Jak odzyskać utracony portfel Bitcoin?

Category: Każdym Razem
17 lutego 2021

Bitcoin, cyfrowa waluta, wymaga portfela tak samo jak twoje prawdziwe pieniądze, ale ponieważ Bitcoin jest cyfrową formą waluty i jest to w zasadzie zbiór kodów komputerowych, potrzebujesz wyspecjalizowanej formy portfela, aby zabezpieczyć go przed hakerami i kradzieżą .

Portfele Bitcoin mają wiele kształtów i form, a niektóre z najważniejszych typów preferowanych przez większość to:

  • Portfel sprzętowy
  • Portfel mobilny
  • Portfel biurkowy
  • Portfel podstawowy

Różne osoby używają różnych portfeli zgodnie ze swoją wygodą, ten artykuł pomoże Ci odzyskać utracony portfel Bitcoin za pomocą różnych opcji odzyskiwania dostępnych w portfelu dla bezpieczeństwa i prywatności klienta.

Pomimo wielu dostępnych funkcji bezpieczeństwa i technologii, które pomagają użytkownikom zachować bezpieczeństwo Bitcoinów, badanie sugeruje, że 3,78 miliona, czyli aż 23% wszystkich portfeli, zostało już utraconych.

Pozwól nam poznać różne metody odzyskiwania, aby upewnić się, że możesz odzyskać swoją fortunę Bitcoin na czas.

Lepiej jest zapobiegać niż leczyć

Pomimo szeregu funkcji bezpieczeństwa dostępnych w portfelu, które chronią Twoją fortunę Bitcoin na wypadek zgubienia klucza prywatnego, zawsze lepiej jest podjąć dodatkowe środki ostrożności wcześnie, zamiast męczyć się po jego utracie. Poniżej wymieniono niektóre z wczesnych środków ostrożności, które można podjąć, aby zapewnić łatwe odzyskanie mienia nawet w przypadku kradzieży

  • Zawsze twórz kopie zapasowe swojego portfela.
  • Zaszyfruj swój portfel silnym hasłem.
  • Przechowuj kopie zapasowe portfela w wielu lokalizacjach (dysk USB, płyta CD, portfel papierowy, prywatna chmura itp.).
  • Regularnie twórz kopie zapasowe podczas tworzenia kopii zapasowej pliku danych (np. Wallet.dat).

Tworzenie kopii zapasowej portfela może okazać się cudowne w przypadku, gdy sprzęt lub funkcjonalność oprogramowania zostanie uderzona, a nawet gdy zgubisz rzeczywisty portfel. Utworzenie zaszyfrowanej kopii zapasowej może zdziałać cuda.

Teraz, gdy wiesz już, że tworzenie kopii zapasowych jako wczesne środki ostrożności jest tak samo konieczne jak odzyskanie portfela, przyjrzyjmy się różnym metodom odzyskiwania.

Odzyskiwanie portfela sprzętowego

Ledger Nano S i Trezor to jedne z najpopularniejszych i powszechnie używanych portfeli sprzętowych. W momencie konfiguracji portfel wygenerowałby klucz źródłowy, który może być losową liczbą składającą się z 12, 18 lub 24 słów. Musisz to zanotować i przechowywać w bezpiecznym i dostępnym miejscu.

Ten klucz początkowy może pomóc w łatwym odzyskaniu starego, skradzionego lub zgubionego portfela na nowym urządzeniu. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć opcję „odzyskaj portfel i wprowadzić do niego wygenerowany klucz, a Twój portfel zostanie przywrócony.

Jednak przechowując klucz seed, upewnij się, że nie jest on zapisany na żadnym z urządzeń, które mają dostęp do Internetu. Ma to na celu zapewnienie, że haker nie ma szans na uzyskanie do niego dostępu i ten sam punkt został również podkreślony na blogu Trevora.

Podobnie, różne oprogramowanie wallery zapewnia również klucz seed lub podobną funkcję, która pomaga odzyskać nasz portfel Bitcoin w przypadku kradzieży lub utraty kluczy prywatnych.

Możesz także przeczytać: Najpopularniejsze portfele Bitcoin 2019

Odzyskiwanie portfela podstawowego

Portfele podstawowe to te, które są udostępniane w sieci bazowej, portfel podstawowy bitcoin używa rozszerzenia pliku o nazwie „wallet.dat do przechowywania kluczy prywatnych i wykorzystuje dane do dopasowania do bitcoinów przechowywanych w portfelu . Różne systemy operacyjne zapisują plik „wallet.dat w innej lokalizacji, informacje o pliku można znaleźć poniżej

  • Windows:% APPDATA% \ Bitcoin
  • Linux:

/.bitcoin/ Mac OS X:

Po zlokalizowaniu systemu plików na komputerze możesz łatwo skopiować i zapisać go na urządzeniu zewnętrznym, takim jak pamięć USB, zewnętrzny dysk twardy, a nawet płyta CD. Jednak zaleca się, aby nie zapisywać danych na żadnych urządzeniach w chmurze, ponieważ nie jest to bezpieczne.

Z kopii zapasowej pliku wallet.dat właściciel może korzystać w przypadku utraty istniejącego portfela podstawowego lub zapomnienia klucza prywatnego. Pamiętaj, że za każdym razem, gdy zdecydujesz się użyć kopii zapasowej do nadpisania pliku wallet.dat, poprzednie dane zostaną usunięte, ponieważ portfel podstawowy został zaprojektowany w taki sposób, aby działał tylko na jednym pliku wallet.dat naraz.

Wniosek

Jak widzisz, jeśli masz wiedzę na temat procesu działania sprzętu, oprogramowania lub portfela podstawowego i zastosowałeś się do zastosowanych środków, może nie być tak trudno odzyskać naszą fortunę Bitcoin. Ale musisz pamiętać, aby wykonać te kroki, aby zanotować klucz nasion i zachować go w bezpiecznym miejscu.

Spośród wielu opcji portfeli dostępnych dla użytkowników, portfele sprzętowe są uważane za najbezpieczniejsze z dostępnymi lepszymi opcjami odzyskiwania.

Oto kilka artykułów do przeczytania Dalej:

Prashant Jha

Jako autor treści, Prashant wierzy w przedstawianie złożonych tematów prostymi, świeckimi terminami. Jest entuzjastą technologii i zapalonym czytelnikiem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy