Jak napisać dobry list motywacyjny radzi szefowa HR Goldman Sachs

Szefowa HR Goldman Sachs radzi jak zapisywać podanie, by zaprosili cię na rozmowę

Jeśli wątpisz w sens zapisywania listów motywacyjnych w czasie Facebooka i Twittera, szefowa HR największego banku inwestycyjnego na świecie ma dla ciebie ważną wiadomość.

Po jakie możliwości HR-om list motywacyjny

- Czytamy gryzie, bo często zawierają ów lampy informacje dające nam wgląd w głąb danej osoby - mówi w rozmowie z Business Insiderem Edith Cooper, wiceprezes i globalna szefowa działu zarządzania kapitałem ludzkim w Goldman Sachs.

Według niej kluczem do napisania dobrego listu motywacyjnego jest uczynienie jego świeżym i interesującym. Wspomina przy tym anegdotę kolegi-rekrutera, któremu kandydat wysłał list motywacyjny dotyczący... astrofizyki. a mianowicie Było to tak nienaturalne, że rekruter stwierdził, iż bardzo chce porozmawiać spośród tą osobą - objaśnia Cooper.

List motywacyjny powinien stanowić o tobie

Szefowa HR w GS podkreśla jednak, że nie należy na siłę zapisywać o czymś niezwykłym, aby tylko wyróżnić się spośród tłumu. - Prawda wydaje się być taka, że interesujący jak i również treściwy list czyta się jak dobrą książkę: o ile kilka pierwszych rozdziałów ciebie wciągnie, będziesz czytać nadal - mówi w wywiadzie ekspertka.

Odwrotny efekt osiągnie się, jeśli po liście motywacyjnym głównym przekazem będzie, że chcemy działać dla danej firmy jak i również uważamy ją za najlepszą na ziemi. - Wiemy wszystko o swojej firmie. Zaś co wiemy o wam? Tego właśnie szukamy, zechcemy informacji o tobie a mianowicie podsumowuje Cooper.

Tagi: praca list motywacyjny kariera Goldman Sachs rekrutacja Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi poglądami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w adres „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Dlaczego ISIS jeszcze nie pozostało pokonane - wyjaśnia Jeffrey Sachs