Czy mogę otrzymać pożyczkę na samochód z 600 kredytem?

17 lutego 2021

W tym artykule:

 • Czy 600 to dobry wynik kredytowy?
 • Jakiej zdolności kredytowej potrzebujesz, aby otrzymać pożyczkę samochodową?Sprawdź swój raport kredytowy przed złożeniem wniosku o pożyczkę automatycznąJak poprawić swoją zdolność kredytową przed złożeniem wniosku o pożyczkę samochodowąUzyskaj najlepszy kredyt samochodowyChciałeś posiadać wiśniowo-czerwony kabriolet odkąd skończyłeś 6 lat. Teraz znalazłeś dokładnie taki model, jaki chcesz; wziąłeś go nawet na jazdę próbną, żeby poczuć wiatr we włosach. Jest tylko jedna rzecz, o którą martwisz się, która może stanąć między tobą a otwartą drogą: Twój wynik kredytowy to 600.

  Czy taki wynik będzie znakiem stopu, czy tylko przyspieszeniem? Możesz być w stanie uzyskać pożyczkę na auto z oceną kredytową 600, ale są inne czynniki, które pożyczkodawcy będą brać pod uwagę, aby określić, czy kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki. Wykonanie tych kroków przed złożeniem wniosku o pożyczkę samochodową może pomóc w uzyskaniu zezwolenia na samochód swoich marzeń.

  Czy 600 to dobry wynik kredytowy?

  Jak dobra (lub zła) jest ocena kredytowa 600? Wyniki kredytowe zwykle mieszczą się w przedziale od 300 do 850. Wyższe oceny kredytowe mówią pożyczkodawcom, że w przeszłości odpowiedzialnie zarządzałeś swoim kredytem i długiem. Niższa ocena kredytowa może wskazywać, że narażasz się na większe ryzyko związane z pożyczką, co może spowodować, że pożyczkodawca będzie naliczał wyższe oprocentowanie pożyczki.

  Istnieją dziesiątki modeli oceny zdolności kredytowej, a każdy z nich wykorzystuje nieco inne kryteria do obliczania zdolności kredytowej. Oznacza to, że to, co jest uważane za „dobre, może różnić się w zależności od modelu. Na przykład w modelu FICO ® Score ☉ ocena kredytowa w wysokości 600 jest uważana za „uczciwą. W modelu VantageScore ® 3.0 punktacja kredytowa 600 jest uważana za „słabą. Oba modele wykorzystują zakres od 300 do 850, a wynik kredytowy 600 w każdym z nich jest niższy od tego, co kredytodawcy uważają za dobry kredyt.

  Jakiej zdolności kredytowej potrzebujesz, aby otrzymać pożyczkę samochodową?

  Ocena kredytowa potrzebna do uzyskania kredytu samochodowego nie jest ostateczna. Dzieje się tak, ponieważ kredytodawcy samochodowi mogą korzystać z dowolnego modelu oceny zdolności kredytowej, który wybiorą podczas oceny zdolności kredytowej. Mogą używać wersji FICO ® Score, VantageScore lub specjalistycznej punktacji, takiej jak FICO ® Auto Score. Ten wynik, zaprojektowany specjalnie dla pożyczkodawców samochodowych, w większym stopniu wpływa na zachowania kredytowe, o które martwią się emitenci kredytów samochodowych.

  Ocena kredytowa wymagana do uzyskania kredytu samochodowego będzie się również różnić w zależności od tolerancji konkretnego pożyczkodawcy na ryzyko, ilości pieniędzy, które chcesz pożyczyć, a może nawet od kupowanego pojazdu. Na przykład niektórzy pożyczkodawcy obsługują pożyczkobiorców mniej niż idealnym kredytem, ​​podczas gdy inni mają znacznie surowsze standardy. Możesz być w stanie uzyskać mniejszą pożyczkę na auto z niższą zdolnością kredytową, ale będziesz mieć większe trudności z uzyskaniem większej.

  Twoja ocena kredytowa nie jest jedynym czynnikiem, który pożyczkodawcy ocenią podczas rozpatrywania wniosku o pożyczkę. Twój raport kredytowy, historia zatrudnienia i stosunek zadłużenia do dochodów mogą odegrać pewną rolę i potencjalnie pomóc zrekompensować 600 punktów kredytowych.

  Jednak bez względu na to, jakiego modelu oceny kredytowej używa wybrany pożyczkodawca i jakie inne czynniki bierze pod uwagę, słaba ocena kredytowa zazwyczaj utrudnia uzyskanie kredytu samochodowego. Na przykład może być konieczne wpłacenie większej zaliczki, aby zmniejszyć kwotę pożyczki i zmniejszyć ryzyko pożyczkodawcy. Jeśli mimo niższej oceny kredytowej uzyskasz zgodę na pożyczkę samochodową, Twoja pożyczka będzie prawdopodobnie miała wyższą stopę procentową niż w przypadku dobrej oceny kredytowej. Wyższe oprocentowanie może dodać tysiące dolarów do kosztu samochodu przez cały okres pożyczki, więc zdecydowanie opłaca się uzyskać jak najniższy poziom.

  Sprawdź swój raport kredytowy przed złożeniem wniosku o pożyczkę automatyczną

  Przed zaakceptowaniem wniosku o pożyczkę i ustaleniem warunków pożyczki, pożyczkodawcy samochodowi dokładnie przyjrzą się Twojemu raportowi kredytowemu. Będą zwracać uwagę na sygnały ostrzegawcze, takie jak opóźnienia w płatnościach, wysokie salda na kartach kredytowych, niewypłacalność konta, bankructwo i wykluczenie. Te znaki ostrzegawcze mogą wskazywać, że będziesz mieć problemy ze spłatą pożyczki.

  Aby uniknąć takich nieprzyjemnych niespodzianek w przypadku wykolejenia wniosku o pożyczkę, warto sprawdzić raport kredytowy na miesiąc lub dwa przed złożeniem wniosku o pożyczkę samochodową. Uzyskaj bezpłatną kopię raportu kredytowego i przejrzyj ją, aby upewnić się, że wszystkie informacje są dokładne, w tym dane osobowe, informacje o koncie i zapytania dotyczące kredytu. Jeśli zauważysz coś, co jest nieprawidłowe lub wygląda podejrzanie – na przykład karta kredytowa, o którą nigdy nie ubiegałeś się ostatnio, sprawdzałaś swój raport kredytowy – skontaktuj się z biurem informacji kredytowej, aby zakwestionować informacje i poprawić je przed złożeniem wniosku o kredyt samochodowy.

  Jak poprawić swoją zdolność kredytową przed złożeniem wniosku o pożyczkę samochodową

  Możesz nie wiedzieć, jakiego modelu oceny zdolności kredytowej użyje pożyczkodawca automatyczny podczas rozpatrywania wniosku, ale wszystkie one zwykle odzwierciedlają zachowania kredytowe w podobny sposób. Sprawdzenie wyników kredytowych oraz raportu kredytowego pozwoli Ci zorientować się, czy pożyczkodawcy będą postrzegać Cię jako dobrego pożyczkobiorcę, czy też jako ryzyko kredytowe. Jeśli odkryjesz, że Twój wynik wynosi 600 lub mniej i masz trochę czasu, wykonaj następujące kroki, aby poprawić swoją zdolność kredytową, zanim złożysz wniosek o pożyczkę samochodową.

  • Od razu przynieś wszystkie spóźnione rachunki. Idąc dalej, pamiętaj o terminowym regulowaniu wszystkich rachunków. Jeśli zdarza się, że zapominasz o terminach, skonfiguruj płatności automatyczne, aby być na bieżąco. Historia płatności stanowi około 35% Twojego FICO ® Score.
  • Spłać istniejący dług. Twój współczynnik wykorzystania kredytu odzwierciedla ilość dostępnego kredytu, którą faktycznie wykorzystujesz. Staraj się, aby ten współczynnik wynosił 30% lub mniej, ale im niższy, tym lepiej. Ogranicz użycie karty kredytowej do minimum i spłacaj w całości salda co miesiąc. Jeśli spłacasz kartę kredytową, nie zamykaj konta. Pozostaw ją otwartą, nawet jeśli nie planujesz jej używać w przyszłości. Może to pomóc obniżyć współczynnik wykorzystania kredytu, wydłużyć historię kredytową i poprawić kombinację kredytów, a wszystko to składa się na dobrą zdolność kredytową. Nie staraj się o nowy kredyt. Każdy wniosek o kredyt tworzy twarde zapytanie w raporcie kredytowym. Twarde zapytania w raporcie kredytowym nieznacznie negatywnie wpływają na twoje wyniki, ale po roku wypadną z obliczeń wyniku. Zarejestruj się w Experian Boost . Ta bezpłatna usługa dodaje terminowe płatności za telefon, media i podobne płatności do Twojej historii kredytowej Experian. Te płatności zwykle nie są uwzględniane w raporcie kredytowym, ale uwzględnienie ich może pomóc w podniesieniu zdolności kredytowej. Monitoruj swój kredyt. Baczne obserwowanie kredytu może pomóc Ci wykryć wszelkie problemy, zanim zaczną obniżać Twoje wyniki. Bezpłatne usługi monitorowania kredytu Experian mogą Cię ostrzec, jeśli zaczniesz zbyt dużo obciążać swoją kartę kredytową lub jeśli potencjalnie zostałeś oszukany.Uzyskaj najlepszy kredyt samochodowy

   Bez względu na twoją zdolność kredytową, kupowanie pożyczki samochodowej i porównywanie tego, co każdy pożyczkodawca ma do zaoferowania, jest sprytnym posunięciem. Znajomość swojej zdolności kredytowej przed rozpoczęciem poszukiwań ułatwia zawężenie typów pożyczek, do których możesz się kwalifikować. Ocena kredytowa w wysokości 600 niekoniecznie powstrzyma Cię przed uzyskaniem kredytu samochodowego, ale prawdopodobnie spowoduje, że ta pożyczka będzie droższa. Podjęcie kroków w celu poprawienia wyniku przed złożeniem wniosku o kredyt samochodowy może postawić Cię na miejscu kierowcy i ułatwić negocjowanie najlepszych możliwych warunków kredytu.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy