Trzy złe (i lepsze) opcje finansowania samochodu

Category: Raport Kredytowy
17 lutego 2021


Kredyty samochodowe są do dupy. Samochody amortyzują aktywa – oznacza to, że w momencie, gdy odjeżdżasz z parkingu, Twój błyszczący samochód jest już wart mniej niż jesteś winien. I nadal będziesz spłacać tę pożyczkę, gdy Twój samochód będzie miał 50000 mil na liczniku kilometrów i plamy po kawie na siedzeniu pasażera. Jeśli musisz wziąć pożyczkę samochodową, upewnij się, że uzyskasz najlepszą możliwą ofertę i unikaj pułapek o wysokim oprocentowaniu. Oto trzy najgorsze – i najlepsze – opcje finansowania samochodu.

Zły pomysł: finansowanie samochodu z pięcioletnią pożyczką

Gdybyś mógł dostać trzyletnią Hondę Civic lub zupełnie nową Toyotę Camry za taką samą miesięczną opłatą, którą byś wybrał? Camry, prawda?

To podchwytliwe pytanie. Tutaj liczy się długość kredytu. „Samochód na 25 000 dolarów z pięcioletnią pożyczką ma taką samą miesięczną spłatę jak samochód za 16 000 dolarów z trzyletnią pożyczką – podkreśla Credit.com. Jeśli oprocentowanie wynosi 3%, za każdą pożyczkę zapłacisz około 450 USD miesięcznie. Ale jeśli zdecydujesz się na dłuższą pożyczkę na droższy samochód, zapłacisz o 1200 USD więcej odsetek przez cały okres pożyczki.

Lepszy pomysł: wybór krótszej pożyczki – i tańszego samochoduDealerzy samochodowi mocno naciskają na pięcioletnią pożyczkę. Nie tylko chcą, abyś zapłacił dodatkowe odsetki, ale wiedzą, że mogą przekonać Cię do zakupu droższego samochodu, jeśli będą mogli sprzedać Cię za niską miesięczną opłatę. Nie daj się oszukać. Wybierz najkrótszy termin pożyczki, na jaki możesz sobie bezpiecznie pozwolić. Zaoszczędzisz pieniądze na odsetkach i szybciej zbudujesz kapitał własny w swoim samochodzie.

Zły pomysł: finansowanie samochodu za pomocą złej pożyczki samochodowej od dealeraWięc kilka razy spóźniłeś się ze spłatą rachunku karty kredytowej. I pewnego razu zupełnie o tym zapomniałeś. Ups. Krótko mówiąc, twoja zdolność kredytowa jest równie atrakcyjna jak śmierć na drodze. Jeśli chcesz kupić samochód, być może będziesz musiał zwrócić się do pożyczkodawcy, który specjalizuje się w udzielaniu złych kredytów samochodowych – i zapłacisz za ten przywilej.

W 2015 roku średnie oprocentowanie kredytu samochodowego typu subprime było bliskie 11 procent, jak podaje Interest.com. Średnia stopa procentowa dla „pożyczkobiorców typu deep-subprime (miły sposób na określenie osób z oceną kredytową poniżej 500) wzrosła do 14,5 procent. Przy takim oprocentowaniu za czteroletnią pożyczkę w wysokości 15 000 USD zapłaciłbyś ponad 4800 USD odsetek. Jeśli pojawisz się w salonie samochodowym, wybierzesz samochód, który chcesz, a następnie wyznasz swoje grzechy kredytowe, prawdopodobnie dealer zaoferuje ci pożyczkę z wysokim oprocentowaniem. Niektórzy podejrzani dealerzy będą nawet próbowali zaciągnąć cię przy pożyczce, o której wiedzą, że nie możesz jej spłacić i planują odzyskać samochód.

Lepszy pomysł: sfinansowanie samochodu złą pożyczką, którą zabezpieczasz z wyprzedzeniemNawet jeśli masz zły kredyt, nie musisz akceptować warunków sprzedawcy. Zamiast tego uzyskaj zgodę na pożyczkę, zanim pójdziesz na zakupy samochodowe. Najpierw sprawdź swój własny raport kredytowy za darmo na stronie Annualcreditreport.com – nawet jeśli naprawdę nie chcesz patrzeć – aby mieć pewność, że jest dokładny. Możesz znaleźć błędy, które po ich usunięciu zwiększą twoją zdolność kredytową.

Gdy już wiesz, na czym stoisz, poszukaj pożyczkodawcy, który zaoferuje ci uczciwe warunki. Wells Fargo i Capital One są często wymieniane jako dobre banki, które starają się o złe kredyty samochodowe; lub wypróbuj pożyczkodawcę internetowego, który ma solidną reputację i dobre recenzje, na przykład Auto Credit Express.

Zły pomysł: finansowanie samochodu przez bank bez robienia zakupówUfasz swojemu bankowi ze swoim kontem czekowym i IRA, więc dlaczego nie powierzyć mu kredytu samochodowego? Ponieważ roczna stopa oprocentowania (APR) różni się znacznie w zależności od banku. Nie zakładaj, że Twój bank da Ci najlepszą ofertę, a nawet dorównuje średniej RRSO. Szybkie sprawdzenie online stawek w Twojej okolicy może wskazywać zakres od 1,99% do 7% lub więcej.

Lepszy pomysł: sfinansowanie samochodu pożyczką na samochód w kasieSpółdzielcze kasy pożyczkowe są cieplejszymi, bardziej mętnymi kuzynami banków. W przeciwieństwie do banków, które muszą przynosić zyski udziałowcom, spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe są spółdzielniami należącymi do członków. Możesz oczekiwać, że pożyczka samochodowa przez spółdzielczą kasę pożyczkową będzie oferować niższe oprocentowanie niż banki, a także bardziej wyrozumiałe podejście do krótkich lub nierównych historii kredytowych.

Jedyny haczyk polega na tym, że najpierw musisz być członkiem. Kilka spółdzielczych kas pożyczkowych ma dziwne zasady – na przykład Wings Financial Credit Union jest otwarta tylko dla członków, którzy pracowali dla przemysłu lotniczego lub mieszkają w Minneapolis / Saint Paul lub Seattle / Tacoma. Większość jednak pozwala zakwalifikować się do członkostwa na podstawie miasta, w którym mieszkasz lub pracujesz, firmy, dla której pracujesz lub organizacji, do której należysz. Powinieneś być w stanie znaleźć taki, który pasuje.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy