Bezpieczne wakacje, świat okiem ekspertów. Weekend w TVN24 BiŚ

Papież Franciszek nie wybacza pedofilom. Weekend w TVN24 Interes i Świat

W weekend w TVN24 Interes i Świat porozmawiamy na temat bezpiecznego i komfortowego udawania się w podróż w wakacje. Wydarzenia na świecie omówią goście programów "Piąta strona świata" i "Korespondent". Zapytamy też m. in. o to, czy znane krawiectwo umiera i które korzyści dla naszej ekonomii przynoszą owady.

Sobota

"Piąta strona świata". Gośćmi księdza Kazimierza Sowy pozostaną Sebastian Duda z tygodnika "Więź”, dr hab. Katarzyna Górak-Sosnowska z SGH, Jerzy Haszczyński z "Rzeczpospolitej" i aktor Artur Barciś. Porozmawiają o nowej watykańskiej polityce "no mercy" w stosunku do biskupów ukrywających pedofilię oraz omówią wizytę Władimira Putina u papieża Franciszka, na którą Rosjanin spóźnił się 90 minut. Poruszą temat greckiej wyspy Kos, która walczy z masowym napływem imigrantów z Jordani oraz zastanowią się, kogo obraża kampania "Nie zdążyłam mieć dziecka". Podyskutują w końcu na temat tajemniczej grupy Bilderberga.

O godzinie 13. 00 w naszym studio porozmawiamy o wczasach z bagażem podręcznym. Bądź nowe regulacje IATA zakończą awantury na lotniskach? I dlaczego linie lotnicze utrudniają życie podróżnym?

Odwiedzimy Chiny, Mauritius i Bali. Dokumenty w TVN24 Biznes i Świat

W programie "Babilon" o godz. 14: 10 gośćmi Piotra Marciniaka będą Lena Kolarska-Bobińska, Marzena Machałek, Karolina Wigura i Małgorzata Tracz.

Niedziela

O godzinie 11. 00 naszymi gośćmi będą ginekolog prof. Romuald Dębski oraz Anna Krawczak wraz z stowarzyszenia "Nasz Bocian”. Porozmawiają o przełomie w uzdrawianiu bezpłodności, jakim był przeszczep fragmentu jajnika kobiecie po chemioterapii, dzięki któremu zaszła ona w ciążę drogą naturalną i urodziła witalne dziecko.

„Korespodent”. Gośćmi Katarzyny Karpy-Świderek będą Żenia Klimakin, dziennikarz Polskiego Radia, Gabriele Lesser – Die Tages Zeitung, Michel Viatteau, francuska agencja AFP. Są dyskutować o rekonstrukcji naszego rządu widzianej z perspektywy zagranicznych mediów. (godz. dwunastu: 30)

Profesor Akademii Leona Koźmińskiego Dariusz Jemieleniak wydaje się być pierwszym Polakiem wybranym do odwiedzenia Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia. Nam opowie na temat, kto tworzy treści dostępne w Wikipedii, jak są ów kredyty weryfikowane i na ile można na nich zawierzyć. (godz. 14: 30)

I coś jeszcze

Wyjeżdżasz dzięki egzotyczne wakacje? Musisz się zaszczepić! Paweł Blajer spyta lekarza także o wówczas, jakie rejony świata żądają szczególnej ostrożności i jakie leki warto zabrać wraz ze sobą w podróż.

W ten weekend Katarzyna Karpa-Świderek odwiedzi dach warszawskiego hotelu Hyatt, gdzie kierownik kuchni hoduje… pszczoły. Wytłumaczymy, jakie korzyści dla polskiej gospodarki przynoszą te owady oraz pokażemy, jak zidentyfikować dobry miód.

Tradycyjne krawiectwo umiera? To legenda! Katarzyna Karpa-Świderek udowadnia, hdy rodzinne, wielopokoleniowe zakłady krawieckie świetnie prosperują, a coraz więcej młodych osób widzi w szyciu sposób na dochodowy interes.

Grecy nie chcą pomocy Europy. Dziesięć konsekwencji wyników referendum Ze świata