Co to znaczy być autoryzowanym użytkownikiem karty kredytowej?

Category: Linii Kredytowej
17 lutego 2021

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Źródło obrazu: Getty Images

Wydana karta kredytowa zawiera nazwisko posiadacza rachunku. Posiadacz rachunku jest upoważniony do posługiwania się kartą do transakcji i odpowiada za opłacenie rachunku. Właściciel konta może jednak chcieć zezwolić innym osobom na korzystanie z karty. Jednym ze sposobów jest nazwanie innej osoby jako autoryzowanego użytkownika na koncie.

Wyznaczenie kogoś jako upoważnionego użytkownika ma konsekwencje zarówno dla posiadacza karty, jak i dla osoby, której udzielono upoważnienia do korzystania z karty. Obaj muszą rozumieć wpływ uczynienia kogoś autoryzowanym użytkownikiem.

Co to znaczy być autoryzowanym użytkownikiem karty kredytowej?

Autoryzowany użytkownik to osoba, której główny posiadacz karty zezwala na korzystanie z karty kredytowej. Jednak autoryzowany użytkownik nie ma sprawdzonej zdolności kredytowej i nie jest odpowiedzialny za spłatę jakichkolwiek obciążeń na karcie.

Główny posiadacz karty może zwykle dodać upoważnionego użytkownika w dowolnym momencie, po prostu kontaktując się z wystawcą karty kredytowej i podając imię i nazwisko oraz numer ubezpieczenia społecznego. Wydawca karty kredytowej prześle kartę z nazwą autoryzowanego użytkownika.

Może to być bardzo wygodne, jeśli na przykład chcesz podarować kartę swoim dzieciom lub jeśli jesteś opiekunem starzejącego się rodzica i chcesz mieć możliwość kupowania rzeczy za pomocą karty kredytowej.

Autoryzowani użytkownicy a cosigners

Przyubieganiu się o kartę kredytową, mogą być okazją nie tylko dodać autoryzowanego użytkownika, ale również dodać cosigner do aplikacji. Jednak Cosigners bardzo się różni od autoryzowanych użytkowników.

W przeciwieństwie do autoryzowanych użytkowników, cosigners są odpowiedzialni za spłatę zadłużenia. Jeśli posiadacz głównego konta nie zapłaci, cosigner może zostać pociągnięty do pełnej odpowiedzialności za pożyczoną kwotę, a wierzyciele mogą przyjść po tym, jak cosigner ściągnie.

Cosigners są zwykle dodawane do kont kart kredytowych, aby zwiększyć szanse, że główny posiadacz karty zostanie zatwierdzony. Jeśli wnioskodawca ma niskązdolność kredytowąlub nie ma żadnego kredytu, dodanie cosignera wzmacnia jego wniosek – zwłaszcza jeśli cosigner ma dobry kredyt – ponieważ kredytodawca ma teraz inną stronę odpowiedzialną za spłatę.

Z drugiej strony dodanie autoryzowanego użytkownika w ogóle nie wzmocniłoby wniosku, ponieważ upoważniony użytkownik nie ma prawnych zobowiązań wobec wierzyciela z tytułu obciążeń karty.

Ryzyka i korzyści związane z dodaniem autoryzowanego użytkownika

Zanim dodasz kogoś jako autoryzowanego użytkownika do dowolnego konta karty kredytowej, upewnij się, że możesz liczyć na to, że osoba ta nie będzie nieodpowiedzialna za wydatki. Jeśli wystawią duży rachunek, jesteś odpowiedzialny za zapłacenie go jako główny posiadacz karty. Nie możesz po prostu powiedzieć wierzycielowi, że to nie ty dokonałeś opłat, ponieważ karta jest na twoje nazwisko.

W rzeczywistości upoważniony użytkownik nie ma żadnego prawnego obowiązku spłaty karty. Jesteś na haku za wszelkie opłaty, które pobierają, o ile są upoważnieni do korzystania z Twojej karty – i nie muszą najpierw uzyskać Twojej zgody.

Jeśli uczyniłeś kogoś autoryzowanym użytkownikiem, miej oko na wyciągi z kart kredytowych, aby wiedzieć, jakie są obciążenia – i usuń je natychmiast, jeśli okaże się, że nie zachowują się odpowiedzialnie.

Ryzyka i korzyści wynikające z zostania autoryzowanym użytkownikiem

Chociaż autoryzowani użytkownicy nie muszą płacić żadnych rachunków za opłaty, ich kredyt może ulec zmianie w zależności od tego, co stanie się z kartą kredytową. W rzeczywistości musisz uważać, aby zostać nazwanym autoryzowanym użytkownikiem, ponieważ karta pojawia się w Twoim raporcie kredytowym – nawet jeśli nie otrzymujesz rachunków ani nie ponosisz żadnej odpowiedzialności za ich opłacenie.

Bycie autoryzowanym użytkownikiem może pomóc w uzyskaniu kredytu, jeśli odpowiada za to główny posiadacz karty. Możesz wydłużyć swoją historię kredytową, jeśli zostaniesz dodany jako autoryzowany użytkownik do starszej karty i możesz skorzystać z dużej linii kredytowej i długiej historii płatności na czas. Ale jeśli główny posiadacz karty nie spłaci karty na czas lub nie spłaci zadłużenia, te negatywy pojawiają się również w raporcie kredytowym.

Chociaż możesz poprosić o usunięcie jako autoryzowany użytkownik, jeśli okaże się, że główny posiadacz karty jest nieodpowiedzialnym kredytobiorcą, możesz nie wiedzieć o opóźnionych płatnościach lub innych problemach, chyba że regularnie sprawdzasz swój kredyt. Jeśli zostałeś dodany jako autoryzowany użytkownik, miej oko na swój raport kredytowy i upewnij się, że głównym posiadaczem karty jest osoba, której możesz zaufać.

Czy powinieneś zostać autoryzowanym użytkownikiem – czy pozwolić komuś innemu na to, by stał się nim na Twojej karcie?

Ponieważ nazwanie kogoś autoryzowanym użytkownikiem na koncie karty kredytowej wiąże się z ryzykiem i korzyściami, obie strony powinny zdecydować, czy jest to najlepsze podejście. Zaufanie jest wymagane z obu stron, więc upewnij się, że oczekiwania wszystkich są jasne z góry – i że podejmujesz kroki w celu ochrony własnych interesów, uważnie monitorując konto kredytowe.

Nasz ekspert od kart kredytowych korzysta z tej karty i może zarobić 1148 USD (poważnie)

Tak długo, jak spłacasz je co miesiąc, karty kredytowe są nie do pomyślenia dla doświadczonych Amerykanów. Chronią przed oszustwami znacznie lepiej niż karty debetowe, pomagają podnieść Twoją zdolność kredytową i mogą każdego roku odkładać setki (lub tysiące!) Dolarów z powrotem do kieszeni.

Ale przy tak wielu dostępnych kartach musisz mądrze wybierać. Ta najwyżej oceniana karta umożliwia płacenie 0% odsetek od zakupów do końca 2021 r., Oferuje jedne z najbardziej hojnych nagród cashback, jakie kiedykolwiek widzieliśmy (do 5%!), I nadal ma roczną opłatę w wysokości 0 USD.

Dlatego nasz ekspert – który przejrzał setki kart – zapisał się na tę kartę osobiście. Kliknij tutaj, aby uzyskać bezpłatny dostęp do najlepszego wyboru naszych ekspertów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy