Jak refinansować dom

Category: Możesz Uzyskać
17 lutego 2021

Refinansowanie domu może wydawać się tak skomplikowane, że uzyskanie kredytu hipotecznego było na pierwszym miejscu. Ale może to być również bardzo korzystne – możesz zdobyć potrzebną gotówkę, dokonać dużego zakupu lub zmienić warunki, na przykład stopę procentową. Oto chudy, jak to wszystko działa.

Co oznacza refinansowanie domu?

Refinansując dom, wymieniasz obecny kredyt hipoteczny na nowy. Twój stary kredyt hipoteczny zostanie spłacony, a Ty będziesz mieć nowy kredyt, u tego samego lub innego kredytodawcy.

Dowiedz się, jakie kroki należy podjąć przy refinansowaniu domu, aby zapewnić Ci największy sukces, gdy chcesz refinansować swój kredyt hipoteczny.

Jak refinansować swój kredyt hipoteczny

1. Poznaj strategie refinansowania.

Refinansowanie typu cash-out:Jednym z powodów refinansowania jest wykorzystanie kapitału własnego w domu. Posiadanie domu to trochę jak wymuszony plan oszczędnościowy. Możliwe jest przekształcenie zaoszczędzonego kapitału w gotówkę poprzez refinansowanie domu. Dzięki refi typu cash-out zastępujesz istniejący kredyt hipoteczny nowym na kwotę większą niż kwota, którą jesteś winien. Masz nadwyżkę w gotówce.

Stopa refinansowania:Możesz zmienić stopę procentową pożyczki podczas refinansowania. Jeśli możesz teraz uzyskać niższą stopę procentową niż przy pierwszym zaciąganiu kredytu hipotecznego, możesz chcieć refinansować.

Refinansowanie terminowe:Jeśli chcesz obniżyć raty kredytu hipotecznego, możesz refinansować na dłuższy okres. Powiedzmy, że zostało Ci 25 lat spłaty kredytu hipotecznego. Refinansując nową 30-letnią pożyczkę, możesz obniżyć swoje płatności.

ARM na stały:podczas refinansowania możesz zmienić kredyt hipoteczny o regulowanym oprocentowaniu (ARM) na kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu. Czemu? Kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu jest bezpieczniejszym produktem hipotecznym, mówi Jason Huffman, dyrektor regionalny w Karolinie w Silverton Mortgage. W przeciwieństwie do ARM, oprocentowanie kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu nigdy się nie zmienia.

FHA na konwencjonalne:pożyczki FHA są objęte składkami na ubezpieczenie kredytu hipotecznego. Refinansowanie zwykłej pożyczki, gdy masz 20% kapitału własnego w domu, pozwala pozbyć się tych płatności składek.

2. Zdecyduj, czy refinansowanie jest korzystne.Refinansowanie domu może być dla Ciebie najlepszym planem. Ale nie zawsze jest to decyzja typu slam-dunk. Wiąże się to z kosztami i ryzykiem, o których powinieneś wiedzieć przed podjęciem decyzji.

Koszty zamknięcia:Refinansowanie kosztuje. Są koszty zamknięcia, tak jak wtedy, gdy zaciągnąłeś pierwotny kredyt hipoteczny. „Spodziewaj się, że Twój refinansowanie wyniesie od 1500 do 5000 USD – mówi Huffman. „Niektóre typowe opłaty związane z refinansowaniem to opłaty za wycenę, opłaty za tytuł, opłaty początkowe, opłaty adwokackie, opłaty za certyfikację powodzi i opłaty za rejestrację. Dowiedz się, jakie będą koszty zamknięcia, aby ustalić, czy refinansowanie będzie tego warte.

Przedłużenie okresu:Obniżenie miesięcznych płatności poprzez przedłużenie okresu pożyczki będzie Cię teraz kosztować mniej, ale więcej później. Wydłużając okres spłaty, zapłacisz więcej odsetek przez cały okres spłaty pożyczki.

Konsolidacja zadłużenia:Jeśli zrealizujesz wypłatę w celu konsolidacji długów, na przykład spłacisz swoje karty kredytowe, a następnie zaczniesz ponownie zwiększać zadłużenie na tych kartach, możesz znaleźć się w kłopotach finansowych.

3. Sprawdź swoją zdolność kredytową.Do refinansowania domu potrzebujesz dobrego lub doskonałego kredytu. Sprawdź swoją zdolność kredytową, a jeśli jest niewystarczająca, poproś o kopię raportu kredytowego we wszystkich trzech biurach kredytowych. W ten sposób możesz zdecydować, jak poprawić swój wynik, zanim spróbujesz refinansować kredyt hipoteczny.

4. Skontaktuj się z kredytodawcami hipotecznymi.Rozejrzyj się za refinansowaniem, tak jak w przypadku oryginalnego kredytu hipotecznego. Możesz skorzystać z usług instytucji finansowych, firm udzielających kredytów hipotecznych lub brokerów kredytów hipotecznych. Omów swoje plany, czy istnieją opcje dla Ciebie i różne dostępne programy pożyczkowe. „Specjalista ds. Pożyczek poda Ci kilka opcji w oparciu o Twoje dochody, profil kredytowy i pozycję kapitałową, aby pomóc Ci w podjęciu decyzji – mówi Huffman.

5. Złóż wniosek o pożyczkę.Wypełnij wniosek o pożyczkę i prześlij wymagane przez pożyczkodawcę dokumenty. „Najczęstsze pozycje, które są wymagane podczas procesu kredytowego, to odcinki wypłaty, W-2, zeznania podatkowe, wyciągi bankowe i wyciągi z rachunków inwestycyjnych – mówi Huffman. W tym momencie musisz również podjąć decyzję, kiedy chcesz zablokować stopę procentową.

6. Wyceń swój dom.Twój pożyczkodawca zleci wycenę. W zależności od wyceny, możesz uzyskać różne warunki kredytu refinansowego. Na przykład wycena może określić, że Twój dom jest wart mniej – lub więcej – niż myślisz. To może zmienić warunki kredytu.

7. Zamknij pożyczkę.Twoja dokumentacja trafia do ubezpieczyciela jako ostatnia. „Przygotuj się na dostarczenie subemitentowi dodatkowych informacji – mówi Huffman. „Możesz zostać poproszony o ponowne podanie tych samych informacji, ale w innym formacie.

Cały proces trwa zwykle kilka tygodni. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, możesz podpisać wypełnione dokumenty pożyczki. Twój pożyczkodawca spłaci wtedy istniejący kredyt hipoteczny, a Ty otrzymasz nowy kredyt. Jeśli otrzymujesz refinansowanie typu cash-out, w tym momencie otrzymasz pieniądze.

Koszty refinansowania domu.

Uzyskanie nowego kredytu hipotecznego wiąże się z pewnymi kosztami. Chociaż refinansowanie domu może być rozsądnym posunięciem, musisz być przygotowany na całkowity koszt. Czy kredyt hipoteczny, do którego się kwalifikujesz, uzasadnia te koszty? Skorzystaj z tej listy, aby się przygotować, a następnie przygotuj się na podłączenie własnych liczb dotyczących refinansowania domu do kalkulatora refinansowania Trulii.

  1. Opłata za wniosek o kredyt hipoteczny . Jest to opłata, którą płacisz, aby ubiegać się o nowy kredyt hipoteczny podczas refinansowania domu. (Podczas refinansowania zamykasz swój obecny kredyt hipoteczny i otwierasz nowy kredyt hipoteczny ). Opłata za złożenie wniosku waha się zwykle w granicach od 250 do 500 USD.
  2. Raport oceny. Większość pożyczkodawców będzie wymagać wyceny domu, aby ustalić, czy ma on wystarczającą wartość (i masz wystarczający kapitał), aby kwalifikować się do nowej pożyczki hipotecznej. Ta wycena może kosztować od 300 do 600 USD, a wynik wyceny domu może określić, czy rozsądne jest refinansowanie domu. Udzielenie pożyczki i opłata za przygotowanie dokumentu. Opłata za udzielenie pożyczki wynosi zazwyczaj około 1% całkowitej wartości pożyczki. Jeśli refinansujesz saldo główne w wysokości, na przykład 200 000 USD, opłata za rozpoczęcie działalności wyniesie około 2000 USD. Certyfikacja przeciwpowodziowa. Może być konieczne zapłacenie od 50 do 150 USD za certyfikację przeciwpowodziową, która jest obowiązkowa na niektórych obszarach. Wyszukiwanie tytułu i ubezpieczenie tytułu. Zanim pożyczkodawca zatwierdzi refinansowanie, może wymagać przeszukania tytułu, co może kosztować od 200 do 400 USD. Pożyczkodawca i właściciel domu prawdopodobnie będą musieli wykupić ubezpieczenie tytułu własności, aby zabezpieczyć się przed problemami lub błędami związanymi z przeniesieniem tytułu. Może to wynieść od 400 do 800 USD, chociaż stawki są różne. Opłata za nagranie. Hrabstwo lub miasto, w którym mieszkasz, może pobierać opłatę za nagranie za obsługę dokumentów, która może dodać kolejne 25 do 250 USD do całkowitego rachunku. Ogólnie rzecz biorąc, spodziewaj się, że zapłacisz (jako bardzo przybliżony wynik) około 1,5% kwoty głównej pożyczki w kosztach zamknięcia podczas refinansowania. Amortyzacja. Amortyzacja odnosi się do sposobu, w jaki płatności są rozliczane w celu obniżenia kapitału, w przeciwieństwie do płatności odsetek. W pierwszym roku 30-letniego kredytu hipotecznego Twoje regularne spłaty ledwo wpłyną na Twoje saldo główne; większość płatności zostanie przeznaczona na pokrycie odsetek. W 29. roku tendencje te ulegną odwróceniu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy