Co wiesz o punktacji kredytowej?

17 lutego 2021

Punkty kredytowe mogą wydawać się nieco tajemnicze. Nie jesteś do końca pewien, jaki jest Twój wynik kredytowy ani jak jest obliczany, ale wiesz, że chcesz mieć dobry. Jeśli chcesz poznać podstawy oceny zdolności kredytowej , przeczytaj dalej.

Co to jest ocena kredytowa?

Ocena kredytowa to liczba, która pokazuje Twoją zdolność kredytową kredytodawcom. Jeśli masz liczbę na wyższym końcu skali, przez lata udowodniłeś, że jesteś wiarygodnym pożyczkobiorcą. Jeśli masz dolną liczbę, pokazałeś, że jesteś pożyczkobiorcą wysokiego ryzyka, który może nie spłacać kredytu na czas.

Co jest złego w niskim wyniku?

Oceny kredytowe są często łączone w kategorie, takie jak „doskonały, „bardzo dobry, „dobry, „zadowalający i „słaby. Zazwyczaj kategoria „słaba obejmuje wyniki między 600 a 300.

Chociaż niski wynik to nie koniec świata, wiąże się on z pewnymi wyzwaniami. Niski wynik wpływa na zdolność do zaciągania większej ilości kredytów w przyszłości, niezależnie od tego, czy oznacza to kredyt hipoteczny, kredyt biznesowy, czy też kartę kredytową. Jednym z największych skutków ubocznych złych kredytów jest to, że rzeczy mogą być dla Ciebie droższe: otrzymujesz wyższe stopy procentowe, wyższe składki ubezpieczeniowe i wyższe depozyty zabezpieczające.

Czy możesz poprawić swój wynik?

Dobra wiadomość jest taka, że ​​Twój wynik nie jest niezmienny. Możesz to zmienić. Tak więc, jeśli jesteś rozczarowany, że Twój raport kredytowy pokazuje, że Twój wynik jest daleki od „doskonałego, masz moc, aby podnieść go dalej. Oto kilka sposobów, które możesz z czasem ulepszyć:

Zdywersyfikuj swój kredyt

Miks kredytów to element, który określa Twoją zdolność kredytową. Aby uzyskać większą liczbę, powinieneś mieć różne konta. Jeśli w raporcie znajdują się tylko karty kredytowe lub pożyczki ratalne, powinieneś pomyśleć o złożeniu wniosku o linię kredytową oferowaną przez CreditFresh, aby natychmiast zdywersyfikować swój kredyt i potencjalnie dać sobie możliwość poprawy swojej historii kredytowej. Wniosek o linię kredytową jest łatwy. Możesz złożyć cały wniosek online i szybko usłyszeć o swojej akceptacji.

Płać rachunki na czas

Opóźnione i niezapłacone rachunki obniżają łączny wynik. Tak więc jednym z najłatwiejszych sposobów na poprawę tego stanu rzeczy jest wyrobienie sobie nawyku terminowego płacenia rachunków za każdym razem.

Jeśli masz problemy ze śledzeniem terminów płatności rachunków, zautomatyzuj płatności za pośrednictwem swojego banku. W ten sposób rachunek zawsze zostanie opłacony – nawet jeśli o nim zapomnisz.

Nie otwieraj zbyt wielu kont

Zachowaj cierpliwość przy otwieraniu nowych kont kredytowych. Czemu? Ubieganie się o nowy kredyt wymaga trudnego zapytania – może to odjąć punkty od Twojego wyniku. Ubieganie się o wiele kont w krótkim czasie spowoduje znaczny spadek wyniku. Więc spróbuj rozmieścić swoje aplikacje.

Może to również utrudniać spłaty. Ponieważ masz więcej do zarządzania, będziesz musiał bardziej się postarać, aby śledzić swoje salda i dokonywać płatności na czas. Nie chcesz odgryźć więcej, niż możesz przeżuć.

Nie zniechęcaj się, gdy zobaczysz, że Twoja zdolność kredytowa nie jest tak wysoka, jak byś chciał. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, możesz podnieść rangę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy