Jak sprawdzić saldo karty debetowej, aby zobaczyć, ile pieniędzy zostało do wydania

Category: Numer Konta
17 lutego 2021

Wiedza o tym, ile pieniędzy masz na koncie, może być różnicą między terminowym płaceniem rachunków a zwrotem czeku.

Odbicie czeku nigdy nie jest zabawne, a poza zakłopotaniem zwykle są też dodatkowe opłaty. Zarejestrowanie się w banku w celu uzyskania ochrony przed debetem w celu zabezpieczenia się w tego typu sytuacjach to jeden ze sposobów radzenia sobie z tym, ale innym jest ciągłe kontrolowanie salda karty debetowej.

Dzieje się tak, ponieważ Twoja karta debetowa jest bezpośrednim połączeniem z Twoim kontem rozliczeniowym, a saldo karty debetowej jest również saldo Twojego konta rozliczeniowego. Jeśli Twoje pieniądze na karcie debetowej maleją, na koncie czekowym również zaczyna brakować.

Jak sprawdzić saldo karty debetowej

1. Zbierz informacje

Aby sprawdzić saldo karty debetowej, musisz mieć pod ręką pewne szczegóły dotyczące wszystkich wybranych tras. Weź swoją kartę debetową i miej pod ręką swój numer PIN – wszystko powinno być gotowe.

2. Zadzwoń do obsługi klienta

Jednym ze sposobów sprawdzenia salda konta (jeśli nie masz konta internetowego lub nie chcesz iść do bankomatu lub oddziału banku) jest po prostu zadzwonienie do banku. Po przekazaniu przedstawicielowi obsługi klienta Twojego konta i numerów PIN, powinien on być w stanie poinformować Cię o aktualnym saldzie karty debetowej. Niektóre banki mają zautomatyzowane systemy, które po potwierdzeniu tożsamości poinformują Cię o saldzie na koncie czekowym – a tym samym o karcie zadłużenia.

3. Zaloguj się na swoje konto online

Jeśli masz już konto internetowe w swoim banku, prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem jest sprawdzenie salda karty debetowej w Internecie. Wejdź na stronę banku i wpisz swoje dane logowania (zazwyczaj nazwę użytkownika i hasło).

4. Utwórz konto internetowe

Jeśli nie masz konta internetowego, możesz je założyć, klikając link, który prawdopodobnie będzie zawierał informację w rodzaju „utwórz konto lub „zarejestruj się. Musisz podać pewne informacje – takie jak numer konta i routingu, imię i nazwisko, adres i urodziny – i zostaniesz poproszony o utworzenie nazwy użytkownika i hasła.

5. Przeskanuj stronę główną

W przypadku większości banków wyskakująca strona główna powinna zawierać informacje o koncie bieżącym (w tym bieżące saldo powiązane z bankową kartą debetową), a także wszelkie inne rachunki w banku.

Upewnij się, że rozumiesz, na które konto patrzysz, jeśli chodzi o sprawdzenie salda debetowego, ponieważ jest to zasadniczo linia gotówkowa. Na przykład, jeśli masz konto oszczędnościowe połączone z tym samym bankiem, to konto prawdopodobnie pojawi się również na stronie głównej po zalogowaniu – upewnij się, że wiesz, które jest tym, zanim przejdziesz dalej z transakcjami związanymi z kartą debetową.

6. Wyloguj się

Szczególnie ważne jest, aby wylogować się z każdej witryny internetowej, która zawiera dane osobowe i / lub prywatne, jeśli zalogowałeś się w miejscu publicznym (chociaż w pierwszej kolejności najlepiej unikać logowania na konto prywatne z publicznego dostępu do sieci Wi-Fi). ), ale dobrą praktyką jest zawsze wylogowywanie się ze stron internetowych, które zawierają Twoje dane osobowe i prywatne, bez względu na to, gdzie jesteś.

7. Udaj się do bankomatu

Jeśli mimo wszystko musisz wypłacić pieniądze, udanie się do bankomatu, aby sprawdzić saldo, może skreślić dwie pozycje z listy jednocześnie. Sprawdź witrynę swojego banku, aby znaleźć lokalizację, aby znaleźć bankomat najbliższy Ciebie. Korzystanie z bankomatu innego banku może wiązać się z opłatami, chociaż większość banków pozwala przynajmniej bezpłatnie sprawdzić saldo w zewnętrznym bankomacie.

8. Włóż kartę debetową

Niezależnie od tego, czy jest to bankomat typu drive-up, czy walk-up, aby sprawdzić saldo i wypłacić pieniądze, musisz włożyć kartę debetową i wprowadzić kod PIN, aby uzyskać dostęp do konta.

9. Wybierz opcję zapytania o saldo

Różne banki mogą mieć nieco inne ekrany główne dla bankomatów, ale większość z nich ma przycisk przypominający „zapytanie o saldo lub „saldo bankowe, które można wybrać, aby wyświetlić saldo. W zależności od banku saldo będzie wyświetlane bezpośrednio na ekranie bankomatu lub wydrukowane na paragonie.

10. Wyloguj się z bankomatu

Niektóre bankomaty wylogowują Cię automatycznie, ale zawsze chcesz się upewnić, że ekran powrócił do strony głównej, zanim opuścisz bankomat, w którym właśnie wprowadziłeś wszystkie dane swojego konta.

11. Skontaktuj się z przedstawicielem obsługi klienta w banku

Jeśli jesteś już w banku, możesz również wejść do środka, aby osobiście skontaktować się z przedstawicielem obsługi klienta w sprawie salda karty debetowej. Będziesz potrzebował tych samych informacji, co w bankomacie – na przykład numeru konta z karty i prawdopodobnie kodu PIN – a oni będą mogli pobrać te informacje osobiście, a także wypłacić cokolwiek. gotówka, której możesz potrzebować.

12. Pobierz aplikację banku

Ostatnim sposobem uzyskania salda na karcie debetowej jest skorzystanie z aplikacji banku. Podobnie jak w przypadku logowania online, aplikacja zwykle po zalogowaniu wyświetla ekran główny, który zawiera wszystkie informacje o koncie – w tym salda – dla tej konkretnej instytucji.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy