Czy Bill Gates i koalicja ID2020 wykorzystują COVID-19 do budowania stanu globalnego nadzoru?

Category: Więc Jeśli
17 lutego 2021

Teoretycy spiskowi błędnie przedstawiają finansowanie szczepień i badań nad tożsamością cyfrową przez Billa Gatesa jako dowód nikczemnego planu globalnego nadzoru, przepowiedzianego w Księdze Objawienia.

  • Alex Kasprak
  • Opublikowano 22 kwietnia 2020 r
  • Zaktualizowano 8 czerwca 2020 r

Roszczenie

Bill Gates – wraz z koalicją o nazwie „ID 2020 – stara się „mikroczipować populację świata za pomocą szczepionki COVID-19.

Ocena

Fałszywy

Czy polegasz na raportowaniu Snopes? Zostań członkiem już dziś.

Pochodzenie

Założyciel Microsoftu Bill Gates jest bogatym człowiekiem. Część tego majątku przeznaczył na organizacje i inicjatywy charytatywne za pośrednictwem Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Głównym celem tej fundacji i ogólnie filantropii Gatesa jest zmniejszenie nierówności w wynikach zdrowotnych, ze szczególnym uwzględnieniem krajów rozwijających się. Za pośrednictwem tych organizacji finansuje również badania nad technologicznymi rozwiązaniami problemów zdrowia publicznego w najbiedniejszych społecznościach na całym świecie. Od 2015 roku alarmuje o potencjalnie katastrofalnym braku gotowości świata na pandemię.

Częściowo ze względu na swoje poparcie dla szczepionek, Gates był również głównym odbiorcą witriolu ruchu antyszczepionkowego przez ponad dekadę. Lata wymyślonej niechęci zbudowanej przez fałszywe twierdzenia tych grup antyszczepionkowych, w miarę rozwoju pandemii COVID-19, w połączeniu z wątpliwymi twierdzeniami wróżbitów zagłady i youtuberów kryptowalutowych, stworzyły rozległą teorię spiskową COVID-19 skupioną na Gatesie.

Podstawowy zarzut przeciwko Gatesowi brzmi następująco: wykorzystuje pandemię COVID-19 jako pretekst do wypchnięcia szczepionki z mikroczipem zdolnym do śledzenia Ciebie wraz z resztą populacji świata.

Szybkie fakty

Z faktycznego punktu widzenia firma Gates nigdy nie zaproponowała ani nie sfinansowała badań nad opracowaniem szczepionki – na COVID-19 lub na cokolwiek innego – obejmującej wstrzyknięcie urządzenia, które mogłoby aktywnie śledzić Twoją lokalizację, monitorować wszystko, co robisz, lub „ kontrolować Ciebie.

Fundacja Billa i Melindy Gatesów sfinansowała pilotażowe badanie przeprowadzone przez naukowców z MIT i Rice University nad potencjalnym urządzeniem do podawania szczepionek, które mogłoby nadać niewidoczny znak wykrywalny przez smartfon. To badanie miało charakter teoretyczny, opisana technologia była pasywna, a urządzenie nie było w stanie śledzić ani monitorować. Mimo to, wiele wiary, jaką darzy fałszywe przekonanie, że Gates ma plany śledzenia cię za pomocą szczepionek, wynika z połączenia istnienia tego badania pilotażowego z inną koncepcją zdrowia publicznego. Gates jest aktywnie zaangażowany w badania zwane „tożsamością cyfrową.

Podstawowe założenie tożsamości cyfrowej (lub zdecentralizowanej) w kontekście pracy Gatesa jest proste: wymagałoby pewnego rodzaju przechowywania w chmurze dokumentów medycznych i / lub osobistych dokumentów dostępnych tylko za zgodą właściciela, ale dostępnych gdziekolwiek na świecie. Co najważniejsze, taka koncepcja, której główne wyzwania naukowe dotyczą szyfrowania i łańcuchów bloków, nie ma nic wspólnego z czymkolwiek wstrzykniętym do organizmu. Mimo to, teoretycy spiskowi fałszywie wykorzystują wsparcie Gatesa dla inicjatyw związanych z tożsamością cyfrową jako dowód jego zamiarów stworzenia państwa nadzoru opartego na szczepionkach.

Co Bill Gates faktycznie powiedział o COVID-19

Jako osoba, która sfinansowała ogólne badania nad szczepionkami i pandemiami, Gates wygłosił kilka publicznych oświadczeń na temat obecnego kryzysu. Ogólnie rzecz biorąc, stwierdzenia te odzwierciedlają zaangażowanie Gatesa w badanie i opracowywanie zarówno terapii, jak i szczepionek przeciwko COVID-19, a także podkreślenie potrzeby skalowalnej metody szybkiej identyfikacji osób, które albo wyzdrowiały z COVID-19, albo otrzymały szczepionkę przeciwko temu sposób na ponowne uruchomienie gospodarki światowej. Na przykład w wywiadzie z Chrisem Andersonem, który prowadzi TED Talks, Gates wskazał, że wierzy, iż pewnego rodzaju „świadectwo immunitetu będzie miało zasadnicze znaczenie dla ponownego otwarcia globalnej gospodarki:

W końcu to, co będziemy musieli mieć, to zaświadczenia o tym, kto wyzdrowiał, a kto jest zaszczepiony, ponieważ nie chcesz, aby ludzie przemieszczali się po całym świecie, gdzie będziesz mieć kilka krajów, które nie będą miały nad tym kontroli. Niestety. Nie chcesz całkowicie blokować tym osobom możliwości pójścia tam, powrotu i poruszania się. W końcu pojawi się taki cyfrowy dowód odporności, który pomoże ułatwić globalne ponowne otwarcie.

W dyskusji na Reddicie „Ask Me Anything (AMA) z marca 2020 r. Gates szczegółowo opisał swoje poglądy na temat nadzoru nad chorobami w Stanach Zjednoczonych:

Testy w USA nie są jeszcze zorganizowane. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku tygodni rząd naprawi ten problem, tworząc witrynę internetową, na której można znaleźć informacje o testach domowych i kioskach. W tej chwili sytuacja jest nieco zagmatwana. W Seattle [University of Washington] przeprowadza dziennie tysiące testów, ale nikt nie jest podłączony do krajowego systemu śledzenia. Zawsze, gdy pojawi się pozytywny wynik testu, należy sprawdzić, gdzie jest choroba i czy musimy wzmocnić dystans społeczny.

Gates pochwalił bardziej ekstremalne środki nadzoru nad chorobami podjęte przez Koreę Południową jako model przygotowania się na przyszłą pandemię. Korea Południowa odniosła znaczny sukces w ograniczaniu liczby zgonów z powodu COVID-19, w dużej mierze dzięki agresywnemu „śledzeniu kontaktu, opisanemu w raporcie Brookings Institute z kwietnia 2020 r .:

Korea Południowa skutecznie śledziła osoby, które mogły mieć kontakt z osobami, u których wykryto COVID-19. Prawie wszyscy obywatele Korei Południowej mają smartfony i używają kart kredytowych, więc jeśli ktoś uzyska pozytywny wynik testu, rząd może prześledzić, gdzie byli, o której godzinie i jakim środkiem transportu korzystał. Dzięki tym danym rząd może prześledzić potencjalnie zarażoną populację, używając nagrań CCTV do identyfikacji potencjalnych kontaktów w razie potrzeby. Osoby pozostające w bliskim kontakcie z zarażonymi proszone są o przebadanie, podczas gdy kontakty pośrednie są poddawane kwarantannie przez czternaście dni. Jest to żmudny proces, ale rząd Korei Południowej zachował możliwość śledzenia i kontaktowania się z potencjalnie zakażonymi osobami.

Teoria, że ​​Bill Gates chce użyć szczepionki do śledzenia ludzi na podstawie któregokolwiek z tych stwierdzeń lub poglądów, jest błędna z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, nic, za czym opowiadał się powyżej, nie wymaga wstrzyknięcia do ciała urządzenia śledzącego. Zamiast tego te teoretyczne technologie opierałyby się na połączeniu identyfikacji biometrycznej, szyfrowania i przechowywania danych w chmurze. Po drugie, jak pokazała Korea Południowa, wstrzykiwanie urządzeń śledzących za pomocą szczepionek byłoby prawdopodobnie stratą czasu, biorąc pod uwagę fakt, że większość ludzkości jest stale podłączona do smartfona z GPS, który prawdopodobnie wie o tobie więcej niż twoi rodzice.

Tatuaże z kropkami kwantowymi w szczepionkach

Jedyny dowód wskazujący na zainteresowanie Billa Gatesa dodawaniem czegokolwiek, co przypomina mikroczip w szczepionkach, wynika z finansowania przez jego fundację badania, opublikowanego w Science Translational Medicine w grudniu 2019 r., W którym „opracowano rozpuszczalne mikroigły, które zapewniają wzorce prawie- mikrocząsteczki emitujące światło podczerwone na skórę , które mogą, po wystawieniu na działanie pewnych częstotliwości światła,„ zidentyfikować stan uodpornienia niemowląt . Autorzy argumentowali, że w kilku krajach rozwijających się brak wiarygodnych danych dotyczących szczepień może wpływać na jakość świadczonej opieki.

Badanie – którego nie przeprowadzono na ludziach – nie opisywało wstrzyknięcia „mikroczipa podawanego jednocześnie ze szczepionką. Zamiast tego opisał użycie czegoś, co nazywa się kropką kwantową. Te kropki to zasadniczo cząsteczki wielkości cząsteczek, zaprojektowane tak, aby miały unikalne struktury, które reagują na światło bliskiej podczerwieni w sposób, który teoretycznie mógłby zostać zidentyfikowany przez urządzenie takie jak smartfon. Fizycznie niemożliwe jest wszczepienie urządzenia wielkości kropki kwantowej, które mogłoby aktywnie pingować lokalizację lub jakiekolwiek inne dane nieznanej stronie trzeciej.

Co więcej, tego rodzaju badania – jeśli kiedykolwiek doszłyby do skutku w pierwszej kolejności – są w powijakach i będą lata od rzeczywistego wdrożenia w dowolnym miejscu, nie mówiąc już o potencjalnej szczepionce COVID-19, która według naukowców może być potencjalnie dostępna w 18 miesięcy. Niemniej jednak badanie to ma kluczowe znaczenie dla teorii spiskowej, ponieważ narracja ta zależy od połączenia kropek kwantowych z pracą Gatesa w zakresie tożsamości cyfrowych. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć fałszywe informacje przedstawiane przez finansowaną przez firmę Gates grupę ID2020.

Tożsamości cyfrowe i ID2020

ID2020, czyli Digital Identity Alliance, jest organizacją non-profit 501c3 finansowaną przez różnorodne fundacje i sponsorów korporacyjnych – w tym firmę Microsoft i GAVI, organizację non-profit dotyczącą szczepionek finansowaną przez firmę Gates – która zapewnia granty na praktyczne badania nad zastosowaniami w świecie rzeczywistym tożsamości cyfrowych:

ID2020 Alliance zapewnia finansowanie i inne formy wsparcia materialnego dla projektów związanych z tożsamością cyfrową o dużym wpływie i wysokiej jakości, które chronią prywatność, są zorientowane na użytkownika i zaprojektowane pod kątem skalowania, wpływu i powtarzalności. Oferty przyjmowane są w sposób ciągły na różnych etapach rozwoju. Każda osoba lub organizacja spełniająca wymagane kryteria aplikacji i oceny może złożyć wniosek.

Kilka projektów finansowanych przez ID2020 zostało scharakteryzowanych przez działaczy antyszczepionkowych jako wykorzystujących biednych i bezbronnych jako naukowe świnki morskie, w ramach których wszczepiono urządzenie naruszające ich prywatność. Poza faktem, że żaden z tych projektów nie polega na wstrzyknięciu podmiotom niczego, przesłanka filozoficzna implikowana przez takie twierdzenia jest również bezpośrednią sprzecznością z tym, do czego dąży ID2020. Jego celem, jakkolwiek wzniosłym, jest opracowanie systemu, w którym jednostka ma pełną kontrolę nad osobistą identyfikacją lub dokumentacją zdrowotną. Produktem końcowym byłby system, który umożliwia dostęp do tego rodzaju informacji w dowolnym miejscu na świecie, ale tylko za Twoją zgodą. Manifest ID2020 jasno to stwierdza:

Ponad miliard ludzi na całym świecie nie jest w stanie udowodnić swojej tożsamości w żaden uznany sposób. W związku z tym nie są chronieni prawem i nie mają dostępu do podstawowych usług, nie mogą uczestniczyć jako obywatele ani wyborcy ani dokonywać transakcji w nowoczesnej gospodarce. … Uważamy, że osoby fizyczne muszą mieć kontrolę nad własną tożsamością cyfrową, w tym nad sposobem gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych osobowych. Każdy powinien mieć możliwość potwierdzenia swojej tożsamości ponad granicami instytucjonalnymi i krajowymi oraz w czasie. Prywatność, przenośność i trwałość są niezbędne, aby tożsamość cyfrowa mogła w znaczący sposób wzmocnić pozycję i chronić osoby.

Jednym z projektów pilotażowych związanych z ID2020 jest MyPass, czyli próba zapewnienia cyfrowej identyfikacji bezdomnej populacji Austin w Teksasie. Chociaż ID2020 nie finansuje MyPass, biuro innowacji miasta Austin jest partnerem ID2020, a pracownicy ID2020 „wzięli udział w warsztatach z miastem w czerwcu 2019 r., Według rzecznika ID2020. Projekt, wciąż w powijakach, ma na celu stworzenie internetowego repozytorium dokumentów identyfikacyjnych i medycznych w chmurze. Wczesne wersje badania pilotażowego prawdopodobnie korzystałyby z kombinacji karty z kodem QR, którą otrzymałyby uczestniczące osoby, ale przyszłe prace mogą obejmować dane biometryczne, takie jak odciski palców lub skany IRIS. Co ważne, uczestnicy badania zgłosili się na ochotnika, aby w nim uczestniczyć, w każdej chwili mogą z nich zrezygnować i nie zrobili i nie będą mieli nic do wstrzyknięcia. Inny projekt,obecnie aktywny w Bangladeszu i Tanzanii, stara się przetestować możliwość wiązania odcisków palców niemowląt z tożsamościami cyfrowymi.

Projekty te to małe badania pilotażowe o ograniczonym znaczeniu dla obecnej pandemii COVID-19 i żaden z nich nie obejmuje wstrzykiwania czegokolwiek nikomu, nie mówiąc już o czymś, co zawierałoby funkcjonalność, która umożliwiłaby jakiekolwiek aktywne śledzenie lub nadzór. Mimo to teoretycy spiskowi zepchnęli powyższe fakty w bezpodstawną, ale paranoiczną narrację.

Jak teoretycy spiskowi fałszywie interpretują pracę Gatesa

Jak wspomniano powyżej, Bill Gates od ponad dekady jest zainteresowany wykorzystaniem szczepionek do zwalczania nierówności zdrowotnych. Chociaż nie ma to żadnego związku z zarzutami dotyczącymi COVID-19, twierdzenie, że zainteresowanie Billa Gatesa szczepionkami wynika z celu „wyludnienia świata, jest prawie powszechnie uwzględniane jako część tej narracji jako sposób nasycenia działań Gate’a z nikczemnym zamiarem. Ten fałszywy wniosek wynika z groteskowo błędnego odczytania argumentu Gatesa, że ​​społeczności mające dostęp do szczepień mają zwykle niższy wskaźnik urodzeń, ponieważ mniejsza śmiertelność w dzieciństwie oznacza, że ​​więcej dzieci przeżyje w wieku dorosłym.

Jak również wspomniano powyżej: Gates był zainteresowany koncepcją identyfikacji cyfrowej jako kolejnej metody zmniejszania nierówności zdrowotnych na świecie i wspierała ją finansowo. Narracja forsowana przez teoretyków spiskowych polega na pomieszaniu pojęcia identyfikacji cyfrowej z iniekcją urządzenia. Na przykład, pojawiając się w wywiadzie przeprowadzonym przez skrajnie prawicowego chrześcijańskiego teoretyka spiskowego Ricka Wilesa na jego platformie TruNews, gość zapewnił bez dowodów, że obie koncepcje są bezpośrednio powiązane:

Bill Gates powiedział, że w końcu będziemy mieć kilka cyfrowych certyfikatów, aby pokazać, kto wyzdrowiał, kto przeszedł testy… i będziemy mieć [zapis, kto] otrzymał [COVID-19] za pośrednictwem tego certyfikatu cyfrowego. Teraz ten certyfikat cyfrowy może brzmieć jak coś prostego. Może to dokument komputerowy. To nie jest dokładnie to, co się tutaj dzieje. … W ramach tego projektu naukowcy z MIT i Rice University, finansowani przez fundację Billa i Melindy Gatesów, pracują nad stworzeniem tego cyfrowego systemu certyfikatów. To będzie chip, który faktycznie jest wszczepiany ludziom.

Jak wyjaśniono wcześniej, badanie MIT / Rice nie zostało przeprowadzone przez sojusz ID2020, a projekty finansowane przez ID2020 nie eksperymentują z wstrzykiwaniem ludziom rzeczy. Natural News, sklep z suplementami i alternatywny blog o spiskach zdrowotnych, podobnie połączył tożsamość cyfrową z technologią kropek kwantowych, aby przedstawić Gatesa jako agenta Szatana:

Należy pamiętać, że to wszystko pokrywa się z agendą ID2020, która ma na celu stworzenie globalnego systemu identyfikacji cyfrowej dla każdej osoby na Ziemi. Jak informowaliśmy w przeszłości, ID2020 i szczepionki są używane razem do zbierania biometrycznych tożsamości całej ludzkości, a wszystko to w celu stworzenia globalnego systemu śledzenia i kontroli, który został przepowiedziany w Księdze Objawienia.

Zaczęli już testować ID2020 w Bangladeszu, umieszczając cyfrowe identyfikatory w ciałach noworodków wraz ze szczepieniami. A Bill Gates mówi teraz o tym, że tak zwane „tatuaże z kropkami kwantowymi są kolejną falą identyfikacji biometrycznej, również umieszczanej w ludzkich ciałach poprzez szczepienia.

Ignorując fakt, że ID2020 nie jest produktem, który można „przetestować, w projekcie z Bangladeszu Natural News, o którym mowa, nie dotyczy martwych dzieci ani nie obejmuje „wkładania czegokolwiek do kogokolwiek. To ćwiczenie polegające na obrazowaniu odcisków palców niemowląt.

Podsumowanie

Podsumowując, twierdzenie, że Gates używa COVID-19 jako pretekstu do wstrzykiwania ludziom urządzeń monitorujących, opiera się na fałszywym przedstawieniu sfinansowanych przez niego badań, metodach zastosowanych w tych projektach i nieporozumieniu co do tego, do czego dąży „tożsamość cyfrowa. osiągać. Jeśli i kiedy nadejdzie szczepionka na COVID-19, nie będzie w stanie śledzić twoich ruchów ani zgłaszać żadnych danych żadnemu podmiotowi. Żadna z omawianych przez Gatesa technologii nie jest nawet w stanie sprostać takiemu zadaniu.

Pandemie to globalne katastrofy z kilkoma prostymi odpowiedziami. Gates, prywatny obywatel, który nie może wyznaczać polityki ani rządzić międzynarodowymi organizacjami zdrowotnymi, spędził ponad dekadę na finansowaniu badań nad różnymi strategiami, które mogłyby złagodzić ich skutki. Jego pomysły, choć popierane przez wielu naukowców, nie są dekretami. Zamiast tego skupił się na zrozumieniu prawdopodobnej żywotności i skuteczności różnych strategii przeciwdziałania pandemii i zdrowia publicznego. Inicjatywy te zostały wplecione w fałszywą narrację dotyczącą jeszcze nierozwiniętej szczepionki COVID-19 połączonej z gotowym mikroczipem, w przeciwieństwie do wszystkiego, w co Gates kiedykolwiek był zaangażowany. W związku z tym twierdzenie, że Gates planuje wszczepić ci mikroczip za pośrednictwem szczepienie COVID-19 jest fałszywe.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy