Jaki procent Twojego dochodu powinien zostać przeznaczony na spłatę kredytu hipotecznego

Jaki procent Twojego dochodu powinien zostać przeznaczony na spłatę kredytu hipotecznego
Category: Karty Kredytowej
16 października 2020

Jeśli zamierzasz kupić nowy dom, prawdopodobnie zadajesz sobie pytanie, jaki procent moich dochodów powinien zostać przeznaczony na spłatę kredytu hipotecznego.

Kredytodawcy hipoteczni mają maksymalny wskaźnik zadłużenia do dochodów wynoszący 28%.

Oznacza to, że jeśli zarabiasz 100 000 USD rocznie przed opodatkowaniem, spłata kredytu hipotecznego nie może przekroczyć 2800 USD.

Ale nie wszyscy się z tym zgadzają.

Dave Ramsey sugeruje, że miesięczna rata kredytu hipotecznego nie powinna przekraczać 25% dochodu po opodatkowaniu.

Zagłębmy się w liczby, aby się dowiedzieć.

Poznaj swój stosunek zadłużenia do dochodów

Twój wskaźnik zadłużenia do dochodów lub wskaźnik DTI to kwota Twoich miesięcznych zobowiązań z tytułu zadłużenia w porównaniu z miesięcznym dochodem brutto.

Wskaźnik DTI front-end – Twój wskaźnik DTI front-end to kwota spłaty kredytu hipotecznego w porównaniu z miesięcznym dochodem przed opodatkowaniem.

Wskaźnik DTI zaplecza – Twój wskaźnik DTI zaplecza to kwota łącznych miesięcznych zobowiązań dłużnych w porównaniu z miesięcznym dochodem brutto.

Na przykład: jeśli spłacasz w sumie 500 USD miesięcznie z tytułu kredytu samochodowego, minimalnej spłaty karty kredytowej, pożyczek itp., A Twój dochód wynosi 5000 USD miesięcznie. Twój współczynnik DTI dla front-endu wynosi 10%.

Jeśli Twoja szacunkowa rata kredytu hipotecznego wynosi 1000 USD miesięcznie, co oznacza, że ​​całkowita spłata zadłużenia osiągnie 1500 USD. To jest 30% Twojego miesięcznego dochodu brutto w wysokości 5000 USD miesięcznie.

Twój współczynnik DTI dla zaplecza wynosi 30%, co mieści się w zakresie 36% wskaźnika DTI, jakiego żądają pożyczkodawcy.

Jaki jest więc idealny procent dochodu, który powinien zostać przeznaczony na Twój kredyt hipoteczny?

Dave Ramsey zdecydowanie myśli konserwatywnie, kiedy mówi, że nie więcej niż 25% twoich dochodów powinno być przeznaczone na mieszkania.

Pożyczkodawcy wolą nie więcej niż 28% wskaźnika DTI, to jest 28% Twojego dochodu przed opodatkowaniem, w niektórych przypadkach wskaźnik DTI może wynosić nawet 43%.

To duża różnica.

Prawda jest gdzieś pomiędzy.

Im więcej zarabiasz, tym wyższy procent możesz sobie pozwolić.

  • Sugerujemy, abyś dążył do spłaty kredytu hipotecznego na poziomie 20–28% dochodu brutto.
  • Oraz że łączne spłaty długu nie przekraczają 50% dochodu po opodatkowaniu.

Nie zapomnij o budżecie na wszystkie koszty kredytu hipotecznego

Kredyt hipoteczny to coś więcej niż miesięczna rata kredytu hipotecznego. Istnieją podatki od nieruchomości, ubezpieczenie kredytu hipotecznego, ubezpieczenie domu i opłaty HOA.

Upewnij się, że korzystasz z całkowitej miesięcznej płatności przy obliczaniu wskaźnika zadłużenia do dochodów.

Skorzystaj z naszego kalkulatora przystępności cenowej domu, aby sprawdzić, na ile domu Cię stać

Jak uzyskać niższą miesięczną płatność

Aby przeznaczyć mniejszy procent dochodu na kredyt hipoteczny, musisz obniżyć jego spłatę. Oto kilka wskazówek, jak zmniejszyć miesięczną płatność.

Popraw swoją zdolność kredytową

Twoja ocena kredytowa jest bezpośrednio powiązana z oprocentowaniem kredytu. Im wyższy wynik, tym niższa stawka, tym niższa płatność.

Jednym z najszybszych sposobów na poprawę zdolności kredytowej jest spłata zadłużenia na karcie kredytowej. Spróbuj uzyskać saldo poniżej 15% limitów kredytowych.

Uzyskaj 40-letni kredyt hipoteczny o stałym lub zmiennym oprocentowaniu

Wydłużając kredyt hipoteczny do 40 lat, Twoja miesięczna rata będzie niższa. Mimo że mają wyższe stopy procentowe, są równoważone przez niższą miesięczną płatność.

Kredyt hipoteczny o zmiennej stopie procentowej ma niskie oprocentowanie początkowe przez określony czas. ARM 5/1 to najpopularniejszy kredyt hipoteczny o zmiennej stopie procentowej. Przez pierwsze 5 lat pożyczki będziesz mieć niską stopę procentową, która pozwala na niższą miesięczną spłatę.

Miej 20% zaliczki

Kredyty hipoteczne wymagają składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego, PMI. Jest to ubezpieczenie samej pożyczki na wypadek, gdyby pożyczkobiorca nie spłacił pożyczki. Jeśli jednak masz co najmniej 20% spadku, nie musisz nosić PMI na konwencjonalnym kredycie hipotecznym, oszczędzając setki dolarów miesięcznie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy