Najlepszy zwrot podatku

17 lutego 2021

Wskazówki, jak uzyskać najlepszy możliwy zwrot pieniędzy

Co to jest odliczenie podatku od pożyczki studenckiej?Odliczenie podatku od kredytu studenckiego to szansa na uzyskanie 2,500 $ od spłacanych odsetek. Jest to maksymalna kwota do odliczenia od podatku. Istnieją jednak ścisłe ograniczenia związane z tym, czy możesz ubiegać się o ten kredyt, więc musisz być tego świadomy.

Na przykład, jeśli zarabiasz więcej niż 135 000 $ jako pojedynczy podatnik, nie przysługują Ci żadne odliczenia.

Odpowiemy na niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących tego odliczenia i sposobu ubiegania się o odliczenie podatku od kredytu studenckiego.

A co z ulgami podatkowymi dla studentów?

Dostępne są ulgi podatkowe dla studentów, ale możesz ubiegać się tylko o jedną z nich. Dwie duże ulgi podatkowe dla studentów to American Opportunity Tax Credit i Lifetime Learning Tax Credit.

Ulga podatkowa American Opportunity zapewnia 2,500 USD, a ulga podatkowa Lifetime Learning oferuje kredyt w wysokości 2000 USD. Ale ulga podatkowa American Opportunity ma bardziej rygorystyczne wymagania, ponieważ musisz studiować, aby uzyskać stopień naukowy lub certyfikat, i musisz zapisać się na co najmniej połowę etatu.

Ulga podatkowa na naukę przez całe życie wymaga tylko jednego kursu w ciągu roku i nie musisz studiować w celu uzyskania stopnia naukowego lub certyfikatu.

Pamiętaj, że musisz być zapisany do szkoły kwalifikującej się do Federalnego Programu Pomocy Studentom.

Czy studenci studiujący w pełnym wymiarze godzin są zwolnieni z podatku?

Studenci studiów dziennych są uprawnieni do kilku ulg i odliczeń podatkowych, ale nadal musisz zgłaszać wszystkie uzyskane i niezarobione dochody do IRS.

Wielu studentów pracuje na pół etatu i ten dochód nadal kwalifikuje się do opodatkowania, nawet jeśli kwalifikujesz się do ulg podatkowych, a Twoje rzeczywiste obciążenie podatkowe wynosi 0 USD. Dodatkowo, jeśli nie dokonasz zgłoszenia, możesz stracić zwrot pieniędzy.

Nie popełnij tego błędu, bo możesz zostać ukarany grzywną.

Inne ulgi podatkowe i odpisy dla studentów

Oprócz dwóch głównych ulg podatkowych dla studentów wymienionych powyżej, istnieje kilka innych ulg i odpisów podatkowych dla studentów.

Wspomniany wcześniej kredyt podatkowy w wysokości 2500 USD na spłaty odsetek od kredytu studenckiego. Możesz również odliczyć 4000 USD rocznie od opłat za naukę.

Zaleca się jednak, aby porozmawiać z rodzicami przed wystąpieniem o kredyt. Studenci uczelni mogą zwykle skorzystać tylko z jednej ulgi podatkowej. Rodzice studentów mogą jednak skorzystać z dodatkowych ulg podatkowych, jeśli spełniasz odpowiednie wytyczne.

Wypróbuj Kalkulator ulg i kredytów studenckich

Chcesz wiedzieć, do jakiej kwoty masz prawo, jeśli chodzi o ulgi podatkowe i kredyty dla studentów?

Ułatw sobie to dzięki tej wyszukiwarce / kalkulatorze kredytów edukacyjnych. Odpowiedz na kilka podstawowych pytań, a kalkulator doda odpowiednie informacje.

Kalkulator powie Ci, do jakich kredytów kwalifikujesz się i jaką kwotę powinieneś otrzymać, aby zmaksymalizować zwrot podatku.

Gdzie mogę otrzymać formularz podatkowy na pożyczkę studencką?

Prawidłowy formularz podatkowy dla kredytów studenckich to formularz 1098-E. Jeśli zapłaciłeś więcej niż 600 USD, otrzymasz je automatycznie, gdy rozpocznie się sezon podatkowy.

Istnieją inne formularze ubiegania się o odpowiednie ulgi podatkowe. Głównym z nich jest formularz 8863. Musisz jednak o to poprosić.

Jak ubiegać się o ulgi podatkowe i odliczenia dla studentów

Najlepszym sposobem ubiegania się o ulgi podatkowe i odliczenia dla studentów jest skorzystanie z zeznania podatkowego online. Mają wszystkie niezbędne formularze i będą w stanie powiedzieć, których formularzy potrzebujesz.

Po prostu wypełnij swoje informacje, a wypełnią one niezbędne formularze. Możesz również porozmawiać z ekspertem podatkowym, który udzieli Ci porady i przejrzy Twoje formularze podatkowe.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy