Ceny paliw - Pb95, Pb98, ON, LPG, 13-19 02 2017

Ceny paliw: w drugiej połowie lutego tankowanie ma być droższe

Benzyna Pb98 za 4, 97-5, 08 zł/l, Pb95 zbytnio 4, 65-4, 75 zł/l, diesel ON za czterech, 56-4, 66 zł/l, autogaz LPG za 2, 19-2, 26 zł/l - to prognozowane ceny paliw tygodniowo od 13 do 19 lutego 2017 roku.

Analitycy e-petrol. pl zwracają uwagę na obniżki cen paliw w ostatnich dobach. Dodają jednak, że trend obniżkowy na stacjach paliw nie utrzyma się długo. "Pozostające blisko tegorocznych maksimów notowania ropy i zahamowane umocnienie złotówki w zależności do dolara wskazują w to, że w pozostałej połowie lutego paliwa potrafią być droższe" - czytamy w cotygodniowym komentarzu dr. Jakuba Boguckiego i Grzegorza Maziaka.

Biuro Maklerskie Reflex podaje, że w ostatnich dniach Pb95 i ON potaniały średnio na temat 2 grosze na litrze. Zaskoczeniem dla kierowców były jednak podwyżki cen LPG - średnio o cztery grosze na litrze do ceny 2, 23 zł/l.

Według danych biura litr benzyny Pb95 kosztuje obecnie około 4, 71 zł, Pb98 - pięć, 01 zł, ON – 4, 61 zł.

Rynek ropy naftowej: OPEC realizuje porozumienie z Wiednia w 90 proc.

Mijający tydzień nie był przełomowy dla rynku ropy. a mianowicie A w przypadku notowań WTI utrzymany był obserwowanych od przeszło 2 miesięcy zasięg wahań pomiędzy 51, a 55 dol. zbyt baryłkę - komentuje Rafał Sadoch, analityk DM mBanku. Zauważa, że sesje na początku tygodnia przyniosły zmniejszenie notowań z poziomu 54 do 52 dol. zbytnio baryłkę, a druga połówka pozwoliła niemal całkowicie odrobić te spadki. Sadoch ocenia:

Spadki z zaczątku tygodnia napędzane były głównie umocnieniem amerykańskiej waluty a także wzrostem aktywności amerykańskich producentów. Cotygodniowe dane na temat zapasów paliw w NA JUKATAN okazały się jednak bardzo dużym zaskoczeniem, gdyż zwiększyły się one o blisko na temat 14 mln baryłek uwypuklając na rosnącą produkcję po USA. Z drugiej aczkolwiek strony spadek zapasów bezołowiówki zasugerował, że popyt po USA wygląda dość porządnie, co przyczyniło się do wzrostów czarnego złota.

Dodaje, że dane Międzynarodowej Agencji Energetycznej potwierdziły, hdy porozumienie OPEC zostało doprowadzone do realizacji w 90 proc. , gdy wcześniejsze szacunki Reutersa i Bloomberga mówiły o 85 proc. docelowego poziomu ograniczenia dostaw ropy dzięki rynki.

- Jak więcej, agencja widzi rozwój popytu, który przyczynia się do redukcji nadpodaży na rynku ropy. Wśród krajów OPEC najlepiej z wywiązywanie się ze swoich zobowiązań radzi sobie największy jej wytwórca, jakim jest Arabia Saudyjska, która ogranicza wydobycie w większym stopniu, podczas gdy Irak radzi sobie wraz z tym najgorzej - daje analityk DM mBanku. Swoim zdaniem w przyszłym tygodniu notowania ropy w dalszym ciągu utrzymają się między 52 a 54 dol.

Tagi: ceny materiałów paliwa ropa naftowa Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij po link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem zagniewany. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

PROMOCJI Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi na temat aferę GetBack

Notowanie

BIEC - wskaźnik koniunktury WWK, listopad 2017