Ikea: Dzięk Piolakom i Chińczykom sprzedaż firmy wzrosła o 34 mld euro

Szwedzi najszybciej rosną na terytorium polski. Ikea chwali się efektami sprzedaży

Sprzedaż Ikei w naszym kraju wzrosła o ok. dwadzieścia proc. "To najszybszy postęp pośród wszystkich rynków w świecie" - poinformowała spółka. Do sierpnia tego roku kalendarzowego sprzedaż szwedzkiej firmy wzrosła o 34, 2 mld euro, czyli 7, 1 proc. więcej niż zanim rokiem.

Najszybciej Ikea rozwija się w Polsce (wzrost o 20 proc. ). Bardzo dobrze radzi sobie także w Chinach, Kanadzie i Australii. Sprzedaż w sklepach działających chociaż rok, wzrosła z kolei na temat 4, 9 proc. Największym rynkiem dla firmy pozostają Niemcy, a zaraz za nimi Stany Zjednoczone.

Ikea bezustannie do przodu

Co czeka giganta po nadchodzącym roku? Głównie dalsza ekspansja. Ikea chce rozewrzeć kolejne sklepy w Indiach jak i również Rumunii. W Polsce także będzie gorąco. Anna Pawlak-Kuliga, prezes Ikea Polska przygotowuje nad Wisłą uruchomienie e-sklepu, który ma ruszyć już na przełomie tego roku i obejmie swoim zasięgiem cały kraj.

Już teraz, jak pisze spółka, sprzedaż w Polsce w ubiegłym roku sprawozdawczym wyniosła ok. 3 mld zł. Ikea zapłaciła u nas blisko 914 mln złotych podatków – to suma łączna odprowadzona do budżetu państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego.

Przypomnijmy, hdy Ikea Retail prowadzi 9 sklepów meblowych w Naszym kraju, będących częścią 328 placówek w 28 krajach. Nad Wisłą na rzecz spółki pracuje też około 10 tys. osób, zajmujących się produkcją mebli w 13 tartakach i fabrykach.

Foto: IKEA Ilu pracowników na świecie zatrudnia Ikea? Tagi: IKEA Szwecja Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi poglądami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w adres „Zgłoś Facebookowi” przy wybieranym poście. Regulamin i reguły obowiązujące na Facebooku mieszczą się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Należy czynny żal

PROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Euler Hermes o spowolnieniu PKB i firmach w Polsce