Jak zainwestować swoje fundusze IRA za granicą

17 lutego 2021

Przeniesienie funduszy IRA za granicę nie musi być strategią typu „wszystko albo nic.

Dostępne opcje inwestycyjne dla funduszy Indywidualnego Konta Emerytalnego (IRA) mogą być coraz bardziej zróżnicowane, niż myślisz.

Tradycyjne instytucje finansowe, które działają jako powiernicy tych rachunków, ograniczają opcje inwestycyjne do tego, co mają do sprzedania – akcji, obligacji i funduszy inwestycyjnych. Jednak IRS jest bardziej otwarty i to zasady IRS mają znaczenie.

Odpowiednie regulacje IRS, które mają największe znaczenie, jeśli chodzi o inwestowanie funduszy IRA, dotyczą samodzielnej obsługi. Podsumowując, nie możesz tego zrobić. Nie możesz osobiście kupować ani sprzedawać czegoś od lub do swojego IRA. Nie możesz używać żadnych aktywów, które inwestuje w siebie IRA (staje się to ważne w kontekście inwestycji w nieruchomości). Nie możesz przechowywać przedmiotów kolekcjonerskich, takich jak antyki lub dzieła sztuki w swoim IRA, ponieważ tego typu rzeczy można łatwo „przechowywać w domu, co jest równoznaczne z użytkiem osobistym.

Jednakże, o ile nie łamiesz zasad zakazu samodzielnego prowadzenia transakcji, IRS ma liberalne stanowisko w kwestii tego, jak możesz inwestować swoje fundusze IRA. Możesz kupować i trzymać w posiadaniu nieruchomości, firmy prywatne, prywatne kredyty hipoteczne lub metale szlachetne, jak chcesz – w tym w granicach Stanów Zjednoczonych i poza nimi.

Next Bill Stimulus musi rozwiązać te 3 problemy

Ponadczasowe porady finansowe Benjamina Franklina

Podstępne decyzje dla śnieżnych ptaków w tym roku

Wyzwaniem może być Twój depozytariusz IRA, który musi zatwierdzić wszelkie inwestycje, których chcesz dokonać. Może być trudne lub niemożliwe, aby tradycyjna instytucja finansowa zgodziła się z Twoim pomysłem, aby zainwestować Twoje fundusze IRA w mieszkanie do wynajęcia na plaży na wybrzeżu Nayarit Riviera w Meksyku.

To, czego tradycyjna instytucja finansowa zarządzająca Twoim IRA prawdopodobnie nie wspomina, to fakt, że te grupy nie są jedynymi możliwymi legalnymi depozytariuszami IRA. Możesz zdecydować się na niezależnego depozytariusza, który oferuje szerszy zakres opcji inwestycyjnych.

Umieszczanie funduszy IRA w nietradycyjnych aktywach (to znaczy cokolwiek innego niż akcje, obligacje lub fundusze inwestycyjne) wymaga więcej wysiłku z Twojej strony. Chociaż nietradycyjny powiernik dopuszcza inne możliwości inwestycyjne, będzie wymagał informacji na temat wszelkich niekonwencjonalnych inwestycji, które chcesz wykonać, a ich dostarczenie spoczywa na Tobie.

Zdecyduj się na inwestycję w ofertę akcji spółki prywatnej przed IPO, a powiernik poprosi m.in. o przejrzenie dokumentów ofertowych. Depozytariusz może odrzucić inwestycję, jeśli materiały weryfikacyjne nie przejdą jej egzaminu, ale przynajmniej masz szansę rozważyć każdą inwestycję, która Cię interesuje.

To samo dotyczy nieruchomości. Możesz swobodnie inwestować fundusze IRA w dowolną nieruchomość, którą lubisz, jeśli chodzi o IRS, w tym w dowolnym kraju na świecie. Jeśli jednak chcesz umieścić nieruchomość na wynajem w Portugalii, Kolumbii lub Republice Dominikany w swoim portfelu IRA, Twój nietradycyjny depozytariusz poprosi o szczegóły dotyczące nieruchomości. Jeśli kupujesz od programisty, będą chcieli informacji o nim. Nie mają jednak pełnić roli doradcy inwestycyjnego. Są raczej zobowiązani do upewnienia się, że inwestycja jest kwalifikowana zgodnie z zasadami IRS. Rzadko słyszałem, aby nietradycyjny depozytariusz powiedział właścicielowi IRA, że określona inwestycja jest niedozwolona.

Możesz jednak całkowicie wyeliminować potrzebę zwracania się do swojego nietradycyjnego depozytariusza i uzyskania pozwolenia, zakładając spółkę LLC, w którą będzie inwestować Twój IRA. Następnie, jako członek zarządzający LLC, możesz zdecydować wyłącznie, kiedy i jak chcesz zainwestować środki LLC. Po prostu zażądaj, aby Twój nietradycyjny depozytariusz zainwestował Twoje fundusze IRA w LLC. Wtedy możesz działać niezależnie od tego miejsca.

Ta strategia jest zwykle określana jako samodzielna IRA, ale jest to mylące, ponieważ wszystkie IRA są samodzielne. Wskazujesz swojemu opiekunowi IRA, gdzie i jak inwestować. Bardziej odpowiednią nazwą dla tej struktury IRA-LLC może być Checkbook IRA, ponieważ możesz po prostu wypisać czek z konta bankowego LLC, aby dokonać inwestycji, jak chcesz.

Nie musi to być strategia typu wszystko albo nic. Możesz zostawić część swojego IRA zainwestowaną w akcje, obligacje i fundusze inwestycyjne pod zarządzaniem tradycyjnego powiernika (oszczędzając na opłatach, ponieważ nietradycyjni powiernicy pobierają oddzielną opłatę za każdą inwestycję) i zainwestować resztę swoich funduszy IRA w LLC, w której jesteś członkiem zarządzającym, dzięki czemu możesz inwestować te fundusze, gdzie chcesz, w tym za granicą.

Uświadomienie sobie, w ciągu ostatniej dekady, że fundusze IRA można inwestować za granicą, stworzyło nową branżę usługową, pomagającą ludziom zakładać spółki offshore LLC dla ich IRA. Często mówi się, że jest to preferowane, a nawet wymagane podejście. Rzeczywiście, ogólna zasada jest taka, że ​​rozsądnie jest trzymać aktywa na lądzie w podmiotach na lądzie i aktywa na morzu w podmiotach offshore. Posiadanie aktywów offshore w podmiotach offshore stwarza dystans między tobą a podmiotami, a zatem może zapewnić poziom ochrony aktywów. Ponadto offshore LLC może przynieść inne korzyści w zakresie prywatności i planowania nieruchomości.

Jednak IRA jest podmiotem lądowym podlegającym jurysdykcji Stanów Zjednoczonych, a zatem podatnym na wpływy z USA. Posiadanie offshore LLC nic z tego nie zmienia.

Ponadto IRA jest już skuteczną strukturą w kontekście planowania nieruchomości. Podajesz beneficjenta, który automatycznie otrzymuje IRA po Twojej śmierci.

Założenie i utrzymanie offshore LLC kosztuje od 5 do 10 razy więcej niż amerykańska LLC. Po co ponosić ten dodatkowy koszt podczas konfigurowania Checkbook IRA, skoro można użyć LLC z dowolnego stanu w USA?

Odpowiedź zależy od rodzaju inwestycji typu offshore, które zamierzasz przeprowadzić. Jeśli chcesz wykorzystać fundusze IRA do zakupu nieruchomości za granicą, nie ma korzyści z korzystania z offshore LLC, tylko dodatkowy koszt.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy