Jak założyć konto Venmo, połączyć je z bankiem i zsynchronizować kontakty, aby łatwo wysyłać lub odbierać pieniądze

17 lutego 2021

Venmo to jedna z najczęściej używanych aplikacji do przesyłania pieniędzy. Pozwala łatwo przesyłać pieniądze znajomym, rodzinie lub komukolwiek innemu i może łączyć się bezpośrednio z Twoim bankiem.

Jeśli nie masz konta Venmo i chcesz je założyć, proces jest dość prosty. Możesz nawet połączyć swoje konto bankowe w niecałą minutę, jeśli jesteś z organizacją krajową.

Oto jak to zrobić.

Sprawdź produkty wymienione w tym artykule:

iPhone 11 (od 699,99 USD w Best Buy)

Samsung Galaxy S10 (od 899,99 USD w Best Buy)Jak założyć konto Venmo

1. Pobierz i otwórz aplikację Venmo na swoim iPhonie lub Androidzie.

2. U dołu zobaczysz dwie opcje: „Zarejestruj się przez Facebook lub „Zarejestruj się przez e-mail. Wybierz jeden.

3. Jeśli wybierzesz Facebook, aplikacja będzie działać za Ciebie i wystarczy kliknąć przycisk Kontynuuj i nadać aplikacji odpowiednie uprawnienia. Jeśli wybierzesz e-mail, zostaniesz poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail i hasła. Uzupełnij informacje.

4. Venmo poda teraz informacje o tym, jak to działa. Przewiń w dół i czytaj tyle, ile potrzebujesz, a kiedy skończysz, kliknij „Dalej u dołu.

5. Przeczytaj Umowę użytkownika i Politykę prywatności zgodnie z wymaganiami, a następnie wybierz „Dalej w prawym górnym rogu ekranu.

6. Zostaniesz poproszony o podanie numeru telefonu, aby firma Venmo mogła wysłać Ci kod potwierdzający.

7. Czterocyfrowy kod potwierdzający zostanie wysłany na Twój telefon SMS-em. Wpisz go w polu, a następnie kliknij „Prześlij kod.

Jeśli chcesz, możesz również dodać zdjęcie lub zmienić automatycznie wygenerowaną nazwę użytkownika lub zrobić to później.

Jak zsynchronizować kontakty w Venmo

Po wprowadzeniu informacji będziesz mógł synchronizować kontakty z Facebooka lub telefonu, aby łatwo płacić znajomym.

1. Jeśli nie zarejestrowałeś się na Facebooku wcześniej, zostaniesz poproszony o połączenie swojego konta. Wybierz „Nie teraz lub „OK.

2. Wybierz „Dalej, aby wybrać kontakty w telefonie do synchronizacji. Jeśli nie chcesz w tej chwili synchronizować żadnych kontaktów, po prostu wybierz opcję „Pomiń w prawym górnym rogu.

3. Przewiń informacje dotyczące prywatności, przesuwając palcem w lewo, aż dojdziesz do ekranu z komunikatem „Masz kontrolę. Następnie kliknij „Gotowe w prawym górnym rogu.

Jak podłączyć swój bank do Venmo

Po skonfigurowaniu konta Venmo należy dodać informacje bankowe, aby wysyłać lub odbierać płatności.

1. Aby zsynchronizować dane bankowe, stuknij trzy linie w lewym górnym rogu ekranu głównego, a następnie stuknij opcję „Przenieś saldo, wyświetlaną na niebiesko u góry menu.

2. Na ekranie Salda wybierz „Natychmiastowe lub „1-3 dni robocze.

3. U dołu ekranu pojawi się nowe menu zatytułowane „Weryfikacja banku. Jeśli masz konto w głównym banku krajowym, możesz wybrać opcję „Natychmiastowa weryfikacja i po prostu zalogować się na stronie swojego banku, aby połączyć się z Venmo. Jeśli masz konto w mniejszym banku, na przykład w lokalnej spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, może być konieczne wybranie opcji „Weryfikacja ręczna, aby wprowadzić numer rozliczeniowy banku i numer konta (weryfikacja przy użyciu tej metody może zająć do trzech dni) .

4. Jeśli wybierzesz Natychmiastową weryfikację, stuknij dwukrotnie „Kontynuuj, aby potwierdzić, że Venmo używa zewnętrznej aplikacji Plaid do łączenia się z Twoim bankiem.

5. Wybierz swój bank z listy. Jeśli nie widzisz nazwy swojego banku, możesz go wyszukać za pomocą paska wyszukiwania u góry ekranu. Jeśli się nie pojawi, wróć do kroku 3 i wybierz „Weryfikacja ręczna.

6. Wprowadź swoje poświadczenia bankowości internetowej, aby połączyć Venmo z kontem bankowym.

7. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie banku, aby zweryfikować.

Powiązane artykuły z How To Do Everything: Tech:

„Czy Venmo pobiera opłatę?: Przewodnik po opłatach Venmo i jak ich unikać

Możesz mieć dwa konta Venmo, nawet jeśli używają tego samego konta bankowego – oto jak to skonfigurowaćJak wysłać pieniądze na Venmo każdemu, kto ma konto i ustawić prywatność dla płatności„ Czy Venmo działa na arenie międzynarodowej? ”: Nie, musisz fizycznie znajdować się w USA – oto co musisz wiedziećInsider Inc. otrzymuje prowizję, gdy kupujesz za pośrednictwem naszych linków.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy