Saldo kredytu studenckiego: Jak sprawdzić saldo kredytu studenckiego

Category: Twoja Zdolność
17 lutego 2021

STUDENCI po trzech latach na uniwersytecie mają średnio 50 000 funtów długu. Nie wiesz, ile jesteś winien? Oto jak sprawdzić saldo kredytu studenckiego.

Będziemy wykorzystywać Twój adres e-mail tylko do wysyłania biuletynów. Szczegółowe informacje na temat praw do ochrony danych można znaleźć w naszej Informacji o ochronie prywatności.

Dla większości ludzi uniwersytet jest kluczem do znalezienia wymarzonej pracy. Jednak koszt studiów na stopień zniechęca wielu do ubiegania się o dyplom. Pożyczka studencka umożliwia pożyczenie pieniędzy na opłacenie opłat za studia i pokrycie kosztów utrzymania, które mogą zostać zwrócone z czasem. Express.co.uk wyjaśnia, jak sprawdzić, ile jesteś winien.

TrendyJak sprawdzić saldo kredytu studenckiego

O ile nie jest miło słyszeć, że masz dziesiątki tysięcy funtów długu, ważne jest, aby wiedzieć, ile jesteś winien Towarzystwu Pożyczek Studenckich.

Gotowy do zerwania tynku? Zaloguj się przez Gov.uk, aby zarządzać saldem kredytu studenckiego.

Jeśli złożyłeś wniosek o dofinansowanie dla studentów za pośrednictwem Student Awards Agency for Scotland (SAAS), musisz zalogować się do portalu SAAS.

Będziesz potrzebować numeru referencyjnego klienta (CRN) lub adresu e-mail, z którego się zarejestrowałeś.

Będziesz także musiał zalogować się przy użyciu hasła i tajnej odpowiedzi.

Saldo pożyczki studenckiej: Absolwenci uniwersytetów muszą spłacać pożyczkę przez lata (Zdjęcie: Getty)

Saldo pożyczki studenckiej: Saldo możesz uzyskać online (Zdjęcie: Getty)

CZYTAJ WIĘCEJPo zalogowaniu się pojawi się strona zatytułowana „Twoje saldo.

Poniżej zobaczysz saldo według daty wydrukowanej poniżej.

Na przykład, możesz być winien 40000 GBP 11 sierpnia 2020 r., Ale kwota ta będzie niższa po następnym dniu spłaty, jeśli już zacząłeś spłacać pożyczkę.

Jeśli przewiniesz w dół, zobaczysz podsumowanie wszelkich spłat, których dokonałeś, wraz z odsetkami naliczonymi na Twoim koncie od określonej daty.

Saldo kredytu studenckiego: od kredytu są naliczane odsetki (Zdjęcie: Getty)

Odsetki są naliczane od dnia, w którym firma udzielająca pożyczek studenckich dokonuje pierwszej płatności na rzecz Ciebie lub Twojej uczelni.

Odsetki będą rosły, dopóki Twoja pożyczka nie zostanie spłacona w całości lub anulowana, dlatego niektórzy decydują się na spłatę spłat potrąconych z wynagrodzenia.

Im szybciej spłacisz pożyczkę, tym mniej będziesz musiał spłacać odsetki.

Nie musisz dokonywać tych spłat, jeśli nie pracujesz i zarabiasz mniej niż 26,575 GBP rocznie.

Powiązane artykułyCZYTAJ WIĘCEJJak spłacić kredyt studencki

Pożyczka studencka jest pobierana z pensji, gdy zarabiasz ponad 26,575 GBP rocznie, 2214 GBP miesięcznie lub 511 GBP tygodniowo przed opodatkowaniem.

Spłacasz 9 procent wszystkich zarobków powyżej tej kwoty.

To, ile spłacasz, nie zależy od całkowitej kwoty, którą jesteś winien, ale od tego, ile zarabiasz.

Na przykład osoba zarabiająca 2600 funtów miesięcznie spłaci 34 funty miesięcznie, a osoba zarabiająca 3200 funtów – 88 funtów miesięcznie. Nie ma znaczenia, ile ci ludzie są winni.

Saldo kredytu studenckiego: spłaty zostaną pobrane z czeku z wypłatą (Zdjęcie: Getty)

Pożyczki z planu 2, które są przeznaczone dla osób, które rozpoczęły kurs w Wielkiej Brytanii po 1 września 2012 r., Są usuwane 30 lat po kwietniu, w którym po raz pierwszy należałeś do spłaty.

Umorzenie pożyczki w ramach Planu 1 zależy od tego, skąd pochodzisz i kiedy zaciągnąłeś pożyczkę – może to być, gdy masz 65 lat lub 25 lub 30 lat po pierwszej spłacie.

Oznacza to, że nie musisz spłacać pełnej kwoty, jeśli ci się nie uda, a pożyczka studencka nie wpływa na twoją zdolność kredytową.

W przypadku śmierci osoby posiadającej kredyt studencki pożyczka zostanie anulowana.

Jeśli ubiegasz się o pewne świadczenia z tytułu niezdolności do pracy i nie możesz już pracować z powodu choroby lub niepełnosprawności, możesz również mieć możliwość anulowania pożyczki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy