Co to jest zagraniczna ulga podatkowa?

Category: Mogą Zostać
17 lutego 2021

Ulga podatkowa to zachęta podatkowa, która pozwala podatnikowi odjąć określoną ilość pieniędzy od łącznych należnych podatków. Dostępnych jest wiele różnych rodzajów ulg podatkowych. Na przykład ulga podatkowa na dziecko pozwala rodzicom ubiegać się o ulgę w wysokości do 2000 USD na każde dziecko. Ulga podatkowa dotycząca możliwości zatrudnienia zwraca pracodawcom część wynagrodzeń wypłacanych wykwalifikowanym pracownikom z grup demograficznych w niekorzystnej sytuacji.

Jeśli masz dochód poza Stanami Zjednoczonymi, możesz kwalifikować się do ulgi podatkowej za granicą. Pozwala to obniżyć kwotę należną od federalnego podatku dochodowego.

Spis treści

Co to są zagraniczne ulgi podatkowe?

Zagraniczne ulgi podatkowe (FTC) można ubiegać się o zwrot podatku, jeśli pracowałeś i osiągałeś dochód w obcym kraju, a podatki od tego dochodu zostały potrącone przez rząd tego kraju. O FTC mogą ubiegać się również osoby, które mają inwestycje w innych krajach i zostały opodatkowane od dochodów z inwestycji.

Kredyt istnieje w celu uniknięcia podwójnego opodatkowania dochodów z zagranicy. Jeśli, na przykład, zarabiasz 2000 USD za granicą i płacisz 600 USD podatków zagranicznemu rządowi, ubieganie się o FTC pozwoli ci uniknąć płacenia dodatkowych 600 USD federalnego podatku dochodowego w USA

Ograniczenie zagranicznych ulg podatkowych

Podobnie jak w przypadku większości ulg i odliczeń podatkowych, istnieje kilka ograniczeń dotyczących ubiegania się o ulgę. Zwykle obowiązują następujące warunki:

 • Zagraniczny podatek dochodowy należy nałożyć na siebie osobiście.
 • Musiałeś faktycznie zapłacić podatek.Podatek musi być legalnym, prawnym zobowiązaniem podatkowym od obcego rządu.Podatek musi być podatkiem dochodowym, a nie inną formą opodatkowania.Weźmy na przykład Amerykanina, który był właścicielem domu i przez część roku pracował we Włoszech. W tym czasie rząd włoski potrącał podatki zarówno z tytułu generowanego przez siebie dochodu, jak i posiadanej nieruchomości. Podatek dochodowy jest legalnym podatkiem zagranicznego rządu i został zapłacony przez podatnika. Tym samym można domagać się kwalifikowania podatnika do uzyskania zagranicznej ulgi podatkowej.

  Z drugiej strony, podatek od nieruchomości, chociaż jest zgodny z prawem i płacony przez podatnika, nie jest źródłem dochodu, a zatem nie można go żądać. Jeśli pamiętasz, jak w przeszłości ubiegałeś się o taki podatek od nieruchomości w swoim zeznaniu podatkowym, może to wynikać z faktu, że kiedyś mogłeś to zrobić jako wyszczególnione odliczenie. Zostało to jednak wyeliminowane przez ustawę o cięciach podatkowych i zatrudnieniu, która weszła w życie w 2018 roku.

  Ponadto, jeśli Twój dochód jest wyłączony z opodatkowania ze względu na wykluczenie z podatku dochodowego za granicą lub wykluczenie z tytułu mieszkalnictwa zagranicznego, nie można już ubiegać się o ten dochód w ramach FTC. Dzieje się tak, ponieważ rząd Stanów Zjednoczonych nie traktuje danego dochodu jako części dochodu podlegającego opodatkowaniu, a zgłoszenie go do FTC pozwoliłoby na skorzystanie z podwójnej ulgi podatkowej.

  Należy jednak zauważyć, że jeśli tylko część dochodu jest wyłączona z tytułu dochodu uzyskanego za granicą lub wykluczenia mieszkaniowego za granicą, nadal powinieneś mieć możliwość ubiegania się o pozostałą część, aby kwalifikować się do ulgi podatkowej za granicą.

  Jak ubiegać się o ulgę podatkową

  Najpierw musisz zdecydować, w jaki sposób chcesz ubiegać się o ulgę podatkową za granicą. Możesz to zrobić jako potrącenie lub kredyt. Kiedy ubiegasz się o to jako odliczenie, powinieneś złożyć szczegółowe zeznanie podatkowe.

  Ubieganie się o FTC jako kredyt jest zwykle korzystniejsze dla podatnika, chociaż wymaga to trochę dodatkowej pracy nóg. Jeśli chcesz ubiegać się o kredyt, wypełnij formularz 1116. Oto wersja formularza z 2018 r. W celach informacyjnych.

  Formularz pozwoli ci uporządkować swoje dochody w kategorie, takie jak:

  • Pasywny dochód.
  • Dochód pochodzący z umowy podatkowej.Dochód pochodzący z kraju objętego sankcjami.Jeśli się kwalifikujesz, będziesz mógł ubiegać się o podatek zagraniczny lub podatek amerykański, który byłby należny od tej samej kwoty – w zależności od tego, który z nich jest niższy.

   Korzystanie z kredytu na inne zeznania podatkoweJeśli kredyt nie jest potrzebny w Twoim obecnym zeznaniu podatkowym, nadal warto poświęcić trochę czasu na złożenie wniosku. Zagraniczne ulgi podatkowe, które nie są potrzebne do rozliczenia podatku w danym roku, w którym się ubiegają, mogą zostać zastosowane do innych przeszłych lub przyszłych zeznań. Można je przenieść o rok wstecz lub przesunąć do przodu o maksymalnie 10 lat.

   Czy mogę pominąć formularz 1116?W niektórych przypadkach możesz pominąć wypełnianie formularza 1116 i zamiast tego zgłosić swoje dochody zagraniczne bezpośrednio na formularzu 1040. Aby to jednak zrobić:

   • Cały twój dochód zagraniczny musi być dochodem pasywnym.
   • Cały dochód z zagranicy musi zostać zgłoszony na odpowiednim oświadczeniu, takim jak 1099-INT lub Schedule K-1.Całkowity dochód z zagranicy musi być poniżej określonego progu, który zależy od statusu zgłoszenia i można go znaleźć w instrukcjach formularza 1040.Więcej informacji na temat każdego z tych warunków można znaleźć na stronie internetowej IRS dotyczącej zagranicznych ulg podatkowych w sekcji „Wniosek bez zgłoszenia 1116.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy