Jak korzystać z Amazon Fire TV Stick bez rejestracji konta Amazon

Category: Kartę Kredytową
17 lutego 2021

Robert Hayes Robert jest niezależnym redaktorem i pisarzem mieszkającym w Kolorado. Czytaj więcej 31 sierpnia 2020

Amazon Fire TV Stick to bardzo popularne urządzenie do transmisji strumieniowej ze względu na niedrogi, pełny zestaw funkcji i solidną wydajność przesyłania strumieniowego. To bardzo przyzwoity element centralny dla średniobudżetowego zestawu telewizyjnego i rozrywkowego, zwłaszcza jeśli nie masz inteligentnego telewizora.

Jednak ponieważ jest to część ekosystemu Amazon, podczas konfigurowania Fire TV Stick aplikacja instalacyjna wymaga podania informacji o koncie Amazon.

Dla większości użytkowników nie stanowi to problemu. W rzeczywistości oznacza to, że możesz łatwo zintegrować swój Fire TV Stick z kontem Amazon Prime Video. Ale niektórzy ludzie po prostu chcą używać Fire TV Stick jako inteligentnego urządzenia set-top i unikać dalszego uwikłania się w imperium Bezosa.

Uwaga dla wszystkich streamerów wideo : Oto kilka faktów na temat potencjalnych zagrożeń związanych z transmisją strumieniową online bez ochrony:

 1. Twój dostawca usług internetowych ma bezpośredni dostęp do wszystkiego, co przeglądasz i przesyłasz strumieniowo w Internecie
 2. Twój ISP może teraz LEGALNIE sprzedawać te informacje o tym, co oglądaszWiększość dostawców usług internetowych nie chce bezpośrednio zajmować się procesami sądowymi, dlatego często przekazują informacje o przeglądaniu, aby się chronić, co dodatkowo zagraża Twojej prywatności.Jedynym sposobem ochrony przeglądania i tożsamości w 3 powyższych scenariuszach jest użycie VPN. Przesyłając strumieniowo zawartość bezpośrednio przez dostawcę usług internetowych, potencjalnie narażasz wszystko, co oglądasz w Internecie, zarówno dla nich, jak i dla tych, których interesy mogą chronić. VPN to chroni. Skorzystaj z tych 2 linków, aby błyskawicznie rozpocząć bezpieczne przesyłanie strumieniowe:

  1. ExpressVPN to nasz ulubiony VPN. Są niezwykle szybkie, a ich bezpieczeństwo jest na najwyższym poziomie. Uzyskaj 3 miesiące za darmo przez ograniczony czas
  2. Dowiedz się, jak zainstalować VPN na karcie Fire TV StickTak więc, jeśli chcesz chronić swoją prywatność podczas korzystania z Fire TV Stick, możesz być zainteresowany nauczeniem się, jak skonfigurować swoją bez łączenia osobistego konta Amazon.

   W tym artykule pokażę, jak to zrobić.

   Zakup Fire Stick

   Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że jeśli kupisz Fire Stick od Amazon przy użyciu standardowego konta Amazon, prawdopodobnie będzie on wstępnie załadowany danymi logowania do konta Amazon. Oznacza to, że lepiej jest kupić używaną kartę Fire Stick z serwisu eBay lub Craigslist lub po prostu kupić ją za pośrednictwem Amazon na drugim koncie.

   Zawsze możesz wyrejestrować konto Amazon, co spowoduje całkowite usunięcie konta z urządzenia. Dla niektórych może to nadal wydawać się naruszeniem prywatności, ale jeśli martwisz się, że Amazon wie, co robisz z urządzeniem, prawdopodobnie w ogóle nie powinieneś kupować Fire Stick.

   Proces rejestracji

   Kiedy po raz pierwszy włączasz Fire TV Stick, twardo uruchamia się na ekranie konfiguracji. Tutaj zostaniesz poproszony o podanie szczegółów konta Amazon, aby kontynuować aktywację urządzenia i uzyskać dostęp do jego zestawu funkcji.

   Jeśli nie chcesz, aby Amazon wiedział, że jesteś właścicielem tego konkretnego Fire TV Stick, masz dwie podstawowe opcje:

   1. Zarejestruj Fire TV Stick przy użyciu własnego konta, a następnie wyrejestruj go później, po zainstalowaniu alternatywnej metody uzyskiwania dostępu do treści.
   2. Zarejestruj Fire TV Stick przy użyciu konta jednorazowego użytku.Każda z tych opcji pomoże Ci zachować mniej lub bardziej prywatne dane i aktywność, więc wybierz dowolną opcję. Pokażę ci, jak to zrobić.

    Skonfiguruj Fire TV Stick przy użyciu własnego kontaJest to bardzo prosty sposób na oddzielenie karty Fire TV Stick od osobistego konta Amazon. Chociaż, jeśli naprawdę masz paranoję, że Amazon wie, kim jesteś, będziesz chciał użyć innego podejścia. Przy takim podejściu mogliby przynajmniej teoretycznie być świadomi, że ten Fire TV Stick jest podłączony do twojego konta.

    Aby wykonać tę metodę, wykonaj następujące proste kroki:

    1. Podłącz Amazon Fire TV Stick do telewizora i sieci domowej.
    2. Po wyświetleniu monitu wprowadź dane swojego konta.Załaduj Kodi lub inną aplikację do zarządzania treścią.Wybierz Ustawienia -> Moje konto -> Konto Amazon .Wybierz Wyrejestruj .Ta metoda pozwoli ci kontynuować przesyłanie strumieniowe treści za pośrednictwem Kodi lub podobnej aplikacji bez możliwości śledzenia przez Amazon Twojej aktywności za pomocą karty Fire Stick.

     Skonfiguruj Fire TV Stick przy użyciu pustego kontaJeśli bardziej martwisz się o swoją prywatność niż przeciętna osoba, możesz preferować użycie fałszywego konta Amazon do skonfigurowania Fire TV Stick.

     Wykonaj następujące kroki, aby skonfigurować Fire Stick z fałszywym kontem Amazon:

     1. Kup przedpłaconą kartę podarunkową Visa lub przedpłaconą kartę kredytową Visa.
     2. Skonfiguruj nowe konto Amazon pod fałszywym nazwiskiem i dodaj kartę Visa jako metodę płatności.Zarejestruj swój Amazon Fire Stick za pomocą tego konta.Głównym problemem jest znalezienie karty, która będzie działać. Karty podarunkowe wymagające wpisania trzycyfrowego kodu CVV podczas płacenia za coś nie będą działać na Amazon.

      Z tego powodu możesz zainwestować w pełnoprawną przedpłaconą kartę Visa. Gdy masz już tę kartę powiązaną z kontem Amazon, możesz śmiało wykorzystać jej saldo na coś innego, więc wszystko to będzie Cię kosztować, to opłata startowa za kartę (zwykle około 4,95 USD).

      Chociaż ta metoda może wymagać nieco więcej wysiłku, zapewni, że Amazon nie będzie w stanie w żaden sposób połączyć Twojego osobistego konta Amazon, a tym samym Twoich danych osobowych, z kartą Fire Stick.

      Instalowanie Kodi

      Cofnijmy się. Jeśli wyrejestrowałeś swoje konto Amazon, prawdopodobnie będziesz chciał zainstalować Kodi lub podobny program na kiju Fire TV, aby mieć dostęp do większej ilości treści.

      Jeśli nie znasz Kodi, powinieneś wiedzieć, że jest to jeden z ulubionych internetowych odtwarzaczy multimedialnych typu open source. Pierwotnie uruchomiony ponad piętnaście lat temu jako XBMC, Kodi działa jako centrum multimedialne i klient PC kina domowego, umożliwiając strumieniowe przesyłanie i oglądanie treści z dowolnego miejsca na świecie. Kodi ma fantastyczny interfejs, świetny silnik do tworzenia motywów wraz z mnóstwem opcji, preferencji i wyglądów oraz możliwość dodawania aplikacji z wielu źródeł za pomocą repozytoriów oprogramowania. To sprawia, że ​​Kodi jest jedną z najpotężniejszych aplikacji do strumieniowego przesyłania multimediów dostępnych online, szczególnie w świecie po Windows Media Center. Jeśli szukasz czegoś z dużą mocą, Kodi to aplikacja dla Ciebie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy