Czy lepiej leasingować lub finansować samochód?

Category: Każdego Miesiąca
17 lutego 2021

Zanim kupisz nowy samochód, jedną z najważniejszych decyzji, które musisz podjąć, jest to, czy lepiej go leasingować, czy finansować. Ponieważ zakup nowego samochodu jest oczywiście bardzo poważnym i kosztownym zakupem, musisz być bardzo ostrożny i brać pod uwagę wady i zalety każdej opcji.

Zanim kupisz nowy samochód, jedną z najważniejszych decyzji, które musisz podjąć, jest to, czy lepiej go leasingować, czy finansować. Ponieważ zakup nowego samochodu jest oczywiście bardzo poważnym i kosztownym zakupem, musisz być bardzo ostrożny i brać pod uwagę wady i zalety każdej opcji.

Zarówno leasing, jak i finansowanie mają swoje zalety i wady, a klienci decydują, czy chcą posiadać samochód na dłuższy okres, ale wpłacają duże zaliczki i stosunkowo wysokie miesięczne raty, czy też wynajmują nowy samochód co trzy lub trzy lata. cztery lata, co wiąże się ze znacznie niższymi miesięcznymi płatnościami.

Korzyści z leasingu

Ogólnie rzecz biorąc, leasing jest wygodniejszą opcją dla tych, którzy nie chcą wpłacać dużej zaliczki lub po prostu nie mogą sobie na to pozwolić i chcą, aby ich miesięczne raty były jak najniższe. Istnieje wiele umów leasingu bez obniżenia kosztów, co oznacza, że ​​nie musisz nic płacić z góry, a jedynie dokonywać miesięcznych opłat, które są zwykle niższe niż przy zakupie samochodu.

Dzieje się tak, ponieważ płacisz za kwotę pozostałą po odjęciu wartości końcowej samochodu od pierwotnej ceny zakupu. Dlatego opłaty leasingowe są również niższe, ponieważ są pobierane od kwoty, jaką samochód ma amortyzować podczas leasingu.

Ponadto w przypadku leasingu możesz jeździć nowym samochodem mniej więcej co trzy lata, wyposażonym w najnowocześniejsze funkcje i systemy bezpieczeństwa pojazdu. Jeśli samochód Ci się spodoba, możesz go kupić po zakończeniu umowy najmu.

Wady leasingu

Największą wadą leasingu jest prawdopodobnie fakt, że w rzeczywistości nie jesteś właścicielem samochodu, ponieważ musisz go zwrócić na koniec okresu leasingu. Zasadniczo oznacza to, że wynajmujesz samochód i nie masz nic do pokazania za wszystkie pieniądze, które wydałeś na miesięczne płatności.

Dodatkowo, w przypadku leasingu, w dłuższej perspektywie wydajesz więcej, niż gdybyś kupił samochód, ponieważ nie możesz go sprzedać ani wymienić na koniec okresu leasingu.

Korzyści z finansowania

Jeśli chcesz posiadać swój samochód, powinieneś rozważyć opcje finansowania. Po spłaceniu pożyczki możesz zatrzymać samochód, a następnie sprzedać go i przeznaczyć pieniądze na wpłatę zaliczki na nowy samochód.

Kolejną zaletą finansowania jest to, że możesz jeździć samochodem tyle, ile chcesz, bez martwienia się o limity kilometrów. Jeśli wynajmujesz samochód, będziesz musiał uiścić pewną opłatę, jeśli przekroczysz limit ustalony przez leasingodawcę, który zwykle wynosi około 15 000 mil rocznie.

Wady finansowania

Największą wadą finansowania są wysokie miesięczne raty. Mogą one wynosić nawet 600 lub 700 USD, w zależności od ceny sprzedaży samochodu i ilości odłożonych pieniędzy. W każdym razie miesięczne ceny finansowania są znacznie wyższe niż w przypadku leasingu, a ponadto musisz wpłacić zaliczkę w wysokości co najmniej 10 procent ceny zakupu samochodu. U góry tej strony znajduje się narzędzie do porównywania stawek i sprawdzania, co jest dla Ciebie dostępne.

Podsumowanie

Podsumowując, aby móc wybrać odpowiednią dla siebie opcję, musisz wziąć pod uwagę, ile jesteś w stanie zapłacić każdego miesiąca, czy zamierzasz przejechać więcej niż 15 000 mil rocznie i czy chcesz jeździć nowym samochodem co trzy lata lub możesz jeździć tym samym samochodem przez co najmniej 5-6 lat.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy