Różnica między Bitcoinem a Bitcoin Cash

Category: Bitcoin Jest
17 lutego 2021

Bitcoin to rewolucyjna technologia zapisu księgi, która znacznie utrudniła manipulowanie księgą. Od momentu powstania Bitcoin pojawiły się pytania dotyczące jego zdolności do skutecznego skalowania. Początkowo, gdy Bitcoin wystartował, było tylko kilku entuzjastów, którzy byli podekscytowani nową walutą, ale wkrótce ludzie zdali sobie sprawę z potencjału Bitcoina i stał się on popularną kryptowalutą. Wraz ze wzrostem popularności liczba górników i inwestorów Bitcoin rosła wykładniczo.

Chociaż jest to świetna technologia, głównym problemem związanym z Bitcoinem jest to, że prędkość transakcji Bitcoin jest bardzo niska i wynosi około siedmiu transakcji na sekundę. Jeśli porównamy inne sposoby płatności, Visa przetwarza 24,00 transakcji na sekundę. W 2017 roku, w czasie boomu na kryptowaluty, stało się jasne, że jest zbyt wiele transakcji do obsłużenia, a przy tak dużej ilości seedów niemożliwe jest obsłużenie zbyt wielu transakcji, więc istnieje potrzeba reform w celu dalszego skalowania kryptowaluty. Aby rozwiązać problem w sierpniu 2017 r., Bitcoin podzielił się za pomocą Hard Fork. Sprawdź, co to jest Hard Fork? Nowa wersja Bitcoin nosi nazwę Bitcoin Cash. Bitcoin Cash (BCH) ma tę samą podstawę kodu, ale limit rozmiaru bloku Bitcoin Cash wynosi 8 MB. Ze względu na zwiększony limit, Bitcoin Cash może przetwarzać około dwóch milionów transakcji dziennie. W tym artykule,mamy zamiar powiedzieć różnicę między Bitcoinem a Bitcoin Cash.

Różnica między Bitcoinem a Bitcoin Cash

Bitcoin Cash (BCH) to ulepszona wersja Bitcoin (BTC). Istnieją pewne różnice i podobieństwa między obiema kryptowalutami. Sprawdźmy różnice

Duży rozmiar bloku

Limit rozmiaru bloku Bitcoin Cash wynosi 8 MB, podczas gdy limit rozmiaru bloku Bitcoin to 2 MB. W rezultacie można wykonać więcej transakcji.

Tańsza opłata

Opłata transakcyjna za Bitcoin Cash jest znacznie niższa niż za Bitcoin.

Baseny górnicze

Bitcoin ma wiele pul wydobywczych i nikt nie jest wystarczająco silny, aby mieć większość 51%, aby rządzić wszystkimi górnikami. W przeciwieństwie do tego Bitcoin Cash jest wysoce scentralizowany. Obecnie istnieją trzy pule wydobywcze dla Bitcoin Cash, które łącznie stanowią ponad 51%. Może to być niebezpieczna sytuacja, ponieważ przyszłość Bitcoin Cash staje się zbyt zależna od tych głównych górników.

Ochrona przed powtórkami i Wipeout

Algorytm skrótu używany przez Bitcoin i Bitcoin Cash jest inny, więc powtórka między dwoma łańcuchami bloków nie jest możliwa.

O skalowalności łańcucha

Technologia używana przez Bitcoin Cash pozwala na zwiększenie ilości bloków. Obecnie limit blokowania dla Bitcoin Cash wynosi 8 MB i można go jeszcze bardziej zwiększyć.

Awaryjne korekty trudności (EDA)

Nowy algorytm zastosowany w Blockchain Cash zapewnia dodatkową stabilność kryptowaluty. Nowe algorytmy działają normalnie w przypadku drastycznych zmian w liczbie górników.

Nowy podpis transakcji

Bitcoin Cash ma inną sygnaturę transakcji niż Bitcoin.

Bitcoin Cash zdaje sobie sprawę ze swoich słabości, więc programiści próbowali wypełnić te luki i stworzyli nową kryptowalutę, która jest szybsza niż Bitcoin. Chociaż Bitcoin Cash jest ulepszoną wersją Bitcoin, ale Bitcoin oferuje większe bezpieczeństwo i stabilność, ponieważ za najlepszą kryptowalutą jest więcej wsparcia i infrastruktury. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Bitcoin i Bitcoin Cash, przeczytaj nasze poprzednie posty Czym jest Bitcoin? i co to jest gotówka BITCOIN?

Chetna PhourChetna jest zapalonym autorem treści, który uwielbia pisać na różne tematy. Uwielbia odkrywać teraz różne horyzonty i czas na kryptowaluty.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy