Co to są odwrócone pożyczki hipoteczne

Category: Kredyt Hipoteczny
17 lutego 2021

Ustaw moją lokalizację

BBB nadal działa i koncentruje się na służbie naszej społeczności biznesowej. Czytaj więcej.

BBB nadal działa i koncentruje się na służbie naszej społeczności biznesowej i naszym klientom w czasie kryzysu. Proszę sprawdzić dostępne zasoby na BBB.org/coronavirus. Niektóre źródła informacji, na których opiera się BBB, są chwilowo niedostępne. Ponadto wiele firm jest zamkniętych, zawieszonych lub nie działa jak zwykle i nie jest w stanie odpowiadać na skargi i inne prośby. Informacje BBB i Profile biznesowe odzwierciedlają najbardziej aktualne dostępne nam informacje. Dziękujemy za cierpliwość, ponieważ my i wszyscy w naszych społecznościach skupiamy się na rozwiązaniu tego kryzysu.

Najnowsze wiadomości
 1. Dom
 2. Najnowsze wiadomościWskazówka BBB: Zrozumienie odwróconych kredytów hipotecznychWskazówka BBB: Zrozumienie odwróconych kredytów hipotecznych

  Pandemia koronawirusa stwarza trudne sytuacje mieszkaniowe dla osób, które stoją przed możliwością utraty domu. Jedną z opcji pomocy starszym konsumentom jest odwrócona hipoteka. Jednak przed zaciągnięciem zobowiązania konsumenci muszą zrozumieć, że ten produkt jest pożyczką, którą należy spłacić.

  Odwrotna pożyczka hipoteczna, podobnie jak tradycyjna hipoteka, umożliwia właścicielom domów w wieku co najmniej 62 lat pożyczanie pieniędzy, wykorzystując swój dom jako zabezpieczenie pożyczki. Podobnie jak tradycyjny kredyt hipoteczny, tytuł pozostaje w imieniu właściciela domu. Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnego kredytu hipotecznego pożyczkobiorcy nie dokonują miesięcznych spłat odwróconej pożyczki hipotecznej. Pożyczka jest spłacana, gdy pożyczkobiorca nie mieszka już w domu, co może się zdarzyć, gdy właściciel domu rozpocznie pracę z pomocą lub zmarł. Odsetki i opłaty są dodawane do salda pożyczki co miesiąc, a saldo rośnie z czasem.

  Chociaż właściciel domu nie pobiera miesięcznych płatności, istnieją trzy główne wymagania: (1) właściciele domów muszą płacić podatki od nieruchomości i ubezpieczenie domów, (2) właściciele domów muszą mieszkać w nieruchomości jako głównym miejscu zamieszkania oraz (3) właściciele domów muszą utrzymywać swój dom w dobrym stanie. Niespełnienie tych wymagań może prowadzić do niewykonania zobowiązania lub wykluczenia.

  To, ile właściciel domu może pożyczyć, zależy od wieku pożyczkobiorcy, oprocentowania pożyczki i wartości nieruchomości. Pożyczkobiorca może otrzymać wpływy z pożyczki za pośrednictwem linii kredytowej, wypłaty miesięcznej lub wypłaty ryczałtowej. W przypadku odwróconej pożyczki hipotecznej kwota, którą właściciel domu jest winna pożyczkodawcy, z czasem rośnie, a nie spada. Dzieje się tak, ponieważ odsetki i opłaty są dodawane co miesiąc do salda pożyczki. Wraz ze wzrostem salda pożyczki zmniejsza się kapitał własny.

  Odwrócona pożyczka hipoteczna to nie darmowe pieniądze. Właściciele domów lub ich spadkobiercy będą ostatecznie musieli spłacić pożyczkę, zwykle poprzez sprzedaż domu.

  Jeśli Ty lub członek rodziny znajdujecie się w sytuacji, w której odwrócona hipoteka może być opcją, BBB zaleca zbadanie kredytodawców i zrozumienie finansowych aspektów odwróconych kredytów hipotecznych przed podjęciem decyzji. W okresie od stycznia do sierpnia 2019 r. BBB otrzymało 24037 zapytań i recenzji dotyczących firm zajmujących się odwrotnym hipoteką. W tym roku BBB otrzymał w tym samym okresie 27 313, co oznacza wzrost o 14 procent.

  Przed podjęciem decyzji o odwróconej pożyczce hipotecznej należy zrozumieć, na czym polega pożyczka, przedyskutować z członkami rodziny, czy ten rodzaj pożyczki jest odpowiedni dla Twojej sytuacji i rozważyć konsultację z doradcą mieszkaniowym lub prawnikiem posiadającym certyfikat HUD przed zaciągnięciem zobowiązania finansowego. Zbadaj firmy akredytowane przez BBB, które oferują odwrócone kredyty hipoteczne. Aby dowiedzieć się więcej o odwróconych kredytach hipotecznych, przejdź na stronę informacyjną Biura Ochrony Finansów Konsumentów.

  Wreszcie uważaj na oszustwa! Uważaj na niezamówionych wykonawców, którzy zwracają się do Ciebie w sprawie ubiegania się o odwróconą hipotekę, aby zapłacić za naprawę Twojego domu. Zbadaj wszystkie opcje, zadawaj pytania i nie pozwól sobie na presję, aby uzyskać odwrócony kredyt hipoteczny, jeśli nie jest potrzebny. Zgłoś wszelkie oszustwa do BBB ScamTracker i Federalnej Komisji Handlu.

  Szukając pomocy, zawsze szukaj firm, które przestrzegają Standardów Akredytacji BBB i Standardów BBB dotyczących zaufania.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy