O której godzinie trwa wpłata bezpośrednia? [Lista czasu]

17 lutego 2021

Teraz każdy pracownik chciałby wiedzieć, kiedy jego płatności trafią na jego konto. Zastanawiasz się również, jak długo trwają wpłaty bezpośrednie? Twoja bezpośrednia wpłata jeszcze się nie zakończyła? Czy chcesz wiedzieć, kiedy przechodzi bezpośrednia wpłata? Cóż, ten artykuł odpowie na każde pytanie. Niezależnie od tego, czy otrzymujesz zapłatę w piątek, czy w poniedziałek, nie musisz już szukać godziny.

W tym artykule dowiesz się, przez jaki czas przechodzi bezpośrednia wpłata. Zaczynając od tego, czym jest bezpośredni depozyt, korzyści z bezpośredniego depozytu, czasochłonnych procesów i czasu zajmowanego przez niektóre duże banki, takie jak TD Bank, Chase, Wells Fargo wszystko zostało wyjaśnione w tym artykule.

Co to jest wpłata bezpośrednia?

Wpłata bezpośrednia to nowoczesny sposób płatności elektronicznych służący do przesyłania pieniędzy z jednego konta na inne. Ten sposób płatności jest bardzo łatwy w użyciu, a także jest chroniony przepisami EFTA, tj. Ustawą o elektronicznych przelewach środków. Do koordynowania bezpośrednich transakcji depozytowych między kilkoma organizacjami bank wykorzystuje sieć ACH, czyli Automatyczną Izbę Rozliczeniową.

Większość firm korzysta obecnie z tego sposobu płatności, aby wypłacić swoim pracownikom pensje. Ponieważ jest to medium elektroniczne, nie ma potrzeby ręcznych czeków ani gotówki. W tym trybie wymagane jest tylko kilka informacji, takich jak numer konta pracownika, imię i nazwisko, numer rozliczeniowy banku itp.

Korzyści z bezpośredniej wpłaty?Ten sposób płatności jest dość łatwiejszy i wygodny zarówno dla pracodawcy, jak i dla pracowników. Pracodawca nie musi wielokrotnie odwiedzać banków w celu wypłaty, podczas gdy dla pracowników wynagrodzenie jest przekazywane na ich konto natychmiast w dniu wypłaty. Premie firmowe dla pracowników, emerytury, zwroty kosztów, dywidendy, zwroty podatków itp. To tylko niektóre z transakcji, które można łatwo przeprowadzić w trybie bezpośredniej wpłaty.

Nie ma również limitu kwoty transakcji. Zapewnia również większą prywatność transakcji. Ten tryb zapewnia również, że nie ma obaw o fałsz, zagubienie, kradzież itp. Płatności na rzecz pracownika, co czyni go bardziej pożądanym sposobem transakcji.

O której godzinie przechodzi bezpośrednia wpłata?

Teraz pojawia się główne pytanie, w jakim czasie następuje wpłata bezpośrednia.

Na czas trwania mają wpływ różne czynniki.

Sieć wykorzystywana przez bank do tej usługi, Automatyczna Izba Rozliczeniowa, działa nieprzerwanie przez każdą sekundę roku obrotowego. Żadne szczególne przypadki, takie jak święta, festiwale, strajki, weekendy itp. Nie są mile widziane przez jego funkcjonalność. W związku z tym jest w stanie wykonać transakcję w każdej sekundzie. Teraz, jeśli przyjrzymy się dokładniej, lista płac wraz z kwotą i datą wypłaty jest wysyłana do Systemu Rezerwy Federalnej, który jest otwarty tylko od poniedziałku do piątku. Teraz, po otrzymaniu tych informacji, natychmiast dokonuje płatności.

System Rezerwy Federalnej płaci tego samego dnia jeśli listy płac zostaną otrzymane przed określoną godziną. Jeśli nadejdzie po tym czasie, zostanie wypłacona następnego dnia rano. Jeśli jednak następny dzień to weekend lub dzień wolny od pracy, proces jest wykonywany rano następnego dnia roboczego. W związku z tym płatności w trybie bezpośredniego depozytu nigdy nie są w stanie oczekiwania na koncie konsumenta

Przyjrzyjmy się teraz różnym czynnikom wpływającym na czas trwania wpłaty bezpośredniej:

 • Data przedłożenia listy płac: Zasadniczo pracodawca musi przesłać listę płac do Systemu Rezerwy Federalnej przed kilkoma dniami w celu przetworzenia płatności. Muszą również przedłożyć termin wypłaty. Teraz, dalej są dwa terminy wypłaty i przedłożenia listy płac, pobierana jest mniejsza opłata. Tak więc potrzebny czas zależy od daty przesłania listy płac do Systemu Rezerwy Federalnej.
 • Jeśli weekendy lub święta przypadają między tymi dwoma dniami, płatność jest opóźniona na następne dni robocze, ponieważ system jest zamknięty w weekendy i święta.Festiwale i święta: Ponieważ Federalny System Rezerw jest zamknięty w weekendy, święta i święta, w takich przypadkach dzień wypłaty zostaje przesunięty. Co zatem powinien zrobić pracodawca, aby nawet święta były, ale dzień wypłaty pozostał ten sam? Odpowiedź brzmi: nic. Wystarczy obliczyć, ile dni wolnych jest do pracy i przesłać listy płac z depozytu w te dni wcześniej, aby pracownik mógł otrzymywać płatności o zwykłej porze.Usługa bezpośredniego wpłaty: Różne programy służą do przesyłania listy płac do systemu federacji w celu bezpośredniego wpłaty. Wskażą Ci, kiedy złożyć listę płac. W zależności od serwisu oprogramowania i dni roboczych oraz przedłożenia list płac pracownicy otrzymywaliby swoje wynagrodzenie.Załóżmy, że organizacja chce płacić swoim pracownikom w piątek 23 i mieć okres 4 dni przed datą wypłaty do przesłania listy płac do federacji. Następnie można przedstawić prosty przepływ czasu:

  Czas na duże banki na aktualizację Direct Deposit

  Jak wspomniano powyżej, różne banki mają różne godziny ustalania, takie jak 23:00 ET, przed którym, jeśli depozyt zostanie złożony, jest on przetwarzany tego samego dnia. Jeśli jednak wpłaty są dokonywane po tym, następuje to następnego dnia roboczego.

  Różne banki mają inny czas na aktualizację konta w przypadku transakcji w trybie bezpośredniego wpłaty:

  • Czas wpłaty bezpośredniej z Bank of America: między 4:00 a 6:00
  • Wpłata Chase Direct odbywa się między 3:00 a 5:00 Czas wpłaty Wells Fargo Direct trwa od północy do 3:00 Citigroup, Inc .: między 2:00 a 4:00 itd Bezpośrednie wpłaty TD Bank są realizowane do godziny 21:00. Wniosek

   Bezpośrednia wpłata, znana również jako wpłata elektroniczna, to bardzo wygodny i bezpieczny sposób płatności. Jednak planowanie jest wymagane zgodnie z wymienionymi czynnikami, które wpływają na czas, przez jaki przechodzi bezpośredni depozyt, aby pracownik mógł otrzymać swoje wynagrodzenie na czas. W tym artykule wyjaśniono całkowity upływ czasu w procesie bezpośredniego wpłaty.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy