Od jakiej oceny kredytowej wszyscy zaczynają

Od jakiej oceny kredytowej wszyscy zaczynają
Category: Twoja Ocena
16 października 2020

Jednym z najczęstszych pytań, jakie zadają sobie właściciele lokali po raz pierwszy, jest – od jakich ocen kredytowych wszyscy zaczynają? Każdy może odnieść się do faktu, że wyniki kredytowe często mogą przypominać wyścig, w którym zapisałeś się bez Twojej wiedzy. Dla wynajmujących sprawdzenie zdolności kredytowej jest ważnym elementem skutecznego przeglądu najemców, a dla najemców często decyduje o tym, czy właściciel jest zainteresowany Twoim wnioskiem. Jeśli jesteś zdezorientowany co do wyników kredytowych, sposobu ich tworzenia i wyniku, od którego wszyscy zaczynają – czytaj dalej, ponieważ przeprowadzimy Cię przez ten proces.

Co to jest ocena kredytowa?

Zaczynając od podstaw – ocena kredytowa to liczba z przedziału 300-850 w oparciu o Twoją historię kredytową (liczba otwartych rachunków, poziom zadłużenia, historia spłat), która określa czyjąś zdolność kredytową – im wyższy wynik, tym bardziej jesteś godny zaufania postrzegane przez pożyczkodawców lub, w branży wynajmu, właściciela. Korzystając z tych danych opartych na raporcie konsumenckim, Twoja ocena kredytowa służy jako predykator tego, czy będziesz zalegać z płatnościami w przyszłości i czy zapłacisz wszystkie swoje wydatki – w tym czynsz.

Zanim dana osoba ma cokolwiek do analizy, po prostu nie ma zdolności kredytowej. Nie ma magicznego wieku, w którym przyznawana jest zdolność kredytowa – ocena kredytowa jest tworzona tylko wtedy, gdy istnieją dane do analizy. Każdy zaczyna bez oceny kredytowej, a stworzenie pierwszej oceny kredytowej danej osoby będzie wymagało sześciu miesięcy historii .

Co wpływa na Twój pierwszy wynik kredytowy

Kiedy ktoś buduje swój kredyt, jest kilka sytuacji, które mogą determinować jego zdolność kredytową – ważne jest, aby upewnić się, że rozumiesz pewne sytuacje, gdy patrzysz na kandydatów ze świeżymi wynikami kredytowymi.

1: Krótka historia i kilka kont

Jeśli ktoś ma otwarte tylko jedno konto, oznacza to, że ma krótką historię, z której może pobierać dane. Oznacza to, że najprawdopodobniej będą mieli stosunkowo niską zdolność kredytową. Nawet jeśli dokonywali płatności na czas i nie zachowywali się negatywnie, mogą uzyskać średni wynik, ponieważ nie ma wystarczających danych, aby przewidzieć wyższą liczbę. Zasadniczo istnieje niepewność, że ktoś będzie płacił na czas, gdy na analizę jego zachowania było tylko niewiele czasu.

2: Krótka historia i słabe płatności

Jeśli ktoś zaczyna swoją historię kredytową od pominiętych płatności lub innych negatywnych czynników, może zacząć od wyjątkowo niskiego wyniku. Z powodu krótkiej historii i nieuregulowanych płatności prognoza tego, jak ten konsument będzie się zachowywał w przyszłości, jest uważana za negatywną.

3: Młody wiek i wysoka zdolność kredytowa

Jeśli wnioskodawca jest młody i ma wysoką zdolność kredytową, może się to wydawać podejrzane. Zwykle jednak oznacza to, że byli autoryzowanym użytkownikiem konta karty kredytowej osoby dorosłej. Rodzice często dodają swoje nastoletnie dzieci jako autoryzowanego użytkownika, co oznacza, że ​​otrzymują kartę kredytową ze swoim imieniem na wypadek nagłych wypadków lub innych wydatków. Autoryzowani posiadacze kart nie są odpowiedzialni za spłatę zadłużenia i nie mają innych przywilejów jak główny posiadacz karty. Ale jeśli główny posiadacz karty jest zgodny ze spłatami, może to pomóc w ustanowieniu dobrego kredytu dla autoryzowanego użytkownika w bardzo młodym wieku.

Jak radzić sobie z wynikami kredytowymi Younga

Najczęściej kwestia początkowej oceny kredytowej pojawia się, gdy wynajmujący mają do czynienia z młodszymi kandydatami – zwłaszcza jeśli wynajmujesz mieszkanie w mieście uniwersyteckim. Młodzi kandydaci nie mieli czasu na zbudowanie kredytu, chyba że byli autoryzowanym użytkownikiem konta, a często, nawet jeśli nie zrobili nic negatywnego dla ich zdolności kredytowej, po prostu nie mają go do sprawdzenia.

Jako właściciel, podczas sprawdzania najemców, może być trudno określić, czy ktoś, kto jest młody i ma nową lub nieistniejącą zdolność kredytową, będzie wiarygodnym najemcą. Oceny zdolności kredytowej pomagają wynajmującym, ponieważ często są dobrym wskaźnikiem tego, jak ktoś jest odpowiedzialny za płacenie rachunków, a co za tym idzie za płacenie czynszu. Nawet jeśli ktoś ma średni wynik drogowy, ponieważ właśnie zaczął budować swój kredyt, nie oznacza to, że jest nieodpowiedzialny lub będzie okropnym najemcą – jest po prostu za wcześnie, aby to stwierdzić za pomocą numeru.

Najlepszym sposobem na obsłużenie nowych lub nieistniejących wyników jest poproszenie o współsygnatariusza. Ta metoda jest często stosowana przez osoby wynajmujące dla studentów. Kiedy poprosisz o współsygnatariusza, sprawdź go w taki sam sposób, jak najemcę – możesz również pobrać większy depozyt zabezpieczający.

Wskazówki dla wynajmujących, jeśli chodzi o ocenę zdolności kredytowej najemców

Jeśli chodzi o sprawdzenie zdolności kredytowej, właściciele muszą pamiętać o kilku rzeczach:

  • Zanim przeprowadzisz sprawdzenie zdolności kredytowej najemcy, upewnij się, że jest to przejrzyste i daj im znać, że potrzebujesz tego dla każdego kandydata – jeśli sprzeciwi się, może to być czerwona flaga.
  • Zdecyduj, w jaki sposób pokryjesz koszty – większość wynajmujących wlicza je w opłatę za wniosek o wynajem.
  • Po otrzymaniu wniosku o wynajem i zgody upewnij się, że oprócz sprawdzenia zdolności kredytowej przeprowadziłeś również pełne sprawdzenie przeszłości najemcy.
  • Upewnij się, że korzystasz z bezpiecznego systemu do sprawdzania zdolności kredytowej, ponieważ będziesz musiał zebrać poufne informacje: imię i nazwisko, numer ubezpieczenia społecznego i datę urodzenia.
  • Ogólna praktyczna zasada dla wynajmujących to akceptacja wyniku na poziomie 560-850, a potencjalnie nawet 538-559.

Wskazówki dla najemców, jak zbudować dobry wynik kredytowy

Jeśli najemcy zapytają Cię, w jaki sposób mogą zbudować swoją zdolność kredytową, aby zostać uznanym za najemcę, powiedz im, w jaki sposób mogą się kształcić, i wykonaj kilka prostych kroków:

  • Zawsze terminowo opłacaj rachunki
  • Utrzymuj niskie saldo na kartach kredytowych
  • Nie otwieraj kont tylko po to, aby mieć więcej kredytów
  • Zawsze sprawdzaj raport, aby móc kwestionować wszelkie nieścisłości
  • Rozważ podpisanie umowy ze współsygnatariuszem podczas wynajmu z niską zdolnością kredytową

Pamiętaj, że ocena kredytowa nie istnieje, dopóki nie ma danych z raportu konsumenta za sześć miesięcy. Sprawdzenie zdolności kredytowej i dokładna kontrola najemcy to najlepsze ubezpieczenie właściciela, które chroni Twoją firmę wynajmującą.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oceny zdolności kredytowej

Czy powinienem przyjąć najemcę bez zdolności kredytowej?

To, że wnioskodawca nie ma historii kredytowej, nie musi oznaczać, że jest nieodpowiedzialny i nie zapłaci czynszu. Jak wspomnieliśmy powyżej, najprawdopodobniej są młodzi lub nie mieli okazji zbudować swojego kredytu. W tego typu sytuacji rozsądnie jest poprosić o osobę podpisującą, która ma wiarygodną zdolność kredytową.

Czy powinienem również sprawdzać współsygnatariuszy?

Tak, powinieneś również sprawdzić współsygnatariusza, tak samo jak głównego najemcę. W ten sposób możesz mieć pewność, że mają dobrą zdolność kredytową i nie mają przeszłości kryminalnej – ochrona Ciebie i Twojego wynajmu zawsze powinna być najważniejsza.

Jak długo trzeba czekać, zanim ktoś otrzyma zdolność kredytową?

Komuś potrzeba sześciu miesięcy historii kredytowej, aby otrzymać ocenę zdolności kredytowej – pamiętaj, że na początku może wydawać się niska, ale to nie znaczy, że nie dokonują płatności konsekwentnie.

Zastrzeżenie: TurboTenant, Inc nie udziela porad prawnych. Ten materiał został przygotowany wyłącznie w celach informacyjnych. Wszystkim użytkownikom zaleca się sprawdzenie wszystkich obowiązujących przepisów lokalnych, stanowych i federalnych oraz zasięgnięcie porady prawnej w przypadku pojawienia się pytań.

Ten blog został zaktualizowany z oryginalnego posta z 24 czerwca 2020 r.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy