Kiedy powinieneś (i nie powinieneś) uzyskać odwróconego kredytu hipotecznego

Category: Musisz Mieć
17 lutego 2021

Kiedy powinieneś (i nie powinieneś) uzyskać odwróconego kredytu hipotecznego

Posiadanie domu zapewnia wygodę, zwłaszcza gdy mieszka się w nim od wielu lat. Odwrócone kredyty hipoteczne to specjalny rodzaj pożyczki pod zastaw domu, który ma pomóc Ci pozostać w domu w wieku podeszłym, zapewniając jednocześnie środki na utrzymanie.

Jak działają odwrócone kredyty hipoteczne

Aby się zakwalifikować, musisz mieć co najmniej 62 lata. Podobnie jak w przypadku tradycyjnej pożyczki pod zastaw domu, zdolność do pożyczania zależy od wartości kapitału własnego zgromadzonego w nieruchomości. Im więcej masz kapitału, tym niższe jest oprocentowanie pożyczonych środków. Możesz wybrać, czy chcesz otrzymać pożyczkę w formie ryczałtu, stałą miesięczną wypłatę, czy też linię kredytową, która pozwoli Ci wypłacić pieniądze w razie potrzeby. W przeciwieństwie do tradycyjnej pożyczki pod zastaw domu, odwrócona hipoteka nie wymaga sprawdzenia zdolności kredytowej. Jest to równoważone dodatkowymi opłatami z góry, a także odsetkami.

Nie musisz spłacać pożyczki tak długo, jak długo mieszkasz w domu. Spłacasz, kiedy się wyprowadzasz. Jeśli umrzesz, mieszkając w domu, spadkobiercy muszą spłacić pożyczkę. W obu przypadkach pożyczka jest zwykle spłacana po prostu poprzez sprzedaż domu. Według Consumer Financial Protection Bureau ani ty, ani twoi spadkobiercy nie będziecie musieli spłacać więcej niż wart jest dom.

Korzyści

Główną zaletą są dodatkowe pieniądze, które wkłada do kieszeni. Można to wykorzystać na spłatę długu lub wygodniejsze życie. Odwrócone kredyty hipoteczne są przydatne dla szerokiego zakresu potrzeb. Zapewniają swobodę ruchu osobom żyjącym ze stałych dochodów, pokrywając nieoczekiwane rachunki medyczne lub podróże. Jeśli masz nadzieję zostać w domu jeszcze przez kilka lat, odwrócony kredyt hipoteczny może Ci w tym pomóc.

Wady

Podatki od nieruchomości i ubezpieczenie pozostają Twoją odpowiedzialnością; możesz stracić dom, jeśli nie pokryjesz tych kosztów, ponieważ pożyczkodawca może przejąć dom. Jeśli zaczniesz wypłacać pieniądze zbyt wcześnie, możesz zabraknąć kapitału, chyba że wartość twojego domu znacznie wzrośnie. Kapitał pożyczki i odsetki rosną, dopóki nie spłacisz pożyczki lub nie sprzedasz domu. Wreszcie odwrócona hipoteka może uniemożliwić przekazanie domu Twoim spadkobiercom, jeśli ani Ty, ani oni nie macie środków na spłatę pożyczki bez sprzedaży nieruchomości.

Rozważania

Odwrócony kredyt hipoteczny nie jest odpowiedni dla wszystkich.
  • Większość pożyczkodawców hipotecznych preferuje całkowite posiadanie domu. Jeśli tego nie zrobisz, możesz być zobowiązany do wykorzystania części pieniędzy z odwróconego kredytu hipotecznego na spłatę innych kredytów mieszkaniowych.
  • Pieniądze z odwróconego kredytu hipotecznego mogą potencjalnie wpaść Cię w wyższy przedział podatkowy lub zdyskwalifikować z niektórych programów rządowych. Dokładnie zbadaj swój stan finansowy.Jeśli uważasz, że budżety są irytujące i masz tendencję do swobodnego wydawania pieniędzy, o ile są dostępne, prawdopodobnie odwrócony kredyt hipoteczny nie jest dla Ciebie.Kiedy planujesz zostać w domu przez jakiś czas, odwrócona hipoteka rozluźnia ograniczenia w zakresie stałego dochodu i zadłużenia, z którymi boryka się wielu seniorów, jednak twoje okoliczności mogą być lepiej dostosowane do uwolnienia kapitału własnego, zwłaszcza jeśli te okoliczności dotyczą kwestii, w których uwolnienie kapitału może pomóc ci trochę polepszyć sytuację. Kupno domu dla wielu osób to tak ogromne zobowiązanie, że sensowne jest tylko to, że chcesz wiedzieć wszystko, zanim zainwestujesz dużą część swoich ciężko zarobionych pieniędzy. Większość z nas pewnego dnia znajdzie się w takiej sytuacji, więc im szybciej zaczniemy poznawać takie tematy, jak kredyty hipoteczne, ubezpieczenia, fakty dotyczące uwolnienia kapitału, a nawet depozytów, tym lepiej na dłuższą metę będzie dla nas wszystkich. Ludzie będą opowiadać ci o swoich doświadczeniach, ale pamiętaj,każdy jest inny. Zatem tylko dlatego, że sąsiadka miała problemy z jej sytuacją mieszkaniową, nie oznacza, że ​​u Ciebie będzie tak samo.

    Jeśli jest to coś, co Cię interesuje, upewnij się, że przy uwalnianiu kapitału w domu uzyskujesz najlepsze stawki, porównaj uwolnienie kapitału.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy