Dlaczego TD Bank traci mnie jako klienta po 30 latach

Category: Ciągu Ostatnich
17 lutego 2021

W przeciwieństwie do Wielkiej Piątki, Canada Trust dołożył wszelkich starań, aby bankowość była wygodna dla swoich klientów. Ich oddziały otwierały się wcześnie i często pozostawały otwarte do późnych godzin wieczornych. Poza tym były otwarte w soboty. Teraz pęknięcia zaczynają pojawiać się w solidnym, przyjaznym dla klienta budynku, który kiedyś był TD Canada Trust.

Jestem na tyle dorosły, że pamiętam, jak kanadyjskie banki miały prawdziwe godziny pracy. W latach 80-tych miałeś szczęście, gdyby twój lokalny oddział był otwarty od 10:00 do 16:00 w dni powszednie, z może nawet kilkoma dodatkowymi godzinami w piątki.

Z tego właśnie powodu w końcu zrezygnowałem z wielkich banków i pod koniec lat 80-tych przeniosłem konto do Canada Trust. W przeciwieństwie do Wielkiej Piątki, Canada Trust dołożył wszelkich starań, aby bankowość była wygodna dla swoich klientów. Ich gałęzie otwierały się wcześnie i często pozostawały otwarte do późnych godzin wieczornych. Poza tym były otwarte również w soboty.

(Zdjęcie: Mark Blinch / Reuters)

Jako dodatkowy bonus, niedługo po zmianie, Canada Trust otworzyła oddział w mojej okolicy. Kiedy miałem pobliski oddział z dogodnymi godzinami, pomyślałem, że mogę pożegnać się z Wielką Piątką na zawsze.

Biorąc pod uwagę ich wielkość i siłę finansową, było prawdopodobnie nieuniknione, że jeden z tych megabanków pochłonie mój bank. I tak stało się w 2000 roku, że Toronto-Dominion Bank kupił Canada Trust, dając początek temu, co znamy dzisiaj jako TD Canada Trust.

W tamtym czasie byłem sceptyczny co do tej zmiany, ale na szczęście dla mnie i milionów innych wielkich bankowców TD było na tyle sprytnych, by rozpoznać mocne strony Canada Trust i włączyć je do połączonych oddziałów. Byli również na tyle sprytni, że pionierski lider Canada Trust, Ed Clark, został nowym prezesem połączonego banku.

Wygląda jednak na to, że mój początkowy sceptycyzm był uzasadniony, zaledwie 15 lat po fakcie. Od przejścia na emeryturę Eda Clarka pod koniec 2014 r. W solidnym, przyjaznym dla klienta budynku, który kiedyś był TD Canada Trust, zaczynają pojawiać się pęknięcia.

Wszystko, co pozostanie z TD Canada Trust, to TD Bank – kolejny członek kanadyjskiej Wielkiej Piątki, który karczuje pieniądze.

W zeszłym miesiącu dowiedziałem się, że moja zaprzyjaźniona filia w sąsiedztwie zostanie zamknięta. Nie podano żadnego powodu, tylko list w poczcie, który zapewniał mnie, że będę się cieszyć „tą samą wspaniałą obsługą w miejscu prawie trzy i pół mili od mojego domu.

Wiem, że pracownicy w moim oddziale nie są zadowoleni z przeprowadzki i wątpię, czy obsługa w nowym oddziale będzie taka sama. Niemniej jednak pomyślałem, że prawdopodobnie mógłbym żyć z tą zmianą. Pomimo niedogodności dla mnie godziny otwarcia nowego oddziału są hojne i mam nadzieję, że wielu pracowników w moim obecnym oddziale podejmie się przeprowadzki.

Jednak najnowsze wiadomości sugerują, że być może będę musiał szukać gdzie indziej, aby zrobić swoją bankowość. CBC News niedawno poinformowało, że kasjerzy TD są pod silną presją, aby sprzedawać klientom produkty i usługi, których nie potrzebują. Kasjerzy muszą sprostać nierealistycznym kwartalnym kwotom sprzedaży, kwotom, które potroiły się w ciągu ostatnich trzech lat.

(Zdjęcie: Ben Nelms / Bloomberg via Getty Images)

W ostatnim czasie muszę przyznać, że od czasu do czasu doświadczyłem tego niepokojącego trendu w moim lokalnym oddziale, chociaż na szczęście przypadki sprzedaży były jak dotąd nieliczne. Niestety, znam przynajmniej jednego pracownika, który zrezygnował z pracy z powodu zwiększonej presji ze strony kierownictwa.

Trudno pojąć, dlaczego TD miałby zaryzykować swoją ciężko wypracowaną dobrą wolę ze swoją bazą klientów tylko po to, aby wycisnąć z nas jeszcze kilka szekli. W końcu to bank, który właśnie osiągnął rekordowe zyski w wysokości 2,5 miliarda dolarów w ostatnim kwartale fiskalnym, czyli o 14 procent więcej niż rok temu.

To, co widzę, to zniknięcie wielu czynników, które 30 lat temu przyciągnęły mnie do Canada Trust. Nie będę już mieć oddziału banku w mojej okolicy ani przyjaznych, zmotywowanych kasjerów, którym leży na sercu moje dobro.

Wydaje mi się, że powinienem był to przewidzieć, kiedy mój bank zaczął wycofywać słowa „Canada Trust ze swojej nazwy. Widać, że powoli znika z logo banku, papeterii i reklam. Wkrótce wszystko, co pozostanie z TD Canada Trust, to TD Bank – kolejny członek kanadyjskiej Wielkiej Piątki, który karczuje pieniądze.

Śledź blogi HuffPost Canada na Facebooku

Również w HuffPost:

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy