Zachowaj bezpieczeństwo online dzięki numerom wirtualnych kart kredytowych

17 lutego 2021

Wirtualne karty kredytowe to cyfrowe wersje prawdziwych, fizycznych kart kredytowych.

Możesz ich używać zamiast prawdziwych danych karty podczas zakupów online lub telefonicznie, aby zapobiec oszustwom związanym z kartami kredytowymi i kradzieżą tożsamości oraz niezliczonym innym celom.

Gdzie mogę uzyskać numer wirtualnej karty kredytowej?

Obecnie tylko czterech wydawców kart kredytowych podaje numery kont wirtualnych. Możesz je wszystkie zobaczyć tutaj.

Istnieje również kilka usług portfela cyfrowego, które mogą pełnić bardzo podobną funkcję w przypadku transakcji online (a także w sklepie). Możesz dowiedzieć się o nich więcej tutaj.

Wydawcy udostępniający karty wirtualneWskazówka poufnaAmerican Express ma system vPayment, który generuje numery rachunków wirtualnych, ale dotyczy to tylko kont firmowych.

Jak skonfigurować wirtualną kartę kredytową?Utworzenie wirtualnego numeru karty kredytowej powinno być dość łatwe. Proces może się nieco różnić w zależności od emitenta, ale powinien (zwykle) obejmować tylko kilka prostych kroków, takich jak następujące:

 1. Sprawdź, czy Twoje konto karty kredytowej oferuje numery kart wirtualnych, lub złóż wniosek o kartę kredytową, jeśli jeszcze jej nie masz. Aby korzystać z karty wirtualnej, potrzebujesz otwartego konta karty kredytowej. Karta, którą obecnie masz przy sobie, może już dawać dostęp do konta wirtualnego, więc zrób kilka badań, aby sprawdzić, czy tak jest. Jeśli nie, przejrzyj wymienionych przez nas dostawców kont wirtualnych i wyszukaj opcję, która uzupełni Twoje nawyki związane z wydatkami.
 2. Zaloguj się do swojego konta karty kredytowej online i znajdź funkcję wirtualnej karty kredytowej. Zwykle znajdziesz tę opcję w ustawieniach konta, więc sprawdź najpierw. Wygeneruj informacje o karcie. Za każdym razem, gdy utworzysz kartę wirtualną, otrzymasz nowy 16-cyfrowy numer karty kredytowej i 3-cyfrowy kod bezpieczeństwa. W niektórych przypadkach możesz wybrać datę wygaśnięcia, chociaż niektórzy wydawcy z opcjami specyficznymi dla sprzedawcy ustawiają ją automatycznie. Używaj swojej wirtualnej karty tak jak każdej innej karty. Oprócz kilku drobnych różnic – na przykład wyłączności sprzedawcy i faktu, że fizycznie nie istnieją – wirtualne karty kredytowe są prawie takie same jak zwykłe karty kredytowe. Wprowadzasz odpowiednie informacje, aby dokonywać zakupów, a te zakupy obciążają Twoje konto.Capital One EnoAby korzystać z Eno, „inteligentnego asystenta Capital One, potrzebujesz karty Capital One. Będziesz także musiał użyć przeglądarki internetowej Google Chrome lub Mozilla Firefox, aby uzyskać rozszerzenie Eno.

  Numery kart wirtualnych, które utworzysz za pomocą Eno, będą specyficzne dla sprzedawcy, co oznacza, że ​​każdego z nich można używać tylko z powiązanym sprzedawcą.

  Po zainstalowaniu rozszerzenia, asystent Eno pojawi się, gdy będziesz na stronie kasy. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby utworzyć numer karty wirtualnej dla tego sprzedawcy. Ten numer zostanie zapisany i użyty do przyszłych zakupów od tego samego sprzedawcy.

  Możesz też użyć Eno do tworzenia wirtualnych kart przed dokonaniem zakupów.

  Dzięki Capital One, jeśli zgłosisz swoją fizyczną kartę jako zgubioną lub skradzioną, Twoje numery kart wirtualnych pozostaną aktywne.

  Narzędzie Eno obejmuje unikalną usługę, która pozwala uzyskać pełne informacje o koncie natychmiast po uzyskaniu zgody, zamiast czekać kilka dni roboczych, aż karta fizyczna dotrze pocztą. Obejmuje to numer konta, datę wygaśnięcia i kod zabezpieczający CVV. Lub, jeśli Twoja karta zostanie zgubiona lub skradziona, Eno może natychmiast podać informacje o karcie zastępczej, aby pomóc Ci szybciej wrócić na właściwe tory.

  Karty kredytowe Capital OneKarty kredytowe Capital One są dostępne dla osób ze wszystkich zakresów kredytowych. Sprawdź poniżej niektóre z najlepszych kart kredytowych Capital One.

  Karta kredytowa Capital One® VentureOne® RewardsDetaleInformacje związane z kartą kredytową Capital One® VentureOne® Rewards zostały zebrane przez Insider karty kredytowej i nie zostały sprawdzone ani dostarczone przez wydawcę lub dostawcę tego produktu.

  Najważniejsze warunki i funkcje
 3. APR zakupu: 0% wstępna RRSO zakupów początkowych przez 12 miesięcy, następnie 15,49% – 25,49% (zmienna)
 4. Opłata za transakcję zagraniczną: brak Opłata roczna: 0 USDKarta kredytowa Capital One® Quicksilver® Cash RewardsDetaleInformacje związane z kartą kredytową Capital One® Quicksilver® Cash Rewards zostały zebrane przez Credit Card Insider i nie zostały sprawdzone ani przekazane przez wydawcę lub dostawcę tego produktu.

  Najważniejsze warunki i funkcje
 5. 1,5% zwrotu gotówki za każdy zakup
 6. APR zakupu i przeniesienia salda: 0% przez 15 miesięcy, a następnie 15,49% – 25,49% (zmienna) Opłata za transakcję zagraniczną: brak Opłata roczna: 0 USDNagrody dla studentów Journey® od Capital One®DetaleInformacje związane z Journey® Student Rewards from Capital One® zostały zebrane przez Credit Card Insider i nie zostały sprawdzone ani dostarczone przez wystawcę lub dostawcę tego produktu.

  Najważniejsze warunki i funkcje
 7. 1% zwrotu gotówki za każdy zakup ( 1,25% zwrotu gotówki w przypadku terminowej płatności)
 8. Uzyskaj dostęp do wyższego limitu kredytowego: możesz automatycznie ubiegać się o wyższy limit kredytowy po sześciu miesiącach Opłata za transakcję zagraniczną: brak Opłata roczna: 0 USDKonta kart wirtualnych CitiWiększość kart Citi obsługuje numery kont wirtualnych. Jedynymi wyjątkami są karta Costco Anywhere Visa ® firmy Citi (Recenzja) wraz z wersją biznesową tej karty oraz stara karta Citi Dividend (która nie jest już otwarta dla nowych aplikacji).

  Każda karta wirtualna będzie przypisana do jednego sprzedawcy. Możesz ustawić limity wydatków i daty wygaśnięcia.

  Możesz zarządzać numerami kont wirtualnych i używać ich za pośrednictwem serwisu internetowego Citi. Użytkownicy systemu Windows mogą zamiast tego pobrać program do zarządzania kontami wirtualnych kart kredytowych.

  W Citi, jeśli zgłosisz swoją fizyczną kartę jako zgubioną lub skradzioną, Twoje numery wirtualnych kart również zostaną anulowane. Musisz więc utworzyć nowe wirtualne karty, aby je zastąpić. W przeciwieństwie do Capital One, który pozwala Twoim wirtualnym kartom pozostać aktywnymi, gdy zgłosisz swoją zgubienie lub kradzież.

  Karty kredytowe CitiDowiedz się więcej o kartach kredytowych Citi lub zapoznaj się z kilkoma najlepszymi ofertami kart Citi.

  Citi ® Double Cash Card – oferta 18 miesięcy BTDetalebezpiecznie na stronie internetowej emitenta

 9. NAJWAŻNIEJSZE
 10. Zarabiaj 2% na każdym zakupie z nieograniczonym 1% zwrotem gotówki przy zakupie oraz dodatkowym 1% przy płaceniu za te zakupy.
 11. Aby otrzymać zwrot gotówki, spłać co najmniej minimalną należną kwotę w terminie.Oferta przeniesienia salda: 0% początkowej RRSO od transferów salda przez 18 miesięcy. Następnie zmienna APR będzie wynosić 13,99% – 23,99%, w oparciu o Twoją zdolność kredytową.Przelewy salda nie zapewniają zwrotu gotówki.W przypadku przeniesienia salda za zakupy będą naliczane odsetki, chyba że spłacisz całe saldo (w tym saldo salda) przed terminem płatności każdego miesiąca.Opłata za przelew salda wynosi 5 USD lub 3% kwoty każdego przelewu, w zależności od tego, która z tych kwot jest większa.Standardowa zmienna RRSO dla planu Citi Flex wynosi 13,99% – 23,99% w oparciu o Twoją zdolność kredytową. Citi Flex Plan udostępnia oferty według uznania Citi.Citi jest reklamodawcą Insider kart kredytowych.

  Najważniejsze warunki i funkcje
 12. 2% zwrotu gotówki za każdy dokonany zakup (1% przy dokonywaniu zakupów i 1% przy dokonywaniu płatności, o ile zapłacisz co najmniej minimalną należną kwotę w terminie)
 13. RRSO transferu salda: 0% początkowej RRSO przez 18 miesięcy od transferów salda, a następnie 13,99% – 23,99% (zmienne) Opłata roczna: 0 USDKarta Citi Prestige®Detalebezpiecznie na stronie internetowej emitenta

 14. NAJWAŻNIEJSZE
 15. 5X punktów ThankYou za podróże lotnicze i restauracje
 16. 3x punkty ThankYou za hotele i linie wycieczkoweBrak ograniczeń co do liczby punktów, które możesz zdobyćNagrody nigdy nie wygasają250 dolarów na podróżBezpłatne 4 noce w przypadku kwalifikujących się pobytów hotelowych, maksymalnie dwa razy w rokuBezpłatne członkostwo Priority Pass SelectGlobal Entry lub TSA Pre✓ Credit Opłata za złożenie wnioskuBrak opłat za transakcje zagraniczneOpłata roczna w wysokości 495 USDInformacje związane z Citi Prestige® Card zostały zebrane przez Credit Card Insider i nie zostały sprawdzone ani udostępnione przez wydawcę lub dostawcę tego produktu.

  Najważniejsze warunki i funkcje
 17. 5X punktów za dolara w liniach lotniczych i restauracjach 3X punktów w hotelach i na liniach wycieczkowych
 18. 50000 punktów bonusowych za wydanie 4000 $ w ciągu pierwszych 3 miesięcy po otwarciu konta Opłata roczna: 495 USDKarta Citi® Diamond Preferred®Detalebezpiecznie na stronie internetowej emitenta

 19. NAJWAŻNIEJSZE
 20. 0% RRSO początkowej przez 18 miesięcy na zakupy od daty otwarcia konta i 0% RRSO początkowej przez 18 miesięcy od salda transferów od daty pierwszego przelewu. Następnie zmienna RRSO będzie wynosić 14,74% – 24,74%, w oparciu o Twoją zdolność kredytową. Przelewy salda muszą zostać zakończone w ciągu 4 miesięcy od otwarcia konta.
 21. Opłata za przelew salda wynosi 5 USD lub 3% kwoty każdego przelewu, w zależności od tego, która z tych kwot jest większaUzyskaj bezpłatny dostęp do swojego FICO® Score online.Dzięki Citi Entertainment® uzyskasz specjalny dostęp do zakupu biletów na tysiące wydarzeń, w tym koncerty, wydarzenia sportowe, doznania kulinarne i nie tylko.Kupuj bez obaw, wiedząc, że masz niezawodne korzyści z ochrony, w tym odpowiedzialność 0 USD za nieautoryzowane zakupy i rozwiązania Citi® dotyczące kradzieży tożsamości.Standardowa zmienna RRSO dla Citi Flex Plan wynosi 14,74% – 24,74%, w oparciu o Twoją zdolność kredytową. Citi Flex Plan udostępnia oferty według uznania Citi.Citi jest reklamodawcą Insider kart kredytowych.

  Najważniejsze warunki i funkcje
 22. RRSO zakupu: 0% przez 18 miesięcy, następnie 14,74% – 24,74% (zmienna)

 23. RRSO przeniesienia salda: 0% przez 18 miesięcy, następnie 14,74% – 24,74% (zmienne)

  Opłata roczna: 0 USD

  Karta AppleKarta Apple Card ma wbudowany numer wirtualnej karty kredytowej. Nie możesz zarządzać wieloma wirtualnymi numerami kart kredytowych jednocześnie za pomocą tej karty, ale posiadacze kart mają opcję „Poproś o nowy numer karty, jeśli sądzą, że informacje o ich kartach zostały przejęte.

  Ten numer karty wirtualnej może być używany do zakupów online lub wszędzie tam, gdzie należy wprowadzić pełny numer karty kredytowej.

  Numer karty przechowywany na pasku magnetycznym fizycznej karty Apple Card różni się od numeru wirtualnej karty kredytowej, więc nie trzeba wymieniać jednej, jeśli druga zostanie naruszona.

  Ekran z numerem karty wirtualnej jest dostępny po przejściu do opcji Ustawienia>Portfel i Apple Pay>Karta Apple>Informacje o karcie i wymaga uwierzytelnienia za pomocą Touch ID, Face ID lub kodu.

  Ostatnie cztery cyfry numeru karty wirtualnej i numeru karty fizycznej są różne.

  Karta AppleDetalebezpiecznie na stronie internetowej emitenta

 24. NAJWAŻNIEJSZE
 25. 3% zwrotu gotówki w Apple, iTunes i App Store
 26. 3% zwrotu gotówki z Uber / Uber Eats przy płatnościach z Apple Pay2% zwrotu gotówki za każdym razem, gdy używasz Apple PayBrak opłaty rocznejZarządzane przez aplikację iPhone WalletPo zatwierdzeniu wszystkie trzy oferują natychmiastowy dostęp do wirtualnych kart kredytowych przeznaczonych do transakcji online i telefonicznych. Będziesz mieć pełną kontrolę nad tym, gdzie i jak używane są Twoje karty wirtualne po ich wydaniu.

  Możesz utworzyć dowolną liczbę wirtualnych kart, każda ze świeżymi danymi uwierzytelniającymi oraz dostosowywanymi limitami, które można zmieniać w czasie rzeczywistym. I oczywiście możesz w każdej chwili zamknąć swoje wirtualne karty.

  Wskazówka poufnaW przeciwieństwie do wielu firmowych kart kredytowych, karty obciążeniowe Brex nie są dostępne dla indywidualnych właścicieli.

  Karty Brex ChargeKarta firmowa BrexDetalebezpiecznie na stronie internetowej emitenta

 27. NAJWAŻNIEJSZE
 28. 7X punktów za dolara w przypadku usług wspólnych przejazdów i taksówek
 29. 3X punktów za dolara w podróżach i restauracjach2X punktów za dolara przy cyklicznych zakupach oprogramowania30000 punktów bonusowych i zniesionych opłat za karty na całe życie5000 $ kredytu Amazon Web Services w ciągu roku150 USD na reklamę w Google Ads15% zniżki na cenę katalogową powierzchni biurowej WeWork w USA na 6 miesięcy20% zniżki na pierwszy rok subskrypcji Carta i zniesione opłaty wdrożeniowe25% zniżki na subskrypcję Salesforce, do 375 USD zniżkiBrak opłat za transakcje zagraniczneBrak opłaty rocznejNiedostępne dla przedsiębiorców indywidualnychKarta e-commerce BrexDetalebezpiecznie na stronie internetowej emitenta

 30. NAJWAŻNIEJSZE
 31. Limit kredytowy w wysokości 50–100% prognozowanej miesięcznej sprzedaży
 32. Karta obciążeniowa: spłać saldo w całości w ciągu 60 dni30000 punktów bonusowych za wydanie 1000 $Zdecyduj się na opłacenie rachunków w ciągu 30 dni i zdobądź 1X punkt za każdego dolara na wszystkich zakupachNatychmiastowa decyzja o zatwierdzeniu5000 $ kredytu Amazon Web Services w ciągu roku150 USD na reklamę w Google Ads15% zniżki na cenę katalogową powierzchni biurowej WeWork w USA na sześć miesięcy20% zniżki na pierwszy rok subskrypcji Carta i zniesione opłaty wdrożeniowe25% zniżki na subskrypcję Salesforce, do 375 USD zniżkiCałodobowe monitorowanie oszustw i ochrona przed odpowiedzialnościąNiedostępne dla przedsiębiorców indywidualnychKarta Brex Life SciencesDetalebezpiecznie na stronie internetowej emitenta

 33. NAJWAŻNIEJSZE
 34. Uczyń Brex swoją ekskluzywną kartą firmową, aby zdobywać nagrody za bilety konferencyjne, materiały laboratoryjne, podróże Brex i wszystko, co kupujesz
 35. 5000 USD kredytu Amazon Web ServicesDo 15% ceny katalogowej powierzchni biurowej WeWork w USA przez sześć miesięcyNatychmiastowe zatwierdzenie dla wykwalifikowanych kandydatówCałodobowe monitorowanie oszustw i ochrona przed odpowiedzialnościąKarta obciążeniowa – spłać saldo w całości w ciągu 60 dniLimit kredytowy oparty na kapitale własnym firmy, wzorcach wydatków i zebranej gotówceBrak opłaty rocznejBrak opłat za transakcje zagraniczneNiedostępne dla przedsiębiorców indywidualnychNaszywka

  Karta firmowa Stripe działa podobnie jak karty Brex. Nie musisz przedstawiać gwarancji osobistej ani poddawać się kontroli kredytowej, aby ją otrzymać, ale musisz spełnić pewne standardy dotyczące wielkości płatności, historii ze Stripe i historii konta bankowego.

  Wirtualne karty są dostarczane natychmiast po przesłaniu logo Twojej firmy do Stripe Dashboard.

  Karta firmowa StripeDetalebezpiecznie na stronie internetowej emitenta

 36. NAJWAŻNIEJSZE
 37. 2% zwrotu gotówki w dwóch najważniejszych kategoriach wydatków miesięcznie
 38. 50 000 USD na bezpłatne przetwarzanie płatności po wydaniu pierwszych 5000 USD5000 $ kredytów Amazon Web ServicesTrzy miesiące podstawowej subskrypcji Shopify za darmo436 $ w kredytach Zendesk miesięcznie przez pierwszy rokBrak opłaty rocznejBrak opłaty za transakcje zagraniczneBrak opłat za opóźnieniaNie jest wymagana żadna gwarancja osobistaMusisz poprosić o zaproszenie i zostać zaakceptowanym, aby złożyć wniosekAby złożyć wniosek, musisz mieć konto StripeCo to jest wirtualna karta kredytowa?

  Karta wirtualna działa jak jednorazowy przedstawiciel Twojej prawdziwej karty. Jeśli coś stanie się z wirtualną kartą, możesz ją po prostu usunąć i zdobyć nową.

  Dwa główne cele korzystania z wirtualnych numerów kont (VAN) to bezpieczeństwo i wygoda. Zamiast podawać sprzedawcom rzeczywiste dane karty kredytowej, możesz po prostu podać numer karty wirtualnej.

  Następnie, jeśli wystąpi jakikolwiek problem z bezpieczeństwem strony internetowej lub firmy, możesz po prostu anulować tę wirtualną kartę. Nie musisz się martwić, że złodzieje dokonują wszelkiego rodzaju oszukańczych transakcji, ponieważ mieliby tylko tę jedną ograniczoną liczbę. Nie musisz też zgłaszać informacji o swojej karcie jako skradzionych i otrzymywać pocztą nowej karty. Oto podsumowanie wszystkiego, co musisz wiedzieć o wirtualnych kartach kredytowych:

  • Pomagają chronić informacje o Twojej karcie: jeśli haker ukradnie Twoją wirtualną kartę kredytową, nie naruszy to Twojego rzeczywistego konta, poprawiając ogólne bezpieczeństwo Twojej karty.
  • Są przeznaczone tylko do zakupów online i przez telefon: wirtualnych kart kredytowych można używać online lub przez telefon, ale nie w sklepach. Dane karty są różne: Twoja karta wirtualna będzie zwykle miała inny numer konta, kod bezpieczeństwa i datę ważności. Funkcje są różne: funkcje, które otrzymujesz za pomocą kart wirtualnych, zależą od wystawcy karty. Niektóre są przeznaczone tylko do jednorazowego użytku: numer wirtualny może być ograniczony do pojedynczej transakcji. Może być specyficzny dla sprzedawcy: określony numer wirtualny może być ograniczony do transakcji z jednym sprzedawcą. Mogą obowiązywać limity wydatków: często możesz ustawić indywidualne limity wydatków dla każdej utworzonej karty wirtualnej. Zakupy pojawiają się normalnie: wszelkie zakupy lub transakcje, których dokonujesz, pojawią się na Twoim koncie w normalny sposób, chociaż mogą być oznaczone wirtualnym numerem. Zwroty nie powinny być kłopotliwe: wydawcy kart twierdzą, że wirtualne numery kart nie powinny powodować problemów przy zwracaniu dokonanych za ich pomocą zakupów.Karty wirtualne nie mają żadnych dodatkowych zabezpieczeń w porównaniu z kartami fizycznymi. Stanowią tylko dodatkową warstwę zabezpieczeń przed oszustwami, które już masz. Ustawa o CARD ogranicza twoją osobistą odpowiedzialność za oszustwa do 50 USD, a główni wydawcy kart kredytowych idą jeszcze dalej, zapewniając polisy odpowiedzialności 0 USD.

   Wirtualna karta nie daje nic więcej, ale służy trochę jak pierwsza linia obrony, którą możesz łatwo wymienić. Złodzieje otrzymają dane Twojej jednorazowej karty zamiast rzeczywistych danych karty kredytowej.

   Korzystanie z numerów kart wirtualnych może być mądrym posunięciem, jeśli robisz zakupy w witrynie internetowej, co do której podejrzewasz, że jest podejrzana lub niezabezpieczona.

   Niektóre firmy obsługujące karty kredytowe oferują wirtualne karty kredytowe, ale nie wszystkie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej i dowiedzieć się, gdzie możesz teraz uzyskać numer karty wirtualnej.

   Wskazówka poufnaSzukasz natychmiastowego numeru karty, którego możesz użyć zaraz po zatwierdzeniu? Przejdź w dół, aby przeczytać więcej o kartach, których możesz natychmiast użyć.

   Kiedy należy używać numerów wirtualnych kart kredytowych?

   Jak bezpiecznie czujesz się podczas zakupów online? Czy chcesz podać dane swojego prawdziwego konta dowolnej witrynie, w której mógłbyś dokonać zakupu?

   Twoje odpowiedzi prawdopodobnie zależą od twojego temperamentu i miejsca, w którym robisz zakupy. Jeśli robisz zakupy tylko od dużych, popularnych sprzedawców, możesz czuć się bezpieczny przed oszustwami, ale naruszenia danych nadal stanowią zagrożenie. Jeśli chodzi o mniejsze firmy, które mogą mieć strony internetowe, które wydają się tanie, podejrzane lub oszukańcze, normalne jest, że jesteś bardziej sceptyczny co do bezpieczeństwa swoich prywatnych danych.

   Oto kilka sytuacji, w których możesz chcieć użyć wirtualnej karty kredytowej ze względów bezpieczeństwa lub w inny sposób:

   • Zakupy online: możesz chcieć używać jednorazowych kart kredytowych do wszystkich zakupów online, tylko dla bezpieczeństwa lub dla wygody.
   • Usługi subskrypcji: załóżmy, że chcesz subskrybować Netflix tylko przez sześć miesięcy. Zapłać kartą wirtualną, która wygaśnie do tego czasu, a Netflix nie będzie mógł Cię obciążyć po tej dacie. Wygoda: jeśli używasz numerów wirtualnych do subskrypcji online i zgubisz swoją fizyczną kartę, nie będziesz musiał resetować wszystkich tych informacji o płatnościach, gdy otrzymasz nowy fizyczny numer karty (dla posiadaczy kart Capital One i być może niektórych innych wydawców). Potencjalnie ryzykowne witryny internetowe: najłatwiej jest używać kart wirtualnych tylko w przypadku witryn lub firm, które wydają się podejrzane, lub w przypadku nowych firm. Martwisz się naruszeniami danych: naruszenia danych są zbyt powszechne. Ale jeśli hakerzy ukradną numer Twojej karty wirtualnej, możesz po prostu odetchnąć z ulgą, tworząc nową. Stałeś się ofiarą kradzieży tożsamości lub oszustwa związanego z kartą kredytową: jeśli przeszedłeś już przez zmartwienia i kłopoty związane z kradzieżą tożsamości lub oszustwem związanym z kartą kredytową, możesz podjąć dodatkowe kroki, aby zapobiec powtórzeniu się takiej sytuacji. Daj swojemu dziecku metodę wydawania pieniędzy: zamiast wręczać rzeczywistą kartę, możesz dać swoim dzieciom wirtualną kartę kredytową z limitem wydatków.Wady i zalety numeru karty wirtualnej

    Czy powinieneś używać wirtualnych numerów kont? Nie ma wielu poważnych wad, z wyjątkiem rzadkich przypadków.

   • Dodatkowa warstwa bezpieczeństwa
   • Nie ma potrzeby kupowania nowej karty fizycznej w przypadku kradzieży danychWygodna metoda płatnościŁatwe tworzenie i zarządzanie wieloma wirtualnymi numeramiNiektórych numerów kont wirtualnych można używać z niektórymi portfelami cyfrowymi
   • Działa tylko w przypadku transakcji online lub telefonicznych (tzw. Transakcje bez karty)
   • Brak dodatkowych zabezpieczeń przed oszustwami poza zwykłymi funkcjami kartyMogą mieć problemy ze zwrotami (chociaż dostawcy VAN twierdzą, że zwroty powinny działać normalnie, o ile przestrzegasz zasad sklepu i kart)Rezerwacje dokonane za pomocą kart kredytowych, takich jak hotele i wypożyczalnie samochodów, mogą wymagać okazania karty po przyjeździe – niemożliwe w przypadku kart wirtualnych Korzystanie z portfeli cyfrowych jako dodatkowego zabezpieczenia kart

    Zamiast udostępniać wirtualny numer do wykorzystania, portfele cyfrowe przechowują informacje o karcie w (prawdopodobnie) bezpiecznej lokalizacji. Następnie za każdym razem, gdy dokonujesz zakupu, tworzony jest unikalny token, który jest używany zamiast prawdziwych informacji o karcie.

    Portfele cyfrowe nie są dokładnie usługami wirtualnych kart kredytowych, ale mają zasadniczo ten sam efekt: ukrywają dane Twojego prawdziwego konta podczas dokonywania płatności, tworząc i używając jednorazowej liczby losowej. Z portfeli cyfrowych można jednak korzystać tylko w przypadku niektórych sprzedawców.

    Dwie sieci i niektórzy wydawcy kart kredytowych zapewniają portfele cyfrowe. Portfel cyfrowy może, ale nie musi być również portfelem mobilnym: aplikacją, której możesz używać na telefonie do robienia zakupów w sklepie.

    Jak widać poniżej, Mastercard Masterpass i Visa Checkout może być używany z każdą z głównych kart kredytowych. Możesz więc korzystać z dowolnej z tych usług w przypadku większości kart kredytowych. Ale portfela dostarczonego przez wydawcę karty kredytowej można używać tylko z kartami tego wydawcy.

    Wskazówka poufnaIstnieją również portfele cyfrowe dostarczane przez inne firmy, takie jak Apple Pay, Samsung Pay i Google Pay.

    Mastercard MasterpassZ usługi portfela cyfrowego Masterpass można korzystać z każdą popularną kartą kredytową.

    Sporo sprzedawców akceptuje Masterpass, zarówno online, jak i w sklepie. Użytkownicy Masterpass od czasu do czasu otrzymają specjalne oferty, takie jak dodatkowe 5 USD za doładowanie co najmniej 10 USD na karcie DD Dunkin 'Donuts.

    Poszukaj logo Masterpass, aby dokonywać zakupów za pomocą tej usługi lub sprawdź katalog sprzedawców w powyższej tabeli.

    Logo Masterpass przy kasie.

    Visa CheckoutUsługa Visa Checkout zastąpiła stary system płatności V.me. Po zarejestrowaniu się możesz dodać karty dowolnego z głównych wydawców, nie tylko karty Visa.

    Podobnie jak powyżej w przypadku Masterpass, użytkownicy Visa Checkout będą czasami widzieli oferty z określonymi sprzedawcami. Ostatnia transakcja obejmowała 25 USD zniżki na przyszłe zamówienie w Shutterfly po dokonaniu zakupu od tej firmy za pomocą Visa Checkout.

    Możesz korzystać z Visa Checkout u wielu różnych sprzedawców, do których linki znajdziesz w powyższej tabeli. Kliknij logo Visa Checkout, aby użyć go do zakupu.

    Logo Visa Checkout.

    Amex Express CheckoutPosiadacze kart Amex nie muszą się rejestrować ani rejestrować, aby korzystać z usługi Amex Express Checkout.

    Po prostu kliknij logo podczas płatności u sprzedawcy uczestniczącego w programie, a zostaniesz poproszony o podanie danych logowania do karty American Express. Następnie możesz wybrać kartę, którą chcesz zapłacić.

    Logo Amex Express Checkout. Zamówienie dla siebie buźkowych truskawek nie jest niczym dziwnym.

    Karty kredytowe American ExpressAmerican Express ma sporo dobrych kart. Oto kilka z najlepszych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy