Wykrywaj błędy w raportach kredytowych po bankructwie i napraw je

Category: Biur Informacji
17 lutego 2021

Twoje długi zostały umorzone w upadłości. Gratulacje!

Ale jeśli te długi nadal pojawiają się w Twoim raporcie kredytowym, oznacza to, że nie otrzymałeś wszystkich ulg, do których masz prawo.

Twój raport kredytowy jest publicznym obliczem Twoich finansów. Jest to rzecz, na którą zwracają uwagę pożyczkodawcy, właściciele nieruchomości i firmy ubezpieczeniowe na życie, aby dowiedzieć się, czy jesteś klientem, który uzyskuje najlepsze ceny produktów finansowych – czy nie.

W jaki sposób umorzone długi pojawiają się w raporcie kredytowymJeśli Twoje długi przepadły zgodnie z prawem, jak pozostają one w Twoim raporcie kredytowym? Twój były wierzyciel po prostu nie zawraca sobie głowy aktualizacją raportu.

Niektórzy z nich, a nie żartuję, część z nich będzie tak poza tym (pomimo wszystkich zawiadomień z sądu upadłościowego – a może nawet ciebie), że będą automatycznie wyciągać raport kredytowy co miesiąc (niszcząc twój wynik) tak jak nadal miałeś u nich otwarte konto!

Wszyscy myślą, że im się to nie przydarzy, ale tak się dzieje. Każdego roku zdarza się to tysiącom ludzi – wielu z nich zostaje moimi klientami.

Twój raport kredytowy po bankructwieWięc to jest ZŁA wiadomość.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​stosunkowo łatwo jest ustalić, jak powinien wyglądać Twój raport kredytowy po zwolnieniu z bankructwa.

Po pierwsze: musisz wiedzieć, że istnieje znaczne ryzyko, że tak się stanie i na tyle ostrożnie, aby OTRZYMAĆ SWOJE RAPORTY KREDYTOWE ze wszystkich trzech biur.

Możesz skorzystać z www.annualcreditreport.com lub zadzwonić do każdego z nich i kupić jeden raport – nie płać za wynik – za około 9 $ i wysłać go do domu.

Zrób to nie mniej niż 90 dni od daty wypisu, ale nie więcej niż 180 dni od daty wypisu. (Dostępne są bezpłatne wskazówki, jak to zrobić).

Sześć największych błędów popełnionych po upadłościPodstawą prawa dotyczącego sprawozdawczości kredytowej jest to, że masz prawo do dokładnego raportu kredytowego ORAZ jeśli musisz pozwać go o naprawę, prawo zobowiązuje agencję kredytową do płacenia prowizji prawnika.

Każdy z tych problemów nie spełnia norm prawnych.

1. Długi umorzone nieoznaczone jako umorzone w stanie upadłości i niewymienione saldo należności w wysokości 0,00 USD.

Każdy dług, który został umorzony w wyniku upadłości, który będzie prawie wszystkim z wyjątkiem długów, które „potwierdziłeś i kredytów studenckich, musi zostać odnotowany w raporcie kredytowym jako „Zwolniony w upadłości (lub odpowiednie słowa), saldo należności w wysokości 0 USD.

Kiedy / jeśli tak się nie stanie – będziesz zaskoczony. Pomyślisz, że to ty – że być może źle zrozumiałeś raport kredytowy lub jak działa bankructwo. Nie zrobiłeś i nie – wierzyciele cały czas się mylą.

2. Wielokrotne zapytania kredytowe typu „hard pull składane przez byłego wierzyciela.

Gdy Twój dług zostanie umorzony w wyniku bankructwa, Twoja relacja dłużnik-wierzyciel z Big Bad Bank i kimkolwiek innym się skończyła!

Nie mają już żadnego prawa do ściągania kredytu co miesiąc i obniżania Twojego wyniku. Ale oni to robią!

Po prostu zapominają o zatrzymaniu. Zapominają o wyłączeniu robota ściągającego zdolność kredytową. Znajdź ten błąd, sprawdzając swoje „Hard Inquiries i szukając byłych wierzycieli, którzy wyciągną Twoją zdolność kredytową po ogłoszeniu upadłości.

3. Odpisy zgłoszone po ogłoszeniu upadłości lub po zwolnieniu z upadłości

Gdy konto jest wymienione jako „Obciążone w raporcie kredytowym, jest to wartość ujemna.

Istnieje szereg okoliczności, w których wierzyciel może obciążyć konto, ale NIE MOŻE tego zrobić po złożeniu przez Ciebie wniosku o ogłoszenie upadłości lub po otrzymaniu zwolnienia z upadłości.

Dlaczego to tutaj zamieszczam? Ponieważ to się zdarza i jest to nielegalne.

4. Wcześniej zabezpieczeni wierzyciele nadal zgłaszający, że są Państwo winni im pieniądze

Jest to szczególnie częste po ogłoszeniu upadłości na podstawie rozdziału 13. Załóżmy, że masz samochód, który dobrowolnie oddałeś pożyczkodawcy. Jest wart 20 000 $ i byłeś winien 50 000 $. To 30 000 $ jest teraz niezabezpieczonym długiem i jest spłacane (lub nie) zgodnie z planem. Kiedy twój Rozdział 13 jest skończony i zwolniony, NIE jesteś winien tych pieniędzy. ALE ci wierzyciele często zgłaszają się do biur kredytowych, które robisz.

To samo dzieje się w przypadku drugiego (i trzeciego) kredytodawcy hipotecznego i pożyczkodawcy HELOC – otrzymują oni „pozbawienie prawa zastawu w ramach planu na podstawie rozdziału 13 i nie mają już żadnego prawa do nieruchomości, która służyła do zabezpieczenia ich kredytu. Ich dług staje się niezabezpieczony i spłacany (zazwyczaj) zgodnie z planem.

Na koniec są winni 0 $ i muszą zgłosić to do biur informacji kredytowej po zwolnieniu z Rozdziału 13. Wielu z nich, z jakiegokolwiek powodu, ma trudności z zrobieniem tego dobrze – a to ma ogromny wpływ na nowy start, który powinieneś uzyskać po bankructwie!

5. Współmałżonek jest zgłaszany jako składający wniosek o ogłoszenie upadłości, mimo że tego nie zrobił

Jeśli jeden z małżonków złoży wniosek o ogłoszenie upadłości, a drugi nie, to w porządku, że ich wspólne długi są wymienione jako „uwzględnione w upadłości w raporcie kredytowym małżonka, który nie złożył wniosku.

Co NIE jest w porządku, to zgłoszenie, że małżonek, który nie złożył wniosku, faktycznie złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. Pojawi się to w sekcji „Rejestry publiczne małżonka, który nie złożył wniosku i / lub na oddzielnych kontach małżonka, który nie złożył wniosku, wymienionych jako „objęte upadłością.

6. Błędnie potwierdzone konta

Ponowne potwierdzenie ma miejsce, gdy możesz zwolnić konto w stanie upadłości, ale z jakiegoś powodu zdecydujesz się tego nie robić.

Konta te powinny być wymienione jako „Ponownie potwierdzone, a NIE jako umorzone w przypadku upadłości.

Oto co jeszcze: w przypadku rachunków, które są częściowo potwierdzone, musi istnieć nowe konto otwarte z nowym numerem konta, a tę ponownie potwierdzoną część należy zgłosić jako ponownie potwierdzoną w raporcie kredytowym – a niepotwierdzoną część rachunku należy zgłosić jako ogłoszono upadłość z należnym saldem w wysokości 0,00 USD.

Popraw raport kredytowyWięc co dalej?

Masz swoje raporty i sprawdzasz je pod kątem tych błędów (dobrze!) I znalazłeś jeden lub więcej z nich (trochę kłopotów). Nie martw się, uzyskaj bezpłatną pomoc w przygotowywaniu pisemnych sporów z wierzycielami i biurami i przygotuj swój problem, aby jak najszybciej go rozwiązać!

Jeśli naprawienie tego wymaga sprawy sądowej, pamiętaj, że prawo wymaga od Biur Kredytowych pokrycia kosztów i honorariów prawnika (dlatego osobiście biorę te sprawy na wypadek nieprzewidzianych okoliczności).

Zrobiłeś robotę, aby przejść przez bankructwo – upewnij się, że masz nowy start, na który zasługujesz!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy