Choinka przez internet lub na wynajem. Czy to się opłaca?

Choinka jest jednym spośród symboli świąt. Nie może jej zabraknąć w mieszkaniach. Drzewka są obecne po sklepach i na szosach naszych miast. Coraz nagminniej pojawiają się również przy biurach i na wigiliach firmowych. Od niedawna nowością istnieje możliwość zakupu choinki przez internet lub jej wypożyczenie. Przedstawiamy wady i zalety takich rozwiązań oraz sprawdzamy, jak dużo to kosztuje.

Polacy obchodzący święta Bożego Narodzenia dzielą się na 2-ie grupy – zwolenników choinek sztucznych oraz tych, jak zdecydowanie wolą prawdziwe.

Zakup choinki sztucznej dzierży swoje zalety. Przede wszelkim kupujemy jedną choinkę w lata, a jej transport nie jest zbyt złożony, bo choinka jest złożona w poręcznym pudełku.

Zobacz też: Choinka w powietrzu. Tak piloci Airbusa życzą wesołych świąt

Inaczej jest z prawdziwym drzewkiem choinkowym. Co roku powinno się kupić nową, jej przewóz bywa kłopotliwy, zwłaszcza jeżeli korzystamy z komunikacji miejskiej. Do tego prawdziwe choinki bywają znacznie droższe od tych sztucznych.

Z rozwiązaniem niektórych problemów miłośników prawdziwych choinek przychodzą przedsiębiorcy, którzy coraz częściej oferują choinki na dowóz, katalogów zakup przez internet, a nawet wypożyczenie. Ile to kosztuje?

Sprzedaż choinek online

To dobra opcja na rzecz zapracowanych, którzy nie posiadają czasu, by samodzielnie wyselekcjonować choinkę. Sprzedaż choinek online stała się już tak popularna, że firm ją oferujących jest całkiem wiele, a dowóz choinek jest możliwy na terenie całkowitego kraju.

Ceny takich choinek wahają się od czasu 50 do nawet 2000 złotych. Wszystko zależy od czasu wielkości i rodzaju drzewka.

Przykładowo, świerk pospolity o wysokości 120 cm kosztuje 80 zł. Jodła kaukaska o wysokości 180-210 cm kosztuje 250 zł. To samo drzewko, jednak o wysokości 8 metrów, kosztuje nawet 2000 zł.

Trzeba jednak do odwiedzenia ceny doliczyć koszty dostawy, które wynoszą od 0 do 50 zł. Przy zależności od tego, której to wielkości drzewko zamówimy, oraz czy wybierzemy dostawę ekspresową. Niektóre firmy oferują dostawę drzewka nawet w trzy godziny od zamówienia.

Choinka przez internet – dodatkowe korzyści

Zakup choinki wówczas nie tylko wygoda związana z brakiem konieczności transportu drzewka. Firmy oferują pełny wachlarz dodatkowych korzyści, natomiast choinki można kupować także w zestawie.

Jeśli dodatkowo zapłacimy, to dostawca choinki wniesie nam ją do mieszkania (wraz wraz z ustawieniem kosztuje to od momentu 20 do 40 zł). Dodatkowo można od razu zamówić podstawkę, dopasowaną do gatunku choinki (koszt kilkunastu złotych).

Niektóre przedsiębiorstwa oferują także... kompleksowe przystrojenie choinki. Projekty są przyrządzane indywidualnie i zawierają łańcuchy, lampki i bombki. Ceny wystrojenia drzewka zaczynają się od 150 zł.