Jaka jest dobra RRSO dla karty kredytowej?

17 lutego 2021

Dzięki oprocentowaniu nowych ofert kart oprocentowanie zbliżonych do rekordowego poziomu nadal może być w stanie znaleźć oferty, które pozwalają obniżyć o kilka punktów procentowych

LumiNola / E + / Getty Images

Podsumowanie

Dzięki oprocentowaniu nowych ofert kart oprocentowanie zbliżonych do rekordowego poziomu może nadal być w stanie znaleźć oferty, które obniżą się o kilka punktów procentowych.

Treść tej strony jest aktualna na dzień publikacji; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż kartami kredytowymi jest już oficjalnie w toku.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Spojrzenie na stawki oferowane teraz przez wydawców kart może pomóc Ci dowiedzieć się, czy otrzymujesz dobrą ofertę.

Czym dokładnie jest APR? Roczna stopa oprocentowania lub APR to termin finansowy, który pokazuje koszt pożyczenia pieniędzy w ciągu jednego roku. Firmy obsługujące karty kredytowe określają Twoją APR na podstawie Twojej oceny kredytowej i zakresu APR dla konkretnej karty.

RRSO na Twojej karcie może nie mieć dla Ciebie większego znaczenia, jeśli co miesiąc płacisz w całości rachunek, masz duży fundusz awaryjny i wiesz, że nigdy nie użyjesz karty do finansowania, powiedzmy, nowej lodówki lub sofy. Ale powinieneś zwrócić szczególną uwagę na APR, jeśli kiedykolwiek nosisz równowagę.

Jeśli szukasz nowej karty kredytowej, znalezienie karty o niskim oprocentowaniu może być trudniejsze niż w przeszłości. Jednak karty z niskim RRSO nadal istnieją i, w zależności od wysokości salda, mogą zaoszczędzić setki dolarów na spłatach odsetek rocznie.

Więc jaka jest dobra stawka? Czy znasz jednego, gdybyś go widział? Zgodnie z tygodniowym raportem o oprocentowaniu kart kredytowych CreditCards.com, średnie oprocentowanie kart kredytowych dla nowych ofert kart kredytowych wynosi 17,25% od 4 marca 2020 r.

Więc cokolwiek niższego byłoby uważane za dobre RRSO dla karty kredytowej. Jeśli masz dobry kredyt, możesz kwalifikować się do karty kredytowej z oprocentowaniem 0%. Te karty oferują 0% APR nawet przez 18 miesięcy.

„Dobra APR karty kredytowej to taka, na którą klient może sobie pozwolić w dłuższej perspektywie i która mieści się w granicach jego możliwości płatniczych – powiedziała Veneta Sotiropoulos, profesor w New York Institute of Technology School of Management.

Rodzaje APR kart kredytowych

Każda karta kredytowa ma reklamowaną RRSO za zakupy, ale istnieją również inne rodzaje APR. Aby znaleźć szczegóły RRSO, musisz sprawdzić drobnym drukiem na warunkach karty. Rodzaje APR obejmują:

 • Promocyjna RRSO: Promocyjna RRSO, zwana również wstępną RRSO, obowiązuje tylko przez pewien czas po otwarciu konta. Te specjalne APR, często 0%, zwykle trwają od sześciu do 18 miesięcy i mogą dotyczyć transferów salda lub zakupów.
 • RRSO zakupu: RRSO zakupu to stopa procentowa mająca zastosowanie do regularnych zakupów dokonywanych za pomocą karty. Jest to liczba, do której zwykle się odwołujemy, gdy mowa o RRSO dla karty. RRSO zakupu ma zastosowanie tylko wtedy, gdy masz saldo na karcie. APR zaliczki gotówkowej: APR zaliczki gotówkowej jest wyższą APR, która pojawia się, jeśli używasz karty kredytowej w banku lub bankomacie lub używasz „czeku wygodnego wysłanego przez wystawcę karty, aby zdobyć pieniądze w szczypta. Nie tylko płacisz opłatę, ale także zostajesz obciążony znacznie wyższą stopą procentową, która zwykle zaczyna działać natychmiast. APR karna: APR karna to znacznie wyższa stopa procentowa, którą pobiera wystawca karty, gdy zalegasz z płatnością na swoim koncie. APR kary często osiąga 30% lub więcej. Postaraj się zapłacić przynajmniej swoją minimalną kwotę płatności, aby za wszelką cenę uniknąć kary APR.Znajomość różnicy między różnymi typami RRSO i zapoznanie się z drobnym drukiem na karcie pomoże Ci uniknąć zaskoczenia wyższym niż oczekiwano odsetkiem.

  Ocena APR karty kredytowej

  RRSO na karcie kredytowej może sprowadzać się do rodzaju wybranej karty. Na przykład karty cash back, studenckie karty kredytowe, nagrody podróżne i karty sklepów detalicznych mają zwykle wyższe stopy procentowe.

  Jednak karty kredytowe o niskim oprocentowaniu zazwyczaj pobierają RRSO o ponad trzy punkty procentowe niższe niż średnia krajowa dla wszystkich kart. Tygodniowy raport o kursach wykazał, że średnia krajowa stopa procentowa dla kart o niskim oprocentowaniu wynosi 14,07% na dzień 4 marca 2020 r. Dzięki doskonałej ocenie kredytowej możesz osiągnąć jeszcze lepsze wyniki.

  Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie karty kredytowej:

  • Rodzaj karty kredytowej: generalnie dobrym pomysłem jest przestrzeganie tej prostej zasady: zdobądź kartę lojalnościową, jeśli planujesz co miesiąc spłacać saldo w całości, ale szukaj karty kredytowej o niskim oprocentowaniu, jeśli uważasz, że możesz mieć saldo w pewnym momencie. Jeśli chcesz tego, co najlepsze z obu światów, rozważ zakup karty lojalnościowej za regularne wydatki i kartę o niskim oprocentowaniu, którą możesz przechowywać w portfelu na duże zakupy lub wydatki awaryjne, których możesz nie być w stanie spłacić od razu.
  • Maksymalna APR: karty kredytowe zazwyczaj reklamują zakres APR, a dokładną APR poznasz dopiero po złożeniu wniosku o kartę i jej otrzymaniu. Raport tygodniowy dotyczący stawek CreditCards.com wykazał, że średnia maksymalna RRSO nowych ofert wzrosła do 24,63%. Twoja ocena kredytowa: Chociaż niemożliwe jest z góry ustalenie, jaka będzie Twoja RRSO, konsumenci z chwiejnym kredytem powinni spodziewać się, że APR zbliży się do maksimum, jeśli zostanie zatwierdzone. Ponadto karty przeznaczone specjalnie dla konsumentów ze złym kredytem mają najwyższe RRSO ze wszystkich. W tygodniowym raporcie stwierdzono, że średni wskaźnik APR dla kart kredytowych ze złym kredytem wynosi 25,37%.„Dobra stopa RRSO dla karty kredytowej zawsze będzie wynosić 0%; Jednak nie zawsze jest to realistyczne – mówi Michael Foguth, planista emerytalny i założyciel Foguth Financial Group w Brighton w stanie Michigan. „Twoim celem jest utrzymanie jednocyfrowych wartości, jeśli musisz płacić odsetki.

   Dobra APR karty kredytowej to taka, na którą klient może pozwolić sobie w dłuższej perspektywie i która mieści się w granicach jego możliwości płatniczych.

   Veneta Sotiropoulos, New York Institute of Technology

   Karty 0% APR: Co powinieneś wiedzieć

   Oprocentowanie w wysokości 0% to oczywiście Święty Graal APR. Wielu wydawców kart oferuje karty kredytowe z oprocentowaniem początkowym 0% od salda przelewów lub zakupów, a często obu.

   Jeśli masz duże saldo na karcie z wysokim RRSO, karta salda może być dobrym sposobem na szybszą spłatę zadłużenia i zaoszczędzenie. A jeśli brakuje Ci gotówki na zakup nowej lodówki lub opłacenie naprawy samochodu, karta 0% może być dobrym sposobem na sfinansowanie dużego wydatku bez żadnych kosztów.

   Jednak karty 0% APR mają kilka wad:

   • Możesz nie kwalifikować się do oferty: zazwyczaj potrzebujesz dobrego lub doskonałego kredytu, aby zakwalifikować się do karty 0% APR. Jeśli twój kredyt jest niepewny, możesz zostać odrzucony i będziesz musiał poradzić sobie z dingiem na kredyt z zapytania.
   • Będziesz musiał uiścić opłatę za przeniesienie salda: jeśli planujesz przenieść saldo, przeanalizuj liczby, aby znaleźć kwotę w dolarach opłaty za przeniesienie salda. Ankieta 2020 CreditCards.com wykazała, że ​​przelewy salda stają się droższe. W rzeczywistości 5% opłat jest teraz normą. Ale rozejrzyj się: niektóre karty oferują przelewy bez opłat, jak wykazała ankieta. Stopa procentowa gwałtownie wzrośnie: ważne jest, aby stworzyć plan spłaty zadłużenia w okresie wprowadzającym. W przeciwnym razie utkniesz z równowagą i wysokim APR po wygaśnięciu okresu wstępnego. Badanie wykazało, że średni bilans salda APR wyniósł 20,38% w 2020 roku.Ale jeśli się zakwalifikujesz, rozejrzyj się i dobrze zagrasz w swoje karty, umowa z zerowym odsetkiem może zasadniczo zaoferować Ci kartę umożliwiającą wyjście z długu.

    Jak zakwalifikować się na dobrą stopę procentową

    Nie każdy będzie mógł znaleźć lub zakwalifikować się do karty kredytowej, która obciąża mniej niż 10% RRSO. Jeśli chcesz mieć kartę o bardzo niskim oprocentowaniu, być może będziesz musiał zwrócić się do unii kredytowej lub mniejszego banku. Najwięksi emitenci na ogół konkurują usługami i nie są tak konkurencyjni cenowo.

    Jeśli nie możesz zakwalifikować się do karty o niskich stawkach lub wolisz współpracować z bankiem, prawdopodobnie nie znajdziesz karty oferującej znacznie niższą niż 13% RRSO. Ale nawet ta lepsza niż średnia stawka może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze. Jeśli zmniejszysz APR o zaledwie trzy punkty procentowe od średniej, zaoszczędzisz 150 USD na odsetkach rocznie przy saldzie o wartości 5000 USD.

    Jaka jest dobra ocena kredytowa, która pomoże Ci uzyskać niskie RRSO? Wynik w połowie lat siedemdziesiątych lub wyższy jest idealny, ale prawdopodobnie nie będziesz wiedział, do czego możesz się kwalifikować, dopóki nie złożysz wniosku, mówi Gerri Detweiler, dyrektor ds. Edukacji w Nav, firmie, która pomaga przedsiębiorcom zarządzać kredytem biznesowym.

    Możesz jednak podjąć pewne kroki, aby uniknąć przykrych niespodzianek, składając wniosek o nową kartę kredytową. Oto co należy zrobić:

    • Sprawdź swój kredyt. Uzyskaj bezpłatną kopię raportu kredytowego na stronie AnnualCreditReport.com. Każdego roku masz prawo do jednego bezpłatnego raportu kredytowego od każdego z trzech głównych biur kredytowych – Equifax, Experian i TransUnion. „Jeśli wszystko jest w dobrym stanie, jest większe prawdopodobieństwo, że zakwalifikujesz się do niższych poziomów – mówi Eric Bahl, dyrektor ds. Produktów kartowych i rozwoju kanałów w PenFed Credit Union. „Ogólnie rzecz biorąc, ludzie, którzy są świadomi swojego kredytu, nie są zaskoczeni.
    • Popraw swój wynik. Jeśli Twój wynik nie jest tam, gdzie powinien być, aby kwalifikować się do najniższej stopy procentowej, czas zabrać się do pracy. Zacznij od upewnienia się, że zawsze płacisz rachunki na czas. Być może będziesz musiał popracować nad obniżeniem wykorzystania kredytu, czyli ilości używanego dostępnego kredytu.Jeśli szukasz niższego oprocentowania, ale nie chcesz otwierać nowej karty, inną opcją jest skontaktowanie się z obecnym wydawcą i poproszenie o niższą RRSO, mówi Detweiler. Najgorsze, co może zrobić wydawca karty, to odmówić.

     To nie koniec świata, ponieważ choć oprocentowanie kart kredytowych jest wysokie, nadal mogą one być tańszym sposobem finansowania zadłużenia niż inne opcje.

     „To wciąż tańsze niż chwilówka – mówi Detweiler. „To wciąż [niedrogie] relatywnie rzecz biorąc, a jeśli używasz go przez bardzo krótki okres, nie płacisz pełnego RRSO. Nie musi rozbijać banku, jeśli potrzebujesz go na krótki okres, aby cię przeforsować .

     Treść redakcyjna na tej stronie opiera się wyłącznie na obiektywnej ocenie naszych autorów i nie jest napędzana przez dolary reklamowe. Nie został dostarczony ani nie został zlecony przez wydawców kart kredytowych. Możemy jednak otrzymać rekompensatę, gdy klikniesz linki do produktów naszych partnerów.

     Mike Cetera jest byłym dostawcą finansów osobistych na CreditCards.com.

     Allie Johnson to wielokrotnie nagradzana niezależna autorka zajmująca się finansami osobistymi, biznesem i stylem życia. Uwielbia szukać wskazówek, sztuczek i przestróg na temat kart kredytowych i pieniędzy.

     Co dalej?Co to jest szybki odzyskanie wyniku i jak może podnieść moją zdolność kredytową?

     Rapid rescore jest używany przez pożyczkodawców, aby pomóc potencjalnym pożyczkobiorcom zaktualizować ich pliki kredytowe o pozytywne informacje w ciągu kilku dni. Oto, jak to działa, ile kosztuje, w czym nie może Ci pomóc i kilka alternatyw.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy