Jak przejść do nowego banku lub unii kredytowej

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną, wspieraną reklamami porównywarką. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez dostarczanie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 7 lipca 2020 /
 • 4 minuty czytaniaObrazy Adobe Stock, kompozycja Bankrate

  Podziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby zapewnić, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy lub w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą wpływać na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajIstnieje wiele motywacji, które skłonią Cię do opuszczenia obecnego banku.

  „Zmiana instytucji finansowych może być spowodowana wieloma przyczynami, takimi jak przeprowadzka, zmiana Twoich potrzeb finansowych lub nawyków bankowych, chęć posiadania lepszej technologii, usług lub stawek i opłat – mówi Greg McBride, CFA, dyrektor Bankrate analityk finansowy.

  Niezależnie od twojego motywu, zerwanie z bankiem wymaga pracy. Oto przewodnik pokazujący, jak przełączać banki w pięciu krokach, aby przejście było tak płynne, jak to tylko możliwe.

  Kroki do przeniesienia konta bankowego:
  1. Dowiedz się, gdzie otworzyć następne konto
  2. Zrób listę swoich automatycznych transakcji i bezpośrednich wpłatOtwórz nowe kontoSkonfiguruj płatności i bezpośrednie wpłatyZamknij swoje stare konto 1. Zastanów się, gdzie otworzyć następne konto

   Zacznij od porównania zakupów w bankach, spółdzielczych kasach pożyczkowych i bankach lokalnych, aby uniknąć powtórzeń błędów. Wiele instytucji finansowych oferuje kilka rodzajów rachunków czekowych i oszczędnościowych z różnymi wymaganiami i opłatami. Dobrym punktem wyjścia do badań mogą być recenzje banków Bankrate, w których analitycy wymieniają zalety i wady każdej z recenzowanych instytucji.

   Wypisz funkcje, których szukasz, rozpoczynając wyszukiwanie. Co jest dla Ciebie najważniejsze? Poniższe czynniki mogą pomóc w ustaleniu priorytetów, które instytucje należy wziąć pod uwagę:

   • Niższe opłaty
   • Wyższe stopy procentowe dla oszczędzającychMinimalne wymagania dotyczące saldaJakość aplikacji mobilnejNarzędzia budżetowaniaDostęp do lokalnych oddziałówDuża bezpłatna sieć bankomatówSejfGodziny obsługi klientaReputacja banku„Weź pod uwagę swoją osobowość bankową i regularne nawyki finansowe – mówi McBride. „Jeśli potrzebujesz skrytki depozytowej, to internet lub neobank nie zadziała. Jeśli szukasz niższych opłat lub lepszych stawek i prowadzisz całą swoją bankowość cyfrowo, to nie jesteś ograniczony do tego, co jest w Twojej okolicy .

    Po zawężeniu listy kandydatów odwiedź strony internetowe banków lub spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, aby zapoznać się z drobnym drukiem w ujawnionych informacjach. Upewnij się, że nie ma żadnych ukrytych opłat ani warunków, które mogłyby być problematyczne.

    2. Zrób listę swoich automatycznych transakcji i bezpośrednich wpłat

    Prawdopodobnie Twoja wypłata, dywidendy i inne źródła dochodu są automatycznie zdeponowane na Twoim koncie czekowym. Podobnie, co miesiąc dokonujesz automatycznych płatności za opłaty za telefony komórkowe, media, usługi abonamentowe, datki na cele charytatywne oraz inne towary i usługi. Przejrzyj swoje wyciągi z ostatnich 12 miesięcy i zrób listę tych transakcji przychodzących i wychodzących; niektóre mogą być robione corocznie, więc warto mieć pewność, że też je złowisz. Zwróć także uwagę na swoje powiązane konta – być może mądrze masz środki przekazywane co miesiąc na konta IRA lub HSA.

    Może to chwilę potrwać, w zależności od tego, jak bardzo polegasz na usługach, takich jak opłacanie rachunków online. Ale w końcu będzie to tego warte, ponieważ będziesz musiał otworzyć nowe konta i skonfigurować płatności automatyczne.

    Po zebraniu całej listy czas na następny krok.

    3. Otwórz nowe konto

    Ponieważ odrobiłeś pracę domową, otwarcie konta w wybranym banku jest prostą częścią. Wielu klientów robi to bez wchodzenia do banku. Według niedawnego sondażu bankowego przeprowadzonego przez JD Power, prawie jedna trzecia nowych kont jest otwierana za pośrednictwem strony internetowej banku lub aplikacji mobilnej.

    Kroki są podobne, niezależnie od tego, czy otwierasz konto online, czy osobiście w oddziale: Podasz takie informacje, jak numer PESEL, data lub data urodzenia i aktualny adres. Konieczne może być również przedłożenie lub okazanie dokumentów, takich jak ważne prawo jazdy lub paszport.

    Instytucja może przepuścić Twoje informacje przez ChexSystems, aby sprawdzić, czy Twoja historia bankowa jest nieskazitelna lub sprawdzona. Będziesz musiał wpłacić depozyt – minimalny depozyt wymagany do uniknięcia opłat byłby mądrym posunięciem. Możesz zasilić konto w formie czeku lub płatności elektronicznej. W zależności od banku możesz również przelać środki na konto. Jeśli wpłacasz pieniądze na swoje konto, przelewając je z innego konta, pamiętaj, aby zebrać numer innego konta bankowego i dziewięciocyfrowy numer rozliczeniowy.

    Jeśli zamierzasz korzystać z bankowości za pomocą telefonu, pobierz aplikację mobilną banku. Zamów sprawdza, czy nadal z nich korzystasz, a także nową kartę debetową. Teraz jesteś gotowy na następny krok.

    4. Skonfiguruj płatności automatyczne i bezpośrednie wpłaty

    Nie będziesz gotowy do zmiany banku, dopóki nie zbierzesz spisu wszystkich kont połączonych z kontami czekowymi i oszczędnościowymi.

    Zorganizuj się i zrób listę wszystkich połączonych kont i automatycznych opłat, takich jak płatności kartą kredytową i pożyczką studencką. Może to chwilę potrwać, w zależności od tego, jak bardzo polegasz na usługach, takich jak opłacanie rachunków online. Ale w końcu będzie to tego warte, ponieważ będziesz musiał otworzyć nowe konta i skonfigurować płatności automatyczne.

    Po uwzględnieniu wszystkich rachunków opłaconych pieniędzmi pochodzącymi bezpośrednio z konta, anuluj wszelkie istniejące zaplanowane płatności, aby zapobiec przekroczeniu kwoty Twojego starego konta. Porozmawiaj z kimś z działu kadr w Twojej pracy, abyś był przygotowany do zmiany bezpośredniej wpłaty na nowe konto.

    5. Zamknij swoje stare konto

    Nie przejmuj się zbytnio zerwaniem wszelkich powiązań ze starym bankiem.

    „Zaplanuj pozostawienie otwartego starego konta na dodatkowy cykl wyciągów lub dwa, gdy nowe konto będzie już gotowe – mówi McBride. „Zbyt często jest to jednorazowa płatność za rachunek, która jest automatycznie pobierana z konta rozliczeniowego i zostaje zapomniana, więc daje to trochę więcej czasu, aby upewnić się, że nic nie zostało przeoczone.

    Gdy upewnisz się, że przychodzą wszystkie bezpośrednie wpłaty, a wszystkie płatności automatyczne wychodzą z nowego konta, prześlij pozostałe środki ze starego konta na nowe. Możesz przyspieszyć sprawę, robiąc to elektronicznie lub możesz skorzystać z czeku osobistego.

    Gdy ostatni przelew zostanie rozliczony, możesz zamknąć stare konto na stałe. Upewnij się, że otrzymałeś z banku pisemne potwierdzenie, że konto zostało zamknięte, aby uchronić się przed prześladowaniem przez „konto zombie – konto, które zostało ponownie otwarte przez bank, gdy środki zostały nieświadomie skierowane na konto, o którym myślałeś, że zostało zamknięte.

    Na koniec pamiętaj, aby zniszczyć czeki i odciąć karty debetowe ze starego konta, aby uchronić się przed kradzieżą tożsamości.

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy