Wymagania dotyczące zaliczki FHA: posiadanie domu bez dużego konta oszczędnościowego

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 20 stycznia 2020 /
 • 3 minuty czytaniaMorsa Images / Getty Images

  Podziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są dla nas najważniejsze. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajPożyczki FHA zostały stworzone, aby zachęcić i pomóc kupującym po raz pierwszy domy, ponieważ zaliczka na te kredyty hipoteczne wspierana przez Federalną Administrację Mieszkaniową może wynosić zaledwie 3,5 procent.

  Tradycyjny kredyt hipoteczny zazwyczaj wymaga wpłaty zaliczki w wysokości 20 procent, co może stanowić przeszkodę dla potencjalnych właścicieli domów do zaoszczędzenia, zwłaszcza gdy już mają zadłużenie z tytułu kart kredytowych i kredytów studenckich.

  Jak oceny kredytowe wpływają na przedpłaty pożyczki FHA

  Ocena kredytowa właściciela domu jest największym czynnikiem określającym wysokość zaliczki za pożyczkę FHA. Dla każdego, kto ma ocenę kredytową 580 lub wyższą, 3,5 procent to minimum wymagane do wpłaty zaliczki. Każdy, kto ma ocenę kredytową od 500 do 579, będzie musiał zaoszczędzić 10 procent na zaliczkę, aby otrzymać pożyczkę FHA.

  W przypadku zakupu domu za 125 000 USD, w zależności od Twojej zdolności kredytowej, oznacza to 4375 USD na najniższym końcu i 12 500 USD na górze, co jest „znaczącym zwrotem, mówi Jackie Boies, starszy dyrektor ds. Mieszkaniowych i usług upadłościowych w Money Management International, organizacja non-profit zajmująca się doradztwem w zakresie zadłużenia z siedzibą w Sugar Land w Teksasie. „Wielu pożyczkobiorców wybiera pożyczkę FHA, ponieważ łatwiej się do nich zakwalifikować, co pozwala na niższą zdolność kredytową i pewne wady historii kredytowej.

  Pożyczki FHA są hipotekami wspieranymi przez rząd i są ubezpieczone przez Federal Housing Administration. Pożyczki te są często dobrym rozwiązaniem dla kupujących dom po raz pierwszy, ponieważ zaliczki są niższe, podobnie jak minimalne oceny kredytowe, co pomaga kredytobiorcom w szybszym zakupie domu. Podczas gdy kredyty hipoteczne są ubezpieczone przez rząd federalny, pożyczki są uzyskiwane za pośrednictwem kredytodawców hipotecznych zatwierdzonych przez FHA.

  „Ich stopy procentowe są zwykle konkurencyjne w stosunku do pożyczek, które są poza zasięgiem niektórych pożyczkobiorców – mówi.

  Jakie są wymagania dotyczące ubezpieczenia kredytu hipotecznego w przypadku pożyczek FHA?

  Jednym z haczyków związanych z pożyczkami FHA jest to, że właściciele domów są zobowiązani do płacenia składek na ubezpieczenie kredytu hipotecznego, często nazywanego PMI. Dodatkowa płatność jest wymagana, ponieważ pożyczkodawcy podejmują większe ryzyko, ponieważ właściciele domów wpłacili niższą zaliczkę, co może mieć wpływ na firmę hipoteczną, jeśli właściciel nie spłaci pożyczki i nie będzie spłacał pożyczki.

  „Pożyczki Federal Housing Administration (FHA) są przeznaczone dla pożyczkobiorców o niskich i średnich dochodach i wiążą się z wyjątkowymi ustępstwami i dodatkami – mówi Chris de la Motte, współzałożyciel i prezes Simplist, nowojorskiego cyfrowego rynku kredytów hipotecznych. „Pożyczki FHA są atrakcyjne dla kupujących domy po raz pierwszy. Należy jednak pamiętać, że ten rodzaj pożyczki wiąże się z innymi surowymi wymogami, takimi jak wymagane składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego i limity pożyczki, których nie ma w innych alternatywach .

  W większości przypadków konsumenci muszą opłacać ubezpieczenie kredytu hipotecznego, gdy mają mniej niż 20 procent zaliczki. Pożyczki FHA są bardziej rygorystyczne niż tradycyjne kredyty hipoteczne i wymagają od właścicieli domów zapłacenia dwóch składek na ubezpieczenie kredytu hipotecznego przez cały okres trwania pożyczki.

  Składki obejmują:
 • Premia za ubezpieczenie kredytu hipotecznego z góry: 1,75% kwoty pożyczki i jest wypłacana w momencie otrzymania pożyczki przez pożyczkobiorcę. Premię można wrzucić do kredytu hipotecznego.
 • Roczna składka na ubezpieczenie kredytu hipotecznego: od 0,45% do 1,05%, w zależności od okresu kredytowania (15 lat vs 30 lat), kwoty kredytu oraz pierwotnego wskaźnika wartości kredytu do wartości kredytu, czyli LTV. Ta kwota premii jest podzielona przez 12 i wypłacana co miesiąc.Dla właściciela domu, który pożycza 150000 USD, oznacza to, że składka na ubezpieczenie kredytu hipotecznego z góry wyniosłaby 2625 USD, a Twoja roczna składka wahałaby się od 675 USD (56,25 USD miesięcznie) do 1575 USD (131,25 USD miesięcznie), w zależności od długości kredytu hipotecznego.

  W przeciwieństwie do tradycyjnych składek na ubezpieczenie kredytu hipotecznego, właściciele domów są zobowiązani do płacenia składek FHA za cały okres spłaty kredytu hipotecznego. Jedynym momentem, w którym możesz przestać im płacić, jest refinansowanie pożyczki spoza FHA lub sprzedaż domu.

  „Wady pożyczki FHA obejmują to, że na czas jej trwania wymagane jest ubezpieczenie hipoteczne i istnieją minimalne standardy dotyczące nieruchomości, których należy przestrzegać – mówi Amy Wilemon, pożyczkodawca hipoteczny w Silverton Mortgage z siedzibą w Atlancie. „Na przykład dom musi być Twoim głównym miejscem zamieszkania i nie może wymagać większych napraw.

  Prezenty z zaliczki i zasady dotyczące pożyczek FHA

  Osoby, które zdecydują się na pożyczkę FHA, mogą otrzymać w prezencie pieniądze na pokrycie całkowitej kwoty zadatku.

  Istnieje kilka zasad, o których muszą pamiętać właściciele domów. Prezenty mogą pochodzić od przyjaciół, członków rodziny, związków zawodowych i pracodawców, zgodnie z danymi Departamentu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast (HUD).

  Nawet organizacje non-profit mogą przeznaczyć pieniądze na wpłatę zaliczki.

  Ponadto każdy stan oferuje różne programy pomocy w zakresie zaliczek zarówno dla nabywców domu po raz pierwszy, jak i osób o niskich dochodach. Do programów tych kwalifikują się również osoby otrzymujące pożyczkę FHA.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy