Dlaczego odwrócony kredyt hipoteczny to zły pomysł

Category: Możesz Mieć
17 lutego 2021

Posiadanie domu to złoty standard tradycyjnego amerykańskiego snu. Dlatego pożyczkodawcy wymyślili wiele różnych programów, które pomogą urzeczywistnić to marzenie. Istnieją programy, które mogą pomóc nabywcom domu po raz pierwszy osiągnąć ten cel przy niewielkiej lub zerowej wpłacie zaliczki. Dodatkowo, dla starszych osób, które wymyślili – możliwość zaciągnięcia odwróconej hipoteki na dom, który już posiadają.

Odwrócony kredyt hipoteczny to spieniężenie kapitału własnego domu. Więc zamiast co miesiąc spłacać kredyt hipoteczny, bank płaci Ci. Ale nadal musisz płacić za podatki, utrzymanie domu i utrzymanie.

Chociaż wydaje się to świetnym pomysłem, aby bank płacił ci co miesiąc, zwłaszcza gdy jesteś na emeryturze i możesz mieć niższe dochody, odwrócony kredyt hipoteczny jest zwykle złym pomysłem. Dlatego.

Wysokie opłaty

Ponieważ nie spłacasz pożyczki, z uzyskaniem tego rodzaju pożyczki wiążą się wyższe opłaty. Zostaniesz obciążony opłatą za rozpoczęcie od odwróconej hipoteki, którą możesz lub nie musisz płacić za tradycyjny kredyt hipoteczny. Koszty zamknięcia pożyczki są zwykle wyższe. – Poza tym składki na ubezpieczenie domu mogą wzrosnąć – jeśli chcesz odróżnić swój kapitał własny od kwoty zaciągniętej w ramach odwróconej hipoteki.

Możesz również zostać obciążony kosztami konsultacji w sprawie pożyczki, nawet jeśli zdecydujesz się nie zaciągać odwróconego kredytu hipotecznego w końcu. Przy ograniczonym dochodzie na emeryturze zazwyczaj jest wystarczająco trudno zapłacić rachunki, nie mówiąc już o konieczności płacenia tych opłat. Niski dochód jest powodem, dla którego niektórzy ludzie rozważają odwróconą hipotekę? Jednak te opłaty szybko pochłoną dochód, jaki masz nadzieję uzyskać z pożyczki.

Wciąż jesteś zadłużony

To, że nie spłacasz kredytu hipotecznego co miesiąc, nie oznacza, że ​​nie masz żadnego zadłużenia. Kiedy zaciągasz odwrócony kredyt hipoteczny, nadal zaciągasz dług. Nadal musisz ubiegać się o tę pożyczkę i nadal musisz spłacić bankowi w taki czy inny sposób.

Jeśli umrzesz, twoi spadkobiercy będą musieli spłacić odwróconą hipotekę. Pożyczka zostanie zwykle spłacona poprzez sprzedaż domu, chociaż nie zawsze może przynieść wystarczająco dużo, aby spłacić kredyt w całości. Chociaż nie byłby to twój problem, może być ciężki dla twojej rodziny.

Czy mógłbyś przeżyć pożyczkę

Jak już wspomniano, odwrócony kredyt hipoteczny płaci zamiast płacić je co miesiąc. Jedną rzeczą do rozważenia jest to, jak długo będziesz żyć po zaciągnięciu kredytu hipotecznego. Ponieważ ludzie żyją dłużej niż w przeszłości, możliwe jest, że przeżyjesz kapitał własny domu i odwrócisz kredyt hipoteczny.

Jeśli tak się stanie, nie będziesz miał żadnych pieniędzy. Poza tym ponownie dokonasz płatności, aby spłacić pożyczkę. Posiadanie więcej niż wart jest twój dom nigdy nie jest dobrą rzeczą, bez względu na to, czy płaciłeś, czy nie. Musisz nadrobić różnicę w pożyczce.

Nie możesz się ruszyć

Jeśli zaciągniesz odwrócony kredyt hipoteczny w swoim głównym miejscu zamieszkania, a następnie musisz zostać przeniesiony do ośrodka opieki długoterminowej, musisz spłacić pożyczkę. W większości przypadków, jeśli nie mieszkasz w nieruchomości przez rok, automatycznie musisz zacząć spłacać kredyt hipoteczny. W takim przypadku będziesz odpowiedzialny za opłacenie nowego ośrodka opieki lub miejsca zamieszkania, a także za zawyżony koszt kredytu hipotecznego. Ponieważ od odwróconej hipoteki są naliczane składane odsetki, koszty szybko się sumują.

Wymagana konserwacja

Nawet jeśli nie masz opłaty za dom, nadal jesteś odpowiedzialny za „ulepszenia domu i „utrzymanie. Jeśli nie możesz lub nie jesteś w stanie utrzymać domu, możesz spłacić tę pożyczkę. Gdy tak się stanie, całą kwotę pożyczki będziesz natychmiast winien z powrotem do banku. Ponadto może zniszczyć Twój kredyt. Zmniejsza to szanse, że będziesz w stanie zakwalifikować się do innego rodzaju pożyczki, na przykład pożyczki osobistej, aby pomóc spłacić niespłacony kredyt hipoteczny.

Chociaż zaciągnięcie odwróconego kredytu hipotecznego może wydawać się dobrym planem, tak naprawdę nim nie jest. Jeśli nie stać Cię na obecny dom, spróbuj go zmniejszyć i znaleźć taki, który pasuje do Twojego budżetu emerytalnego. Ostatnią opcją powinno być wzięcie udziału w domu w celu uzyskania odwróconego kredytu hipotecznego.

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad zaciągnięciem odwróconej hipoteki? Czy znasz kogoś, kto to zrobił?

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy