Przewodniki i porady dotyczące przygotowania do egzaminu SAT / ACT

Category: Pytania Dotyczące
17 lutego 2021

Pełna lista przedmiotów do wyboru w szkole średniej

Czy myślisz o fakultatywnych zajęciach w liceum i zastanawiasz się, jakie masz opcje? W przeciwieństwie do kursów wymaganych przedmioty do wyboru to zajęcia, które wybierasz na podstawie swoich zainteresowań. Większość szkół średnich oferuje przedmioty do wyboru, które obejmują szeroki zakres tematów, więc na pewno znajdziesz coś, co Cię interesuje!

Ta lista została utworzona przez zestawienie opcji do wyboru z wielu szkół średnich w całym kraju. Wykorzystano różne szkoły, w tym publiczne, prywatne, duże i małe, aby stworzyć pełną listę przedmiotów do wyboru w liceach.

Jak korzystać z tej listy

Ta lista ma na celu wprowadzenie do wszystkich możliwych zajęć do wyboru, z którymi możesz się spotkać jako uczeń szkoły średniej. Możesz go użyć jako punktu wyjścia do bardziej dogłębnych badań przedmiotów do wyboru we własnej szkole.

Przeczytaj poniższą listę, odnotowując nazwy kursów, które wydają się szczególnie interesujące. Następnie weź kopię katalogu kursów swojej szkoły (jeśli nie wiesz, gdzie go znaleźć, poproś swojego doradcę zawodowego) i sprawdź, które z przedmiotów do wyboru, które uważasz za interesujące, są oferowane przez Twoją szkołę.

Koniecznie przeczytaj opisy kursów, ponieważ przedmioty do wyboru mogą mieć różne nazwy w zależności od oferującej je szkoły, nawet jeśli dotyczą zasadniczo tego samego tematu (na przykład zajęcia kulinarne wymienione poniżej można również nazwać gotowaniem, jedzeniem lub czymś podobnym ). Zaznacz interesujące przedmioty do wyboru, które znajdziesz w katalogu kursów, jako potencjalne zajęcia do podjęcia w przyszłości.

Ponadto, ponieważ ta lista organizuje przedmioty do wyboru według kategorii możesz zobaczyć, które kategorie mają dla Ciebie najciekawsze przedmioty do wyboru . Chociaż przedmioty do wyboru nie obejmują wszystkich tematów z określonej dziedziny, jeśli na przykład oznaczyłeś wiele przedmiotów do wyboru z przedmiotów ścisłych i przyrodniczych jako potencjalnie interesujące tematy do studiowania, możesz pomyśleć o kontynuowaniu studiów ścisłych na uczelni. Zainteresowanie swoimi zajęciami to jeden z najlepszych sposobów na uzyskanie lepszych ocen i czerpanie radości z tego, czego się uczysz.

Teraz, gdy masz już pełną listę zastanawiasz się, jak wybrać wybrane przedmioty do wyboru ? Mamy do tego przewodnik! Przeczytaj go, aby dowiedzieć się, ile przedmiotów do wyboru będziesz w stanie zdać i jak wybrać przedmioty do wyboru, które są zarówno interesujące, jak i wzmocnią Twoje aplikacje na studia!

A jeśli Twoja szkoła nie oferuje zajęć do wyboru wymienionych poniżej?

Żadna szkoła nie mogłaby zaoferować wszystkich przedmiotów do wyboru z tej listy; jest ich po prostu za dużo. Szkoły wybierają przedmioty do wyboru na podstawie wielu czynników, takich jak lokalizacja, populacja uczniów, dostępne zasoby, doświadczenie nauczycieli i zainteresowanie uczniów.

Jeśli interesuje Cię jeden z przedmiotów do wyboru na tej liście, ale nie widzisz go w katalogu kursów Twojej szkoły, możesz wykonać następujące czynności:

 • Porozmawiaj ze swoim doradcą zawodowym lub kierownikiem działu. Przedmiot do wyboru może być pod inną nazwą niż podana poniżej lub Twoja szkoła może oferować podobny kurs.
 • Jeśli nie ma porównywalnego kursu i jesteś naprawdę zainteresowany tematem, porozmawiaj ze swoim doradcą zawodowym i sprawdź, czy możesz przeprowadzić niezależne badanie lub wziąć udział w kursie w lokalnej szkole średniej.Pełna lista przedmiotów do wyboru

  Biznes

 • Księgowość
 • Prawo biznesoweZarządzanie biznesoweEdukacja konsumentówUmiejętności przedsiębiorczeWprowadzenie do biznesuMarketingFinanse osobisteInformatyka / technologia informacyjna
 • Animacja
 • Rozwój aplikacjiProdukcja audioProgramowanie komputeroweNaprawa komputeraProdukcja filmuProjekt graficznyTechnologia medialnaProdukcja muzycznaPisanie na maszynieTworzenie gier wideoprojektowanie stronProgramowanie sieciowePrzetwarzanie tekstuFamily and Consumer Science
 • Chemia żywności
 • Szkolenie RKOSztuka kulinarnaRozwój wczesnego dzieciństwaEdukacja wczesnoszkolnaStudia rodzinneMerchandising w modzie i handlu detalicznymKonstrukcja modyGospodarka domowaProjektowanie wnętrzOdżywianie Chcesz stworzyć najlepszą możliwą aplikację na studia?

  Możemy pomóc. PrepScholar Admissions to najlepsza na świecie usługa konsultingowa dotycząca rekrutacji. Łączymy światowej klasy doradców ds. Rekrutacji z naszymi opartymi na danych, zastrzeżonymi strategiami przyjęć . Nadzorowaliśmy tysiące uczniów uczęszczających do ich najlepszych szkół , od uczelni stanowych po Ivy League.

  Wiemy, do jakiego typu uczelni chcą się przyznać. Chcemy, abyś został przyjęty do wymarzonych szkół .

  Język obcy
 • amerykański język migowy
 • Starożytna grekaarabskichińskiFrancuskiNiemieckihebrajskiWłoskijęzyk japońskikoreańskiłacinaportugalskiRosyjskihiszpańskiMożesz nawet nauczyć się wszystkich holenderskich nazw chińskich znaków zodiaku!

  Język i pisanie
 • Zaawansowana kompozycja
 • Literatura afrykańskaLiteratura azjatyckaLiteratura brytyjskaKinologiaLiteratura współczesnaKreatywne pisanieDebataStudium filmoweLiteratura gotyckaHumanistykaDziennikarstwoPoezjaLiteratura popularnaPraktyczne pisanieMowa publicznaRetorykaRocznik szkolnyDzieła SzekspiraLiteratura światowa
 • Matematyka komputerowa
 • Aplikacje matematycznePrawdopodobieństwo i statystykaUmiejętność ilościowaTrygonometriaPerforming Arts
 • Chór
 • Kapela koncertowaTaniecDramatGitarazespół jazzowyOrkiestra marszowaTeoria muzykiOrkiestraPerkusjaFortepianTechnologia teatralnaMuzyka ŚwiatowaWychowanie fizyczne
 • Aerobik
 • TaniecGimnastykaZdrowieSzkolenie ratownikaPilatesSporty rakietoweSporty specjalistycznePływanieTrening siłowyJogaNauka
 • Rolnictwo
 • AstronomiaBiotechnologiaBotanikaNauka o ZiemiNauka o środowiskuKryminalistykaGeologiaLudzka psychologiaBiologia morskaMeteorologiaOceanografiaFizykaDźwięk i akustykaZoologiaNauki społeczne
 • Studia afrykańskie
 • Studia azjatyckiewiedza o społeczeństwieAntropologia kulturowaObecne wydarzeniaEkonomiaHistoria EuropyLudzka GeografiaStosunki międzynarodoweStudia latynoamerykańskieStudia bliskowschodnieMitologiaFilozofiaAntropologia fizycznaStudia politycznePsychologiaReligioznawstwoSocjologiaRząd Stanów ZjednoczonychStudia kobieceŚwiatowa politykaReligie świataDzieła wizualne
 • Sztuka 3-D
 • Historia sztukiCeramikaCyfrowe mediaRysunekProdukcja filmuProjektowanie biżuteriiObrazFotografiaGrafikaRzeźbaKształcenie zawodowe
 • Naprawa karoserii
 • Mechanik samochodowyBudowa budynkuProjektowanie wspomagane komputerowoKosmetykaSprawiedliwość karnaEdukacja kierowcówElektronikaFFA (Future Farmers of America)Nauka o ogniuSystemy ogrzewania i chłodzeniaGościnność i turystykaJROTC (Korpus Szkolenia Młodszych Oficerów Rezerwy)Obróbka metaluNetworkingInstalacja wodociągowaTechnologia produkcjiPodstawy chłodnictwaRobotykaObróbka drewnaCo dalej?

  Teraz, gdy znasz już opcje zajęć do wyboru, przeczytaj nasz przewodnik, aby dowiedzieć się jak wybrać przedmioty do wyboru, które Cię zainteresują i wzmocnią Twoje aplikacje na studia.

  Próbujesz zdecydować, czy wziąć ACT, czy SAT? Przeczytaj nasz przewodnik, aby dowiedzieć się, który test da Ci lepszy wynik!

  Rozważasz letnie programy akademickie dla uczniów gimnazjów i liceów? Zapoznaj się z naszymi przewodnikami po programach TIP, SIG, CTY i Stanford EPGY.

  Jedną z najważniejszych części twojego podania na studia są zajęcia, które wybierasz w szkole średniej (w połączeniu z tym, jak dobrze sobie radzisz na tych zajęciach). Nasz zespół ekspertów ds. Rekrutacji PrepScholar zebrał swoją wiedzę w tym jednym przewodniku dotyczącym planowania planu zajęć w szkole średniej. Doradzimy Ci, jak zrównoważyć swój harmonogram między kursami zwykłymi i kursami z wyróżnieniem / AP / IB, jak wybrać zajęcia dodatkowe i na jakich nie możesz sobie pozwolić.

  Masz znajomych, którzy również potrzebują pomocy w przygotowaniu do testu? Udostępnij ten artykuł!

  Christine ukończyła Michigan State University na wydziale biologii środowiskowej i geografii oraz uzyskała tytuł magistra na Duke University. W liceum uzyskała wynik w 99. percentylu na egzaminie SAT i została uznana za National Merit Finalist. Uczyła języka angielskiego i biologii w kilku krajach.

  Zadaj pytanie poniżej

  Masz jakieś pytania dotyczące tego artykułu lub innych tematów? Zapytaj poniżej, a my odpowiemy!

  Ulepszaj dzięki naszym słynnym przewodnikom
  • SAT

   Prep
  • ACT

   PrepDla wszystkich

   uczniówSeria: Jak zdobyć 800 w każdej sekcji SAT:Seria: Jak osiągnąć 600 w każdej sekcji SAT:Seria: Jak zdobyć 36 w każdej sekcji ACT:Seria: Jak osiągnąć 24 w każdej sekcji ACT:Bądź na bieżąco

   Uzyskaj najnowsze artykuły i wskazówki dotyczące przygotowywania testów!

   Szukasz Graduate School Test Prep?

   Sprawdź nasze najwyżej oceniane blogi dla absolwentów tutaj:

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy