Odliczenie odsetek od kredytu hipotecznego: co musisz wiedzieć w 2020 r

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną, wspieraną reklamami porównywarką. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 16 września 2020 /
 • 4 minuty czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonych witryn internetowych i to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą wpływać na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajKupno i posiadanie domu może być kosztowne. Na szczęście oprocentowanie kredytów hipotecznych spadło do rekordowo niskiego poziomu, co sprawia, że ​​finansowanie domu jest nieco bardziej przystępne, a samo posiadanie domu może być nośnikiem bogactwa.

  Istnieje również inna korzyść finansowa dla właścicieli domów: możesz skorzystać z odliczenia odsetek od kredytu hipotecznego, co może obniżyć płacone podatki.

  Zasady IRS dotyczące odliczania odsetek od kredytu hipotecznego mogą być jednak skomplikowane i zagmatwane. Tutaj dowiesz się więcej o tym, jakie odsetki kwalifikują się do odliczenia i jakie korzyści możesz uzyskać, jeśli się kwalifikujesz.

  Co to jest odliczenie odsetek od kredytu hipotecznego?

  Jeśli masz kredyt mieszkaniowy, odliczenie odsetek od kredytu hipotecznego umożliwia zmniejszenie dochodu podlegającego opodatkowaniu o kwotę odsetek zapłaconych od kredytu w ciągu roku. Potrącenie dotyczy tylko odsetek od kredytu hipotecznego, a nie kwoty głównej, i aby się o niego ubiegać, musisz wyszczególnić swoje potrącenia.

  Odliczenie odsetek od kredytu hipotecznego istnieje od ponad 100 lat, chociaż zasady ulegały zmianie z biegiem czasu, ostatnio wraz z ustawą o cięciach podatkowych i zatrudnieniu z 2017 r.

  Odliczenie odsetek od kredytu hipotecznego w 2020 r

  Jeśli Twój dom został zakupiony przed 16 grudnia 2017 r., Możesz odliczyć odsetki zapłacone od pierwszego 1 mln USD zadłużenia hipotecznego. W przypadku kredytów hipotecznych zaciągniętych po tej dacie możesz odliczyć odsetki od pierwszych 750 000 USD. Zwróć uwagę, że jeśli miałeś umowę przed 16 grudnia 2017 r., A kredyt hipoteczny został zamknięty przed 1 kwietnia 2018 r., Uznaje się, że Twój kredyt hipoteczny był przed 15 grudnia 2017 r.

  Chociaż prawie wszyscy właściciele domów kwalifikują się do odliczenia podatku od odsetek od kredytu hipotecznego, możesz się o nie ubiegać tylko wtedy, gdy wyszczególnisz swoje odliczenia w federalnym zeznaniu podatkowym, wypełniając załącznik A z formularzem 1040 lub równoważnym formularzem.

  Z tego powodu będziesz musiał zdecydować, czy lepiej odliczyć odsetki od kredytu hipotecznego, wyszczególniając, czy biorąc standardowe potrącenie. Standardowe odliczenie wynosi obecnie 12 400 USD dla osób samotnie składających wniosek i 24 800 USD dla podatników w związku małżeńskim rozliczających się wspólnie.

  Załóżmy, że jesteś właścicielem domu do wynajęcia, który wydał 15 000 USD na odsetki od kredytu hipotecznego w 2019 r. W tym scenariuszu sensowne byłoby wyszczególnienie odliczeń, ponieważ zmniejszysz swój dochód podlegający opodatkowaniu o większą kwotę niż gdybyś wziął standardowe potrącenie (12 400 USD).

  Podobnie jak w przypadku wszystkich spraw związanych z podatkami, warto rozważyć współpracę z ekspertem podatkowym, aby zmaksymalizować odliczenia.

  Korzyści z odliczenia odsetek od kredytu hipotecznego

  Główną korzyścią z odliczenia odsetek od kredytu hipotecznego jest to, że zmniejsza całkowity podatek, który płacisz.

  Przykład: jeśli płacisz 10 000 dolarów odsetek od kredytu hipotecznego i znajdujesz się w 33-procentowym przedziale podatkowym, po odjęciu od dochodu kwoty 10 000 USD obniżisz swój podatek o 3300 USD.

  „Ci z wyższych przedziałów podatkowych odniosą największe korzyści, ponieważ zobaczą większe odliczenia – zauważa Kelly Crane, prezes i dyrektor ds. Inwestycji Napa Valley Wealth Management z siedzibą w St. Helena w Kalifornii.

  W rzeczywistości podatnicy o niższych dochodach uzyskują ogólnie mniejsze korzyści, wyjaśnia Andrew Latham, certyfikowany doradca ds. Finansów osobistych w SuperMoney w Santa Ana w Kalifornii.

  „Podatnicy, którzy zarabiają mniej niż 100 000 dolarów, w rzeczywistości otrzymują tylko 11 procent korzyści z tego odliczenia – mówi Latham, cytując raport Fundacji Podatkowej. „Z kolei podatnicy, którzy zarabiają 200 000 dolarów lub więcej rocznie, uzyskują większe korzyści – 60 procent całkowitych oszczędności z odliczenia odsetek od kredytu hipotecznego.

  Kwalifikacje do odliczenia odsetek od kredytu hipotecznego

  Większość właścicieli domów kwalifikuje się do odliczenia odsetek od kredytu hipotecznego, ale są pewne wyjątki. Możesz na przykład odliczyć odsetki zapłacone za główne miejsce zamieszkania, ale jeśli masz wynajmowany drugi dom, mogą wystąpić komplikacje.

  „Drugie domy, w których nie mieszkasz jako główne miejsce zamieszkania, kwalifikują się do pomocy, ale jeśli je wynajmujesz, musisz fizycznie przebywać w nieruchomości przez 10% czasu wynajmu w ciągu roku – wyjaśnia Jess Kennedy, współzałożyciel i dyrektor ds. zgodności / radca prawny w Beeline, pożyczkodawcy z Providence w stanie Rhode Island.

  Jeśli masz drugi dom, który jest wynajmowany i nie spełniasz wymogu 10-procentowego użytkowania, dom będzie zaliczany do kategorii wynajmowanej nieruchomości, co ma inne konsekwencje podatkowe.

  Jeśli jednak masz drugi dom i nie wynajmujesz go, możesz odliczyć odsetki od kredytu hipotecznego. Nie musisz też korzystać z domu w ciągu roku, aby się zakwalifikować.

  Inne odliczenia związane z kredytem hipotecznym

  Oprócz odsetek zapłaconych od kredytu hipotecznego można obecnie odliczyć również składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego (o ile skorygowany dochód brutto jest poniżej określonej kwoty), punkty kredytu hipotecznego i opłaty za zwłokę w spłacie kredytu hipotecznego.

  Możesz również odliczyć odsetki zapłacone od pożyczki pod zastaw domu lub linii kredytowej pod zastaw domu (HELOC) lub innej linii kredytowej zabezpieczonej przez Twój dom, ale są zasady, których musisz przestrzegać, i pewne płatności, których nie możesz odliczyć. Ogólnie rzecz biorąc, finansowanie musiało zostać przeznaczone na „zakup, budowę lub istotną poprawę nieruchomości, zgodnie z IRS.

  „Wyobraź sobie, że wziąłeś linię kredytową pod zastaw domu i pożyczyłeś 30 000 dolarów na wymianę dachu i kolejne 20 000 dolarów na opłacenie czesnego dla dziecka. Tutaj będziesz mógł odliczyć odsetki tylko od 30 000 dolarów wydanych na dach – mówi Latham.

  Są pewne wydatki, których nie można wyszczególnić, mówi Kennedy, w tym:

  • Ubezpieczenie domów
  • Przyspieszone spłaty kredytu hipotecznegoKoszty zamknięcia / zaliczkaWpłać / zadatekJak ubiegać się o odliczenie odsetek od kredytu hipotecznego

   Twój pożyczkodawca śledzi odsetki od kredytu hipotecznego, które zapłaciłeś, i przekaże te informacje Tobie i IRS za pośrednictwem formularza 1098, który zwykle przychodzi każdego stycznia lub lutego.

   Aby ubiegać się o odliczenie odsetek od kredytu hipotecznego, musisz zgłosić zapłacone odsetki, jak wskazano w formularzu 1098, w załączniku A (z formularzem 1040 lub 1040-SR), wiersz 8a. Jeśli korzystasz z usług profesjonalnego podatnika, upewnij się, że wyszczególnia Twoje odliczenia i uwzględnia odsetki od kredytu hipotecznego zapłacone w zeznaniu podatkowym.

   Jak odliczenie odsetek od kredytu hipotecznego może się zmienić w przyszłości

   Eksperci podatkowi przewidują, że odliczenie odsetek od kredytu hipotecznego powinno pozostać na miejscu w dającej się przewidzieć przyszłości, ponieważ jest to popularna opcja dla właścicieli domów i może pomóc w uczynieniu ich bardziej przystępnymi.

   „Wielu ekonomistów i polityków uważa, że ​​odliczenie powinno zostać wyeliminowane i zastąpione ogólnie niższymi stawkami podatkowymi, ale jest wysoce wątpliwe, czy wkrótce nadejdą jakiekolwiek większe zmiany – szczególnie w obliczu zbliżających się wyborów – mówi Kennedy.

   Crane zgadza się z tym: „Kongres ma zazwyczaj skłonność do promowania właścicieli domów i nie uchwala przepisów ograniczających motywację do zakupu i posiadania domu.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy