Kompletny przewodnik po raporcie kredytowym i ocenie przed, w trakcie i po upadłości

Category: Raporty Kredytowe
17 lutego 2021

Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest to, w jaki sposób upadłość współdziała i wpływa na zdolność kredytową i raport kredytowy. Ta strona ma służyć jako źródło odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące raportów upadłościowych i kredytowych. Jeśli masz pytania, na które nie ma odpowiedzi, zostaw je w komentarzach poniżej, a spróbuję dodać je do listy. Cieszyć się!

Twój raport kredytowy przed bankructwem

Jak zakwestionować dług w raporcie kredytowym?

Błędy w sprawozdawczości kredytowej mogą być szkodliwe dla zdrowia i stabilności finansowej osoby. Nowe linie kredytowe mogą zostać odrzucone lub zaoferowane po zawyżonych stopach procentowych z powodu błędnych negatywnych informacji dostarczonych nawet przez jedno z trzech biur informacji kredytowej. Niektórzy eksperci szacują, że co czwarty raport kredytowy zawiera niedokładne informacje, które mogą powstrzymać osoby fizyczne przed uzyskaniem nowych linii kredytowych.

Pierwszym krokiem do skorygowania niedokładnych lub nieaktualnych informacji w raporcie kredytowym jest wiedza o tym, co widzą wierzyciele, gdy pobierają Twoje informacje. Chociaż możesz zapłacić każdemu biuru sprawozdawczości kredytowej opłatę za wyświetlenie raportu w dowolnym momencie, prawo federalne wymaga, aby każde biuro zezwalało na bezpłatne przeglądanie raportu kredytowego raz na 12 miesięcy. Utworzono witrynę internetową, aby umożliwić osobom fizycznym pobranie wszystkich trzech raportów za darmo. AnnualCreditReport.com to jedno z niewielu miejsc, w których możesz pobrać raporty kredytowe bez obawy, że będziesz musiał cokolwiek płacić. Jest to strona rekomendowana przez Federalną Komisję Handlu.

W przypadku znalezienia niedokładnych informacji należy je zakwestionować z każdym biurem informacji kredytowej, które je wystawia. Jeśli, na przykład, we wszystkich trzech raportach znajdują się nieprawidłowe informacje, należy je zakwestionować ze wszystkimi trzema biurami oddzielnie. Jeśli tylko jedno biuro informacji kredytowej podaje błędne informacje, należy skontaktować się tylko z tym biurem.

Aby zakwestionować cokolwiek w raporcie kredytowym, zbierz wszelkie dokumenty potwierdzające, które posiadasz jako dowód. Napisz pismo do biura informacji kredytowej, wyjaśniając jasno, na czym polega nieścisłość i podaj prawidłowe informacje, aby błąd mógł zostać poprawiony. Federalna Komisja Handlu przygotowała przykładowe pismo w sprawie sporu, które może służyć jako przewodnik. Dołącz dokumenty potwierdzające do listu, aby upewnić się, że skarga zostanie rozpatrzona i poprawiona. Zazwyczaj zachęcamy ludzi do wysyłania tych listów listem poleconym z żądanym potwierdzeniem odbioru, aby mieć dowód, że prawidłowo poinformowałeś o wszelkich nieścisłościach.

Każde z biur informacji kredytowej utworzyło stronę w swoich witrynach internetowych, aby umożliwić osobom fizycznym zgłaszanie sporów online. Uzyskaj do nich dostęp tutaj:

Po złożeniu skargi biura informacji kredytowej zbadają niedokładność i zwykle wysyłają odpowiedź pocztą nie później niż 30 dni od dnia złożenia sporu.

Jeśli nadal nie możesz usunąć nieprawidłowo wystawionego długu, powinieneś skontaktować się z Federalną Komisją Handlu, aby powiadomić ją o niewłaściwym zgłoszeniu i niepowodzeniu biur kredytowych w celu prawidłowego usunięcia nieścisłości.

Czy źle wpływa na moją zdolność kredytową, gdy ktoś sprawdza mój raport kredytowy?

Może. Wiem, że to okropna odpowiedź, ale jest tak dokładna, jak tylko potrafię. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli otworzysz wiele nowych zapytań kredytowych naraz, ponieważ próbujesz uzyskać nowe pożyczki lub finansowanie, może to zaszkodzić (lub zaszkodzić) Twojej zdolności kredytowej. Jeśli jednak po prostu zaciągasz kredyt na jedną pożyczkę, jest mniej prawdopodobne, że zaszkodzi to twojej zdolności kredytowej. Chodzi o to, że jeśli masz jednocześnie wiele zapytań kredytowych i uzyskujesz kilka linii kredytowych, jest bardziej prawdopodobne, że nadmiernie wydłużysz się, ponieważ dotyczy to twojego zadłużenia. W związku z tym masz obniżoną zdolność kredytową.

Z drugiej strony, jeśli masz kilka różnych zaciągnięć kredytu, próbując uzyskać pożyczkę na duży bilet, jest mało prawdopodobne, że wpłynie to na Twój wynik FICO crdit. Robią to, ponieważ rozumieją, że bardziej prawdopodobne jest, że będziesz rozglądać się za oprocentowaniem kredytów hipotecznych, kredytami samochodowymi itp.

Celem powinno być poszukiwanie nowych pożyczek tylko wtedy, gdy są one konieczne i gdy masz wystarczająco niskie zadłużenie, abyś był w stanie spłacić je.

Jaka jest różnica między raportem kredytowym a oceną kredytową?

Raport kredytowy to „raport, który przedstawia Twoje zapytania kredytowe, historię płatności, zaległości, typy otwartych kont, limit kredytowy na tych kontach oraz historię płatności. Z drugiej strony, twoja zdolność kredytowa jest określana przez dość tajną formułę opracowaną przez w celu nadania oceny lub liczby czyjejś historii kredytowej. Zrobiono to, aby pożyczkodawcy mogli w mgnieniu oka zorientować się, czy ktoś jest dobrym kandydatem do pożyczenia pieniędzy. To zdjęcie pokazuje całkiem dobrą reprezentację tego, jak określana jest Twoja ocena kredytowa FICO.

Ludzie często słyszą, że bankructwo jest na twoim kredycie od 7 do 10 lat. To jest poprawne. Nie oznacza to jednak, że będzie to miało negatywny wpływ na Twoją zdolność kredytową FICO przez cały ten czas. Badania wykazały, że upadłość zwykle szkodzi Twojej zdolności kredytowej FICO przez około dwa lata. Jeśli myślisz, że możesz przejść przez następne dwa lata bez dokonywania większych zakupów (domu, samochodu), to wpływ bankructwa na Twoją zdolność kredytową powinien być bardzo ograniczony.

Jaki wpływ ma cosigning dla kogoś innego na mój raport kredytowy?

Odpowiedź brzmi: żadna, w idealnym świecie. Jeśli osoba, z którą zaciągnąłeś dług, dokona wszystkich płatności, fakt, że jesteś współgeneratorem, nie powinien szkodzić Twojemu kredytowi. Jednak zbyt często widzimy coś przeciwnego. Jeśli ktoś potrzebuje cosignera, oznacza to, że profesjonalne firmy finansowe (z dużą ilością danych historycznych) uważają, że jest to prawdopodobne, iż dana osoba będzie zalegać z płatnościami. Jeśli tak, jesteś na haku. Firma finansowa może cię ścigać, tak jak jesteś pierwszą osobą, która była winna pieniądze. Widzimy to tak często, że napisaliśmy osobny wpis na blogu o niebezpieczeństwach związanych z podpisaniem umowy z kimś zadłużonym.

Więc, krok 1, nie zgadzaj się z kimś. Jeśli zignorowałeś krok 1 lub już podpisałeś umowę z kimś, pamiętaj, że niespłacenie długów może mieć negatywny wpływ na Twoją historię kredytową i wynik.

O ile spadnie moja zdolność kredytowa, jeśli ogłoszę upadłość?

Dla każdego jest inaczej, ale generalnie Twoja zdolność kredytowa spadnie o około 100 punktów. Oto post na blogu, w którym bardziej szczegółowo.

Jak mogę wyciągnąć raport kredytowy?

Dobre pytanie. To jest ważne. Moim zdaniem najlepszym sposobem na wyciągnięcie raportu kredytowego jest przejście na stronę AnnualCreditReport.com. Możesz pobrać wszystkie trzy biura kredytowe (Equifax, Experian i TransUnion) za darmo co 12 miesięcy. Będziesz musiał odpowiedzieć na serię pytań, które są specyficzne dla Twojej historii kredytowej. Po wykonaniu tej czynności pobieranie raportów powinno być możliwe. W tym miejscu rząd federalny zaleca, abyś wyciągnął raport kredytowy. Ważna uwaga: tutaj będzie można pobrać raport kredytowy bezpłatnie. Nie oznacza to jednak, że otrzymasz swoją zdolność kredytową. Zazwyczaj pobiera się niewielką opłatę, aby uzyskać zdolność kredytową. W przypadku bankructwa mniej dbamy o Twój wynik przed złożeniem wniosku, a bardziej o zapewnienie, że długi wymienione w raporcie kredytowym są również wymienione w wniosku o ogłoszenie upadłości.

Co to jest agencja konsumencka?

Agencja informacji konsumenckich lub agencja informacji kredytowej to agencja, która gromadzi, ocenia i raportuje informacje o kredytach konsumenckich. Najpopularniejsze z tych agencji informacji kredytowej to Equifax, Experian i TransUnion. Są jednak inne. Biuro Finansowe Ochrony Konsumentów sporządziło listę różnych CPA.

Czy ogłoszenie upadłości wpłynie negatywnie na zdolność kredytową współmałżonka?

Nie powinno. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy masz wspólne długi ze współmałżonkiem, który nie złożył wniosku. Twój współmałżonek byłby odpowiedzialny za te długi, a jeśli nie zostaną spłacone, może to negatywnie wpłynąć na ich raport kredytowy. Jeśli jednak nie ma żadnych długów lub jeśli współmałżonek spłaca wspólne długi, nie powinno to mieć negatywnego wpływu na kredyt współmałżonka.

Co to znaczy, że dług zostanie spłacony na moim raporcie kredytowym?

Często zadawane nam to pytanie. To znaczy… bardzo dużo. Do tego stopnia, że ​​stworzyliśmy osobny wpis na blogu o tym, co to znaczy „spłacić dług. Sprawdź to!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy