Wynik FICO i

podział poziomu kredytów

Category: Swój Raport
17 lutego 2021

Jak widzą Cię autorzy pożyczkodawców

Twój FICO Score może być kluczem, który otwiera drzwi do zatwierdzeń przy niskich stawkach lub kluczem, który całkowicie Cię blokuje.

Twój najważniejszy wynik FICO będzie mieścił się w przedziale od około 0-877 (w zależności od wersji biura informacji kredytowej) i jest głównym czynnikiem decydującym o tym, na jakim poziomie kredytu umieści Cię większość kredytodawców.

Podobnie jak w przypadku skali sprawiedliwości, niższy wynik oznacza wyższe stopy procentowe, a wyższy wynik oznacza znacznie niższe stopy. Ogólnie rzecz biorąc, może to równać się tysiącom dolarów odsetek!

Warto zwrócić uwagę na swój wynik, ponieważ wysoki wynik jest jak klucz główny, który otwiera wiele drzwi dla wielu pożyczkodawców, podczas gdy niski wynik otwiera znacznie mniej drzwi.

Twój wynik FICO jest pierwszą rzeczą, na którą spojrzy większość pożyczkodawców samochodowych, aby określić:

 • Jeśli chcą ci pożyczyć pieniądze
 • Na jaki poziom kredytu będziesz się zaliczaćDo jakich stawek będziesz się kwalifikowaćJakie warunki ci podadząIle pozwolą ci pożyczyćIle zaliczki, jeśli w ogóle, możesz potrzebować
  Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał wiedzieć, ustalając lub rozumiejąc, do jakiego poziomu kredytowego należysz (poniżej), jest sposób działania większości modeli scoringowych pożyczkodawców. Innymi słowy, jak widzą Cię pożyczkodawcy!

  Wszyscy pożyczkodawcy samochodów nie są sobie równi, ale mają pewne wspólne cechy. Trzy główne czynniki kredytowe (poza punktacją), na które zwracają uwagę wszyscy pożyczkodawcy samochodowi, określając, czy udzielą ci pożyczki i do jakiego poziomu kredytu się zaliczasz, to:

  1. Umiejętność
  2. StabilnośćWcześniejsza historia kredytowaNie spełniaj minimalnych wymagań pożyczkodawców w jednej z tych kategorii i nie ma znaczenia, jaki jest Twój wynik FICO. Nie dostajesz pożyczki!

   Jeśli spełniasz te wymagania, Twój wynik jest kluczem do uzyskania najlepszych stawek. Pamiętać.

   Wyższy wynik FICO =

   niższe miesięczne płatności!

   FYI:Termin FICO score to ogólny termin używany do opisania Twojej zdolności kredytowej. Jest to skrót od Fair Isaac Corp. i większość agencji zajmujących się sprawozdawczością kredytową określa Twoją zdolność kredytową na podstawie swojego modelu ryzyka.

   Jeśli Equifax (jedno z trzech głównych biur kredytowych) jest używane głównie w Twoim regionie kraju, to ocena BEACON może być częściej stosowana niż punktacja FICO.

   Jeśli używany jest przede wszystkim TransUnion (inny z trzech), wówczas EMPIRICA może być najczęściej używanym terminem.

   Sześć głównych

   poziomów kredytowych kredytodawców samochodowych

   Poziom kredytu A +

   Typowy wynik FICO dla poziomu A + to

   740 – 877i jest również określany jako:

   • Kredyt 0 poziomu (kredyt Ford Motor)
   • Poziom S (GMAC Financial)Poziom diamentuKredyt poziomu 1+ (pożyczkodawcy samochodowi, którzy nie używają literowanych poziomów kredytu)Klienci należący do kategorii

    kredytowej A + kwalifikują się do:

    • Najlepsze oprocentowanie kredytów samochodowych
    • Żadnych pożyczek w dółWiększe pożyczki do wartości

     (pożycz więcej pieniędzy w stosunku do wartości pojazdu)i może wybrać przedłużone terminy

     (pożyczki na 72, 84 i 96 miesięcy)Aby zakwalifikować się do poziomu

     kredytu A +, zazwyczaj potrzebujesz:

     • 5 lat dobrze płatnej historii kredytowej
     • 5 lub więcej linii handlowychPreferowany jest dobrze opłacony kredyt hipoteczny (ale nie jest konieczny)Wcześniejsza lub obecna dobrze spłacona pożyczka na samochód24-miesięczna historia dotycząca kredytu hipotecznego lub kredytu samochodowegoNiskie salda kredytu odnawialnego (poniżej 35%)Niski całkowity zadłużenie do dochodu (obejmuje kredyt hipoteczny, czynsz, pożyczki, karty kredytowe itp.) Poniżej 50% DTIMieć dopłatę do miesięcznego dochodu brutto poniżej 25%Pożyczkodawcy

      nie chcą widzieć:

      • Wcześniejsze przejęcia
      • Upadłość wcześniejszaObciążone rachunkiKonta inkasaWolno płatne kontaPoziom kredytowy A + jest z pewnością punktem odniesienia dla każdego, kto ma aspiracje do uzyskania doskonałego ratingu kredytowego. Warto opłacać rachunki terminowo i nie wpadać w zbyt duże zadłużenie.

       Klienci poziomu kredytu A + kwalifikują się do specjalnych promocji zakupu samochodów, takich jak 0% finansowania bez pożyczek na dokumenty. Biorąc pod uwagę zarówno oszczędności wynikające z finansowania o niskim oprocentowaniu, jak i wygodę pożyczek bez dokumentów, jest to zdecydowanie poziom, na którym chcesz się znaleźć.

       Oto 4 klucze, jak uzyskać dobry kredyt. Istnieją pewne wspólne cechy ludzi z wysokimi wynikami FICO z doskonałym udostępnianiem danych kredytowych. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czego to wymaga, to jest dla Ciebie.

       Wynik 740 FICO jest uważany za świetny, a wynik 780 lub wyższy jest uważany za doskonały.

       Poziom kredytuTypowy wynik FICO dla poziomu A wynosi

       700-739i jest również określany jako:

       • Kredyt 1 poziomu (kredyt Ford Motor)
       • Poziom A (GMAC Financial)Poziom platynowyKredyt poziomu 1 (pożyczkodawcy samochodowi, którzy nie używają literowanych poziomów kredytu)Bardzo podobny do klientów z poziomu A + pod względem potrzebnych pozytywów. Zazwyczaj to, co powoduje, że ktoś wpada do poziomu A, w przeciwieństwie do poziomu A +, to po prostu niższy wynik FICO.

        Wyniki kredytowe dla

        klientów poziomu A spadają, gdy:

        • W Twoim pliku kredytowym może być za dużo nowych raportów kredytowych.
        • Jeśli pojawi się wiele nowych zapytań kredytowych.Twoje salda odnawialne (karty kredytowe) przekroczyły 35% dostępnego limitu kredytowego.Niewielka (poniżej 300 USD) kolekcja jest zgłaszana jako niezapłacona.Pozycje, których kredytodawcy auto nie chcą widzieć, są podobne do kategorii A +, z odrobiną, podkreślam, większą elastycznością w przypadku wolno opłacanych kont lub małych kolekcji.

         Dodatek za wolno spłacane konta nie obejmuje żadnych wolno spłacanych kont hipotecznych ani kredytów samochodowych w ciągu ostatnich dwóch lat.

         Spadek z poziomu A + do poziomu A jest dość prosty. Drobne rzeczy, takie jak przekroczenie o kilka punktów procentowych wskaźnika salda do limitu na kartach kredytowych, nowe zapytania, nowe konta itp.

         Istnieją również mity dotyczące 700 punktów kredytowych. Powiem ci, to nie jest to, czym było! Nie daj się zwieść myśleniu, że wynik 700 FICO oznacza natychmiastową, łatwą akceptację.

         Jeśli chcesz zachować zdolność kredytową na poziomie A, a nawet przejść na poziom A +, będziesz chciał pozostać na szczycie swojego kredytu. Co mówi o tobie twój raport kredytowy?

         Poziom kredytu B.Typowy wynik FICO dla poziomu kredytów B wynosi

         660-699i jest również określany jako:

         • Kredyt 2-stopniowy (kredyt Ford Motor)
         • Poziom B (GMAC Financial)Poziom złotaKredyt poziomu 2 (pożyczkodawcy samochodowi, którzy nie używają literowanych poziomów kredytu)Bardzo podobny do klienta poziomu A pod względem potrzebnych pozytywów.

          Wyniki kredytowe dla

          klientów poziomu B spadają, gdy:

          • W Twoim pliku kredytowym może być za dużo nowych raportów kredytowych.
          • Jeśli pojawi się wiele nowych zapytań kredytowych.Twoje salda odnawialne (karty kredytowe) przekroczyły 50% dostępnego limitu kredytowego.Mała kolekcja (poniżej 300 USD) lub wiele małych kolekcji jest zgłaszanych jako niezapłacone.W niedawnej przeszłości odnotowano powolne płatności (karty kredytowe itp.).Pozycje, których autorzy pożyczkodawcy nie chcą widzieć, są podobne do kategorii A, z większą elastycznością dla wolno opłacanych kont i / lub małych kolekcji.

           Jedna lub dwie powolne spłaty kredytu hipotecznego i / lub kredytu samochodowego są zwykle dopuszczalne, ale zazwyczaj muszą mieć więcej niż 12 miesięcy i nie regularnie się spóźniają.

           Jedna mała kolekcja medyczna, o której możesz nawet nie wiedzieć, może szybko usunąć Cię z poziomu A + lub A. Przejście z poziomu B jest łatwe, ale musisz pozostać na szczycie swojego kredytu. Kwestionuj wszelkie nieścisłości i szybko rozliczaj wszelkie legalne windykacje.

           Błędy i / lub nieścisłości w raporcie kredytowym mogą Cię kosztować. Różnica w stawkach między poziomami A + i B może wynosić 4% lub więcej.

           Poziom kredytu C.Typowy wynik FICO dla poziomu C wynosi

           581-659i jest również określany jako:

           • Kredyt 3-stopniowy (kredyt Ford Motor)
           • Poziom C (GMAC Financial)Poziom srebrnyKredyt poziomu 3 (pożyczkodawcy samochodowi, którzy nie używają literowanych poziomów kredytu)Jest to dla mnie najtrudniejszy poziom, na którym mogę udzielić porady, nie wiedząc więcej o twoich umiejętnościach, stabilności i przeszłości.

            Klienci należący

            do kategorii C zazwyczaj:

            • Historia kredytowa poniżej 5 lat.
            • Może trochę się przeprowadzili z pracą lub miejscem zamieszkania.Spowolniłem spłacanie kart kredytowych, a może nawet kredytów samochodowych i kredytów hipotecznych.Miej wysokie saldo na kartach kredytowych.Miej aktualne kolekcje (choć nie całkowicie poza kontrolą).Niektóre, ale ograniczone konta odpisane.Niektóre, ale nie wiele z ostatnich złych kredytów.Być może w przeszłości zbankrutował (miał ponad dwa lata).Jak wspomniano powyżej, klienci poziomu C mogą dość szybko udać się w dowolnym kierunku. Jeśli poświęcisz niewielką ilość czasu, aby sprawdzić swój kredyt pod kątem nieścisłości (zakwestionować je) i / lub opłacić jakiekolwiek legalne konta windykacyjne, możesz wrócić na szczyt w dość krótkim czasie.

             Usuń tę kolekcję. Kiedy sprzątasz swój kredyt, ważne jest, aby nie tylko go spłacić, ale go usunąć! Jest to bardzo ważne, aby podnieść swój wynik FICO, dostać się do najwyższego poziomu kredytowego i ogólnie poprawić swój plik kredytowy.

             Możesz również rozważyć, czy złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 7. Powinieneś? Jest wielu klientów, którzy z pewnością lepiej zgłosiliby się do ochrony przed bankructwem na podstawie Rozdziału 7, podczas gdy inni mają do zrobienia tylko kilka prostych czynności porządkowych. Do jakiej kategorii należysz?

             Jeśli musiałeś już ogłosić bankructwo i zastanawiasz się, jak kupić samochód po upadłości, skorzystaj z tego linku, aby wyświetlić cenne pytania i odpowiedzi, które mogą pomóc ci zrozumieć ten proces.

             Jeśli zdecydujesz się tego nie robić, nie będzie trudno wśliznąć się na poziom D lub F. Ostatecznie zależy to od Ciebie, ale pamiętaj, że różnica w stawkach między poziomami A i F może wynosić 20% lub więcej.Auć!

             D Poziom kredytuTypowy wynik FICO dla poziomu kredytów D wynosi

             520 – 580i jest również określany jako:

             • Kredyt 4-stopniowy (kredyt Ford Motor)
             • Poziom D (GMAC Financial)Poziom brązuKredyt poziomu 4 (pożyczkodawcy samochodowi, którzy nie używają literowanych poziomów kredytu)Klienci należący

              do poziomu D zazwyczaj:

              • Nie masz historii kredytowej ani złej historii kredytowej.
              • Mieć ograniczony kredyt lub nie mieć go wcale.Przenieś pracę do pracy w krótkich okresach czasu (trzy lub więcej w ciągu dwóch lat).Często zmieniaj lokalizację, stan do stanu powoduje większe ryzyko.Mogło mieć przejęcie i / lub wielokrotne powolne wypłaty.W niedawnej przeszłości mógł zbankrutować.Mógł mieć wykluczenie (ponad trzy lata).Posiadaj wiele kont windykacyjnych i prawdopodobnie wiele kont rozliczonych.

               Jeśli czujesz, że możesz wpaść w poziom D, nie rozpaczaj!

               Nadal bardzo możliwe jest uzyskanie zgody na pożyczkę samochodową, ale będziesz potrzebować pomocy specjalisty ds. Kredytów finansowych. Szczegółowe informacje dotyczące zatwierdzenia można znaleźć na stronie moich złych kredytów samochodowych.

               Nie pozwól, aby jeden dealer lub pożyczkodawca odmówił Ci zakupu pojazdu, którego potrzebujesz. Możesz również kwalifikować się do otrzymania odNie do ograniczonegoobniżenia ceny * na tym poziomie.

               Chociaż nadal możesz uzyskać zezwolenie na pożyczki samochodowe, w Twoim najlepszym interesie jest próba naprawy kredytu przed zakupem. Może dosłownie zaoszczędzić tysiące dolarów na kosztach finansowych.

               F Poziom kredytuTypowy wynik FICO dla poziomu kredytów F wynosi

               poniżej 520 do 250i jest również określany jako:

               • Kredyt 5 poziomów (kredyt Ford Motor)
               • Poziom E (GMAC Financial)Subprime TierKredyt poziomu 5 (pożyczkodawcy samochodowi, którzy nie używają literowanych poziomów kredytu)Klienci należący

                do poziomu F zazwyczaj:

                • Masz bardzo złą historię kredytową.
                • Mają bardzo ograniczony kredyt lub nie mają go wcale.Przenieś pracę do pracy w krótkich okresach czasu (trzy lub więcej w ciągu dwóch lat).Często zmieniaj lokalizację, stan do stanu powoduje większe ryzyko.Mógł mieć jeden lub więcej przejęć i / lub wiele powolnych wypłat.W niedawnej przeszłości mógł mieć co najmniej jedno bankructwo.Mogli niedawno zostać wykluczeni lub obecnie zalegają z spłatą kredytu hipotecznego.Posiadaj wiele kont windykacyjnych i wiele kont rozliczonych.Miałem poważne obraźliwe konta po bankructwie.

                 Jeśli czujesz, że możesz wpaść do poziomu F, tak jak w przypadku poziomu D, nie rozpaczaj!

                 Uzyskanie zgody na auto jest nadal bardzo możliwe, ale będziesz potrzebować pomocy specjalisty ds. Kredytów finansowych. Szczegółowe informacje dotyczące zatwierdzenia można znaleźć na stronie moich złych kredytów samochodowych.

                 Nawiasem mówiąc, Twój wynik FICO naprawdę nie ma większego znaczenia dla zatwierdzenia kredytu samochodowego na poziomie F. Pożyczkodawcy są bardziej zainteresowani twoją zdolnością do zapłaty.

                 Podobnie jak w przypadku poziomu D, nie pozwól, aby jeden dealer lub pożyczkodawca odmówił Ci zakupu pojazdu, którego potrzebujesz. Brak obniżki pieniędzy prawdopodobnie nie będzie tutaj opcją, ale możesz kwalifikować się doLimited Money Downlub możesz użyć kapitału z transakcji.

                 Średnie krajowe wyniki FICO

                 Teraz, gdy omówiliśmy różne poziomy kredytów i typowy wynik FICO dla każdego z nich, spójrz i zobacz, jak Twoje kredyty wypadają na tle reszty kraju.

                 800-877 19 procent 750-79920 procent 700-749 14 procent 650-699 13 procent 600-649 10 procent 550-599 10 procent 500-549 9 procent 499 i poniżej 5 procent

                 Jaka jest Twoja zdolność kredytowa?

                 Dowiedz się ZA DARMO dzięki rejestracji na CreditReport.com!

                 Warto zauważyć, że 2 poziomy kredytu, które zmieniły się najbardziej w ostatnich latach, to najwyższy poziom (wzrost o 146%) i najniższy poziom kredytu (wzrost o 250%).

                 Jeśli stwierdzisz, że wpadasz w jeden z tych najniższych poziomów, czas zrobić sobie przysługę i zacząć odbudowywać swój kredyt. Przejrzyj swój raport kredytowy, zakwestionuj wszelkie niedokładne informacje i zacznij rozliczać niektóre z tych windykacji już dziś.

                 Warto poświęcić czas i wysiłek, aby oczyścić swój kredyt, podnieść wynik FICO i dostać się do najwyższych poziomów kredytowych. Zaufaj mi, na dłuższą metę zaoszczędzi ci to tysiące. Przeczytaj artykuł Understanding Credit Report Score, aby uzyskać więcej informacji.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy