CBŚP rozbiło grupę wyłudzającą wielomilionowe podatki

Przerabiali olej smarowy na napędowy. Łotrostwo podatkowe na 26 mln zł

CBŚ rozbiło ekipę podejrzaną o wyłudzenie podatków o wartości 26 mln zł. Działali od 02 2015 do lutego 2016 roku, działając w internacjonalnym obrocie olejem smarowym. Przetwarzali go i sprzedawali na terytorium polski jako olej napędowy.

Policjanci ustalili, że grupa przestępcza utworzyła kilkanaście przedsiębiorstw, także poza Polską, które były wykorzystywane do nabycia, sprowadzania oleju smarowego z Niemiec i Belgii, transportowania i sprzedaży przerobionego paliwa.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej po Szczecinie gdzie usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstw karno-skarbowych. Liderowi grupy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do tej okresy w całej sprawie 13 podejrzanym przedstawiono 30 zarzutów, w tym prania pieniędzy. Sześć osób zostało aresztowanych, a pozostałe wpłaciły poręczenia majątkowe i pozostają u dołu policyjnym dozorem.

Funkcjonariusze zabezpieczyli mienie przestępców warte ponad 3, 3 mln zł. - Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań - rzekła rzeczniczka CBŚP.

Tagi: CBŚP policja wyłudzenia VAT Komentując korzystasz z sprzęt Facebooka. Publikowane komentarze będą prywatnymi opiniami Użytkowników. By zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Przepis i zasady obowiązujące w Facebooku znajdują się pod spodem adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na nadal gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się wraz z złożeniem PIT, może unikać kary. Wystarczy czynny żal

PROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał świeże zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Idzie o aferę GetBack

Notowanie