Osobiste konto bankowe DBA: wszystko, co musisz wiedzieć

Category: Swoje Konto
17 lutego 2021

Konto osobiste DBA jest dobrym pomysłem, jeśli chcesz prowadzić działalność pod innym nazwiskiem niż własne oficjalne imię i nazwisko. 3 minuty czytania

Konto osobiste DBA jest dobrym pomysłem, jeśli chcesz prowadzić działalność pod innym nazwiskiem niż własne oficjalne imię i nazwisko. W niektórych przypadkach może być nawet obowiązkowe. Ważne jest, aby zrozumieć, jakie typy firm potrzebują DBA lub prowadzenia działalności jako konta bankowego i kroków związanych z jego założeniem.

Co to jest DBA?

Kiedy otwierasz firmę jako samodzielny właściciel lub spółka osobowa, nazwa prawna Twojej firmy jest domyślnie twoją nazwą. Z tego powodu firmy jednoosobowe i spółki osobowe często składają administratorów baz danych, aby móc działać pod inną nazwą. Na przykład, jeśli nazywasz się Sally Smith i chcesz zadzwonić do swojej firmy Sally’s Place, musisz zarejestrować swoją nazwę administratora w odpowiednim stanie lub lokalnej agencji. Po zarejestrowaniu się jako DBA może być konieczne otwarcie konta bankowego DBA.

Otwarcie osobistego konta bankowego DBA

Utworzenie konta bankowego DBA jest prostsze niż proces składania dokumentów dla firm o bardziej wyrafinowanej strukturze. W rzeczywistości proces otwierania konta firmowego jest podobny do otwierania konta osobistego.

Wyłączni właściciele mogą ustalać własne wytyczne dotyczące korzystania z konta DBA. Mogą go używać na przykład do opłacania rachunków osobistych. Jednak partnerzy w korporacji są odpowiedzialni za oddzielenie funduszy osobistych i biznesowych. Niezależnie od tego, jaki rodzaj działalności prowadzisz, prowadzenie ksiąg rachunkowych jest znacznie prostsze, gdy używasz konta DBA do zarządzania dochodami i wydatkami osobistymi i biznesowymi.

Wytyczne dotyczące zakładania konta DBA

Zakładając konto DBA, zacznij od zbadania kilku banków, aby dowiedzieć się, który z nich oferuje najlepsze korzyści, takie jak bankowość internetowa, struktura opłat, minimalne saldo. Następnie określ, czy możesz złożyć wniosek online o otwarcie konta, czy też musisz udać się do samego banku. Jeśli jesteś właścicielem firmy telemarketingowej, oferujesz usługi finansowe, prowadzisz działalność hazardową lub sprzedajesz metale szlachetne, będziesz musiał osobiście otworzyć swoje konto.

Zapytaj urzędnika banku o wymagania dotyczące środków na pierwszą wpłatę. Większość banków akceptuje czeki kasjerskie z innych banków lub przelewy elektroniczne. Możesz również zapytać, czy bank ma jakiekolwiek ograniczenia w wykorzystywaniu środków na wydatki osobiste, jeśli tak zdecydujesz.

Podczas wizyty w banku w celu otwarcia konta upewnij się, że masz pod ręką odpowiednie dokumenty. Zgodnie z ustawą Patriot Act, banki muszą sprawdzić Twoją tożsamość, jeśli jesteś nowym deponentem. Rodzaj potrzebnych dokumentów zależy od struktury Twojej firmy. Postępuj zgodnie z ogólnymi wytycznymi poniżej:

  • Wyłączni właściciele muszą okazać swoją kartę Ubezpieczenia Społecznego lub, jeśli mają pracowników, numer identyfikacyjny pracodawcy wydany przez władze federalne.
  • Spółki osobowe muszą podać swój numer identyfikacyjny podatnika oraz umowę spółki lub dokument rejestracyjny dotyczący nazwy firmy, taki jak formularz DBA.
  • Korporacje i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością muszą podać swój numer identyfikacyjny podatnika i statut.

Zapytaj, ile czasu zajmie uzyskanie dostępu do Twoich środków. W niektórych przypadkach banki wstrzymują duże depozyty na co najmniej pięć dni. Zapytaj, czy bank może zapewnić dostęp do części środków na wypadek, gdybyś ich potrzebował.

Przekaż bankowi elektroniczną kopię logo swojej firmy i poproś bank o nadruk na czekach. Następnie dowiedz się, jak najlepiej uzyskać dostęp do konta, czekając na nadejście karty debetowej i czeków. Twój bank może w międzyczasie wydać Ci czeki startowe, na których wydrukowany jest numer Twojego konta.

Czy łączenie funduszy osobistych i firmowych jest legalne?

Jeśli Twoja firma działa jako odrębny podmiot prawny, prawo wymaga, abyś posiadał różne rachunki dla funduszy biznesowych i osobistych. W związku z tym firmy, które działają pod nazwą DBA lub jako LLC lub korporacja, muszą mieć własne konta bankowe.

Oddzielne konto bankowe to dobry pomysł, nawet jeśli prawo nie wymaga, aby Twoja firma miała takie konto. Wiele komplikacji może wynikać z korzystania z tego samego konta dla funduszy biznesowych i osobistych, takich jak:

  • Wydajesz więcej niż zarabiasz
  • Niewłaściwa organizacja dokumentacji księgowej
  • Podawanie podatków z nieścisłościami
  • Brak możliwości rozwoju Twojej firmy

Możesz korzystać z wyciągów z konta bankowego DBA, aby śledzić dochody i wydatki swojej firmy, uzgadniać swoje księgi, śledzić rentowność i przepływ gotówki w projekcie.

Jeśli potrzebujesz pomocy w skonfigurowaniu osobistego konta bankowego DBA, możesz opublikować swoją potrzebę prawną na rynku UpCounsel. UpCounsel przyjmuje do swojej witryny tylko 5 procent najlepszych prawników. Prawnicy UpCounsel pochodzą ze szkół prawniczych, takich jak Harvard Law i Yale Law, i mają średnio 14-letnie doświadczenie prawnicze, w tym pracę w firmach takich jak Google, Menlo Ventures i Airbnb lub w ich imieniu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy