Wstępna kwalifikacja do kredytu hipotecznego – Jak wstępnie zakwalifikować się do kredytu hipotecznego

Category: Możesz Pożyczyć
17 lutego 2021

Więc chcesz kupić dom, ale nie jesteś pewien, co możesz kupić. Jednym z pierwszych kroków w tym celu jest wstępne zakwalifikowanie się do kredytu hipotecznego.

Wstępna kwalifikacja do kredytu hipotecznego a wstępna akceptacja to dwie różne rzeczy i wiele osób je myli. Zasadniczo, aby uzyskać wstępną kwalifikację do kredytu mieszkaniowego, musisz oszacować od pożyczkodawcy, ile możesz pożyczyć i jakiego oprocentowania kredytu hipotecznego możesz się spodziewać.

Zwykle jest to pierwszy krok w procesie zakupu domu i pomaga określić przedział cenowy domów, na które możesz sobie pozwolić. Wstępna kwalifikacja do kredytu hipotecznego jest również przydatna podczas zakupów u pożyczkodawcy, ponieważ pozwala zobaczyć, jakie oprocentowanie kredytu hipotecznego i warunki byliby skłonni zaoferować kredytobiorcom takim jak Ty.

Z drugiej strony, wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego oznacza, że ​​pożyczkodawca zweryfikował informacje o pożyczkobiorcy i wydał pismo wyrażające chęć udzielenia pożyczki do określonej kwoty, pod warunkiem spełnienia innych warunków. Używasz tego podczas składania oferty dotyczącej domu, aby pokazać sprzedającemu, że możesz uzyskać kredyt hipoteczny, aby za niego zapłacić.

Możesz również rozważyć wstępną kwalifikację do kredytu mieszkaniowego, szukając refinansowania, jako sposób na porównanie stawek i warunków pożyczkodawców. Nie musisz uzyskiwać wstępnej akceptacji przy refinansowaniu, ponieważ nie masz do czynienia ze sprzedawcą domu.

Wstępna kwalifikacja do kredytu hipotecznego jest bezpłatna i zwykle można to zrobić przez telefon lub online. W przypadku wcześniejszego zatwierdzenia kredytu hipotecznego wielu pożyczkodawców pobiera opłatę, a także trzeba będzie wypełnić wniosek o kredyt hipoteczny.

Ani uzyskanie wstępnej zgody, ani wstępnej kwalifikacji do uzyskania kredytu mieszkaniowego nie zobowiązuje Cię do konkretnego pożyczkodawcy, chociaż możesz stracić opłatę, jeśli wycofasz się z pożyczkodawcy, który Cię wstępnie zatwierdził.

Jak uzyskać wstępną kwalifikację do kredytu mieszkaniowego

Chcesz zacząć od szukania pożyczkodawców, którzy wydają się oferować dobre oferty kredytów hipotecznych. Reklamowane przez nich oprocentowanie kredytów hipotecznych będzie pierwszą rzeczą, na którą zwrócisz uwagę, ale nie skupiaj się wyłącznie na tym.

RRSO, czyli roczna stopa oprocentowania, odzwierciedla zarówno oprocentowanie kredytu hipotecznego, jak i opłaty pobierane od kredytu i stanowi lepszy przewodnik po całkowitym koszcie kredytu. Zgodnie z prawem musi być dołączona do każdej reklamy oprocentowania kredytu hipotecznego.

Aby zakwalifikować się do kredytu hipotecznego, musisz podać pożyczkodawcy podstawowe informacje o swoich dochodach, ratingu kredytowym, zadłużeniu i wysokości zaliczki, jaką możesz wpłacić. Nie musisz ich dokumentować, po prostu opisujesz swoją sytuację finansową, aby pożyczkodawca mógł oszacować, ile możesz pożyczyć i jakiego rodzaju stopy możesz się spodziewać. Na tym polega kwalifikacja wstępna – oszacowanie, ile można pożyczyć.

Biorąc to pod uwagę, chcesz, aby podane przez Ciebie informacje były jak najbardziej dokładne. Nie warto wyolbrzymiać swoich dochodów lub zdolności kredytowej ani minimalizować obciążenia długiem. Musisz podać dokładne informacje, aby uzyskać dokładne oszacowanie kwoty pożyczki i stawki, jaką możesz uzyskać.

Często możesz uzyskać wstępną kwalifikację do kredytu mieszkaniowego online. Możesz przejść do witryny internetowej pożyczkodawcy lub skorzystać z formularza, takiego jak ten na tej stronie, aby poprosić pożyczkodawców o wycenę. Takie formularze zazwyczaj pozwalają uzyskać stawki od wielu pożyczkodawców, co oszczędza czas i umożliwia porównanie wielu ofert.

Uzyskanie wstępnej kwalifikacji do kredytu hipotecznego da ci wyobrażenie o tym, ile możesz pożyczyć i jakie mogą być miesięczne raty kredytu hipotecznego. Nie mówi jednak, na co cię stać.

To, że pożyczkodawca udzieli Ci kredytu, nie oznacza, że ​​warto pożyczyć maksymalną dozwoloną kwotę. Musisz spojrzeć na swoje ogólne finanse, zdecydować, jakie są Twoje inne potrzeby finansowe i dopiero wtedy zdecydować, ile możesz pozwolić sobie na wydanie domu

Krok dalej: uzyskanie wstępnej akceptacji

Jak wspomniano powyżej, wstępne zatwierdzenie jest bardziej formalnym krokiem niż wstępna kwalifikacja do kredytu hipotecznego. Musisz wypełnić wniosek o kredyt hipoteczny, pozwolić pożyczkodawcy na wyciągnięcie Twojej oceny kredytowej i przedstawić dokumentację dotyczącą Twoich dochodów i innych finansów.

Wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego pozwala pożyczkodawcy na podjęcie decyzji, czy możesz otrzymać kredyt hipoteczny, czy nie. Po uzyskaniu wstępnej akceptacji pożyczkodawca przekaże Ci list, który możesz pokazać sprzedawcom domów podczas składania oferty, jako dowód zdolności do uzyskania kredytu hipotecznego.

Uzyskanie wstępnej zgody na kredyt mieszkaniowy nie gwarantuje, że zostaniesz przyjęty na kredyt hipoteczny; nadal możesz zostać odrzucony, jeśli dom, który wybrałeś, nie ma odpowiedniej wartości lub jeśli zostaną wykryte problemy z Twoim wnioskiem w trakcie procesu oceny ryzyka.

Chociaż nie są one obowiązkowe, zarówno wstępna kwalifikacja kredytu hipotecznego, jak i wstępne zatwierdzenie są ważnymi krokami w kwalifikowaniu się do kredytu hipotecznego i zakupie domu. Oba powinny być częścią twoich planów zakupu domu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy