Proces odnowienia kredytu hipotecznego

17 lutego 2021

Pod koniec okresu kredytu hipotecznego, o ile nadal jesteś winien saldo, będziesz musiał odnowić kredyt hipoteczny na kolejny okres. Każde przedłużenie kredytu hipotecznego wiąże się z możliwością oceny aktualnego kredytu hipotecznego i porównania go z nowymi celami finansowymi. Twój obecny dostawca kredytu hipotecznego prześle Ci potwierdzenie przedłużenia pocztą, które możesz łatwo podpisać i odesłać, ale jeśli chcesz mieć pewność, że wszystkie Twoje potrzeby zostaną spełnione, sugerujemy podjęcie tego proaktywnego podejścia przy następnym przedłużeniu kredytu hipotecznego:

1. Rozpocznij zakupy na 4 miesiące przed upływem terminu

Zaznacz w kalendarzu datę spłaty aktualnego terminu spłaty kredytu hipotecznego, a następnie odlicz wstecz 120 dni (

4 miesiące) i też to zaznacz; jest to dzień, w którym większość pożyczkodawców pozwoli Ci rozpocząć proces wcześniejszego przedłużenia kredytu hipotecznego, co oznacza, że ​​możesz odnowić go wcześniej u obecnego kredytodawcy bez konieczności płacenia kary za przedpłatę (za wcześniejsze złamanie terminu). Jeśli nie jesteś gotowy na spotkanie tego dnia ze swoim brokerem hipotecznym lub pożyczkodawcą, możesz przynajmniej rozpocząć badanie swoich opcji online. Dowiesz się, którzy pożyczkodawcy oferują co, jeśli chodzi o oprocentowanie kredytów hipotecznych, opcje przedpłaty i inne warunki, będziesz lepiej przygotowany do negocjacji, kiedy będziesz gotowy do przedłużenia.

2. Rozważ swoje cele finansowe

Spójrzmy prawdzie w oczy: wiele może się wydarzyć w trakcie Twojego obecnego okresu kredytowania. Twoje cele finansowe na początku bieżącego okresu spłaty kredytu hipotecznego mogą już nie pasować do Twoich dzisiejszych celów. Mogłeś otrzymać znaczną podwyżkę w pracy, stracić część dochodów lub nawet przejść na emeryturę. Być może urodziłaś dziecko lub musiałaś zapłacić za naukę na uniwersytecie. Jeśli jest jakakolwiek szansa, że ​​będziesz musiał przeprowadzić się w ciągu najbliższych 5 lat, należy to uwzględnić przy podejmowaniu decyzji. Lub jeśli myślisz, że chcesz uzyskać dostęp do kapitału, powinieneś o tym pamiętać. Jakiekolwiek są Twoje potrzeby, pamiętaj o ich rozważeniu przy wyborze oprocentowania, okresu i produktu kredytu hipotecznego.

3. Przedstaw swoje potrzeby w zakresie kredytu hipotecznego

Wraz z innymi celami finansowymi powinieneś sporządzić listę tego, czego szukasz w produkcie hipotecznym. Na początek zadaj sobie kilka pytań:

  • Czy w Twoim miesięcznym budżecie jest miejsce na zwiększenie kwoty spłaty kredytu hipotecznego? (Jeśli tak, zapoznaj się z opcjami miesięcznej przedpłaty w regulaminie).
  • Czy myślisz, że otrzymasz jakieś bonusy lub spadki, które mógłbyś przeznaczyć na swój kredyt hipoteczny? (Jeśli tak, warto również zapoznać się z opcjami przedpłaty ryczałtowej).
  • Czy myślisz, że będziesz mieć możliwość całkowitej spłaty kredytu hipotecznego w następnym semestrze? (Jeśli tak, weź pod uwagę kary przedpłaty, które dotyczą kredytów hipotecznych o stałym i zmiennym oprocentowaniu).
  • Czy myślisz, że będziesz chciał pożyczyć więcej pieniędzy od swojego pożyczkodawcy w następnym okresie? (Jeśli tak, zechcesz ponownie rozważyć kary za przedpłaty związane z refinansowaniem lub zamiast tego przyjrzeć się hipotekom zabezpieczającym).
  • Czy jest szansa, że ​​będziesz sprzedawać swój dom i / lub przeprowadzać się w ciągu najbliższych 5 lat? (Jeśli tak, możesz chcieć kredytu hipotecznego, który jest przenośny lub możliwy do przyjęcia).

4. Przygotuj się do odnowienia w ciągu ostatnich 30 dni

Zgodnie z prawem, Twój obecny pożyczkodawca musi wysłać Ci oświadczenie o przedłużeniu kredytu hipotecznego co najmniej 21 dni przed upływem terminu spłaty, ale zazwyczaj wyśle ​​Ci ofertę odnowienia po najniższej opublikowanej stawce, która jest ważna na 30 dni przed terminem spłaty. Przedłużając tę ​​ofertę o 30 dni, chronisz się przed potencjalnymi wzrostami stawek w tym czasie. Jednak do tej pory powinieneś przeprowadzić wystarczająco dużo badań, aby dowiedzieć się, czy jest to faktycznie najlepsza oprocentowanie kredytu hipotecznego na rynku – a jeśli nie, masz pełne prawo do podjęcia negocjacji. Jednak nawet jeśli porozmawiasz z obecnym pożyczkodawcą, aby negocjować jego ofertę, jest mało prawdopodobne, że będzie on w stanie zaoferować Ci najlepszą stopę procentową kredytu hipotecznego. Tak więc w ciągu ostatnich 30 dni powinieneś również umówić się na spotkanie z brokerem hipotecznym, aby omówić, co mogą Ci zaoferować inni pożyczkodawcy.

5. Podejmij decyzję

Po zakupach, rozważeniu celów finansowych, nakreśleniu potrzeb w zakresie kredytu hipotecznego i otrzymaniu oferty odnowienia kredytu hipotecznego od obecnego pożyczkodawcy, w końcu nadszedł czas na podjęcie decyzji. Ostatnim pytaniem, które musisz sobie zadać, jest to, kto oferuje Ci najlepszą oprocentowanie kredytu hipotecznego i produkt: Twój obecny pożyczkodawca czy inny pożyczkodawca? Jeśli zdecydujesz się pozostać z obecnym pożyczkodawcą, możesz albo podpisać i zwrócić ofertę odnowienia kredytu hipotecznego, który przesłał pocztą, albo usiąść i spróbować wynegocjować lepszą ofertę w ich biurach.

Zmiana dostawcy będzie wymagać trochę więcej formalności, ale przekonasz się, że dzięki temu uzyskasz dostęp do lepszych oprocentowania kredytów hipotecznych. Po prostu przygotuj się na złożenie wniosku o kredyt hipoteczny, ponieważ kryteria kwalifikacyjne nowego pożyczkodawcy mogą różnić się od kryteriów obecnych pożyczkodawców. Mogą również obowiązywać opłaty związane z dokonaniem zmiany, w tym opłata za wycenę w celu zweryfikowania wartości nieruchomości (150-500 USD), opłata za zwolnienie (5-395 USD), opłata za cesję (25-300 USD) i opłaty prawne (do 1500 USD ). Niektórzy brokerzy i pożyczkodawcy hipoteczni zaoferują zapłacenie części lub wszystkich tych opłat, gdy przyniesiesz im swój kredyt hipoteczny, ale inni nie, więc powinieneś być przygotowany na zapłacenie za nie gotówką.

Porozmawiaj z brokerem!

Jeśli jesteś gotowy, aby rozpocząć proces odnowienia kredytu hipotecznego już dziś, pośrednik kredytu hipotecznego może pomóc Ci znaleźć najlepszą dla Ciebie oprocentowanie, termin i produkt.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy