu temat, otwiera mężczyzna dyskusję o szeregu innych sprawach, które nie mają nic wspólnego z Polską, wyłącznie np. z programem w charakterze takim, z innymi krajami, które mogłyby być zainteresowane. Sprawa staje się w takim przypadku dużo bardziej skomplikowana, nie wystarczy ustalić: po prostu zmienimy to, żeby Polska mogła dołączyć - nawet jeśli jest dla takowej zmiany duże poparcie a mianowicie mówił.

- Niezależnie od tego wszystkiego, zawsze przypominam, że 94 procent Polaków, którzy starają się o wizę, otrzymuje wizę na 10 lat, zazwyczaj spędzając blisko 20 minut w ambasadzie. To trochę kosztuje, lecz gdy to zrobisz, wyruszasz w podróż do Stanów przez następne 10 lat kiedykolwiek raczysz, bez odpowiadania na jakiekolwiek pytania, bez wypełniania formularzy w sieci, tłumaczenia się gdzie jedziesz i co zamierzasz robić, co jest konieczne w ramach programu Visa Waiver - dodał ambasador.

- Uznajemy i popieramy zatem postulat większej giętkości, która umożliwiłaby Polsce wstąpienie do programu, ale jednocześnie powiedziałbym, że ta rzecz nie powinna komukolwiek powstrzymywać przed podróżowaniem do USA - podsumował Paul Przy. Jones.

Fed pozostawia stopy procentowe w niezmienonym poziomie