Kto kwalifikuje się jako kupujący po raz pierwszy w domu, może Cię zaskoczyć i wzmocnić

Category: Nasze Treści
17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną, wspieraną przez reklamy porównywarką. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

  • 29 kwietnia 2019 /
  • 2 minuty czytania

Perry Mastrovito / Getty Images

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Uczciwość redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są dla nas najważniejsze. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Wielu dzisiejszych nabywców domów polega na programach pomocy hipotecznej przy zakupie domu. Zgodnie z niedawnym raportem Urban Institute istnieje ponad 2500 programów dotacji i pożyczek w całym kraju, z co najmniej dwoma aktywnymi programami w każdym stanie.

Większość tych programów pomocowych jest jednak skierowana do kupujących domy po raz pierwszy. Jednak termin „kupujący po raz pierwszy w domu może wprowadzać w błąd w odniesieniu do większości tych programów. W rezultacie osoby, które mają kwalifikacje do złożenia wniosku, omyłkowo tracą szansę na uzyskanie pomocy.

W rzeczywistości to, co kwalifikuje się jako „kupujący dom po raz pierwszy w wielu programach, to często ktoś, kto nie był właścicielem domu od co najmniej trzech lat lub dłużej. To rozróżnienie może mieć ogromne znaczenie dla wnioskodawców, którzy byli właścicielami domów ponad trzy lata temu i wrócili na rynek dzisiaj. Alanna McCargo, wiceprezes ds. Polityki finansowania mieszkań w Urban Institute, zgadza się, że może to być mylące dla niektórych kupujących.

„Istnieje wiele błędnych wyobrażeń na temat tego, co należy zrobić, aby zakwalifikować się do tych programów. Ludzie są zdezorientowani poziomem dochodów, myślą, że zarobili za dużo lub nie zdają sobie sprawy, że mogli mieć dom wcześniej, aby się zakwalifikować – mówi McCargo.

Nieporozumienie co do tego, kto kwalifikuje się, może stwarzać problemy, ponieważ bez pomocy miliony rodzin nie byłyby dziś w stanie kupić domu.

Bariery dla posiadania domu

Ceny rosną, budowa nowych domów dla początkujących jest opóźniona, a zapasy są ograniczone. Dodajmy do tego stagnację wzrostu płac, zwiększone zadłużenie konsumenckie, w tym pożyczki studenckie, i wielu obiecujących nabywców domów może czuć się całkowicie wykluczonych z rynku.

Według raportu Urban Institute, trzy główne przeszkody utrudniające posiadanie domu to zaliczka, dostęp do kredytu i tanie mieszkania.

„Przystępność cenowa dla przeciętnej rodziny zarabiającej średni dochód spadła. Jest droższe. Dostęp do kredytu wciąż jest problemem. Więc oczywiście, jeśli nie możesz dostać pożyczki w tym środowisku, biorąc pod uwagę, jak drogie są domy, nie możesz kupić domu – mówi McCargo.

Wzrost pożyczek z niskimi zaliczkami jest być może odzwierciedleniem niektórych problemów, przed którymi stoją Amerykanie. Tradycyjnie FHA była głównym źródłem pożyczek z niską zaliczką, ale to się zmieniło w ostatnich latach.

Konwencjonalni pożyczkodawcy, tacy jak Bank of America, a także Fannie Mae i Freddie Mac, mają programy o niskich zaliczkach.

„Istnieje większe zapotrzebowanie na programy pomocy z niskimi zaliczkami, ponieważ bardzo trudno jest zaoszczędzić przy wysokich cenach czynszu – mówi McCargo. „Jedynym sposobem, aby ich zdobyć, jest zapotrzebowanie na mniej gotówki na początku.

Według raportu, udział pożyczek FHA i GSE (przedsiębiorstwa sponsorowane przez rząd) dla nabywców domów po raz pierwszy rośnie. Łączny udział tego rodzaju kredytów dla obu źródeł wynosi 60 proc., Czyli o 20 punktów procentowych więcej niż średnia przed kryzysem hipotecznym. Ponadto kupujący dom po raz pierwszy zaciągają o 25 procent więcej pożyczek GSE niż na początku XXI wieku.

Wiele osób, które kwalifikowałyby się jako nabywcy domów po raz pierwszy, to byli właściciele domów, w tym ci, którzy stracili domy w czasie kryzysu i właśnie teraz wracają na nogi.

Programy dla kupujących po raz pierwszy w domu dla osób, które wcześniej były właścicielami

Są to programy, które umożliwiają poprzednim właścicielom domów zakwalifikowanie się do programów skierowanych do osób kupujących dom po raz pierwszy.

Kupujący nie był właścicielem domu od trzech lub więcej lat.

Kupujący nie był właścicielem domu od trzech lub więcej lat.

Poprzedni właściciele domów mogą kwalifikować się do programu.

Koniecznie sprawdź stanowe i lokalne agencje mieszkaniowe, aby uzyskać dodatkową pomoc. Możesz wyszukiwać programy według stanu na stronie internetowej HUD.

Jeśli kiedykolwiek nie będziesz mieć pewności co do wymagań kwalifikacyjnych programu, warunków i stawek, poproś pożyczkodawcę o wyjaśnienie Ci tego i sporządzenie na piśmie, jeśli to możliwe.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy