Co to jest saldo karty kredytowej?

17 lutego 2021
 • Centrum zasobów kredytowych
 • Podstawy karty kredytowejCo to jest saldo karty kredytowej?Jeśli jesteś jednym z milionów Amerykanów, którzy nie spłacają w całości salda na karcie kredytowej co miesiąc, nie jesteś jedyny. Ankieta Gallupa z 2016 r. Wykazała, że ​​48% Amerykanów ma zadłużenie na kartach kredytowych z miesiąca na miesiąc. Chociaż saldo karty kredytowej może wydawać się proste, kiedy dokładnie zrozumiesz, co to jest i jak jest obliczane, może pomóc Ci dokonać lepszych wyborów finansowych, jeśli chodzi o wydatki, budżetowanie i odpowiedzialne spłacanie salda karty kredytowej.

  Saldo karty kredytowej: definicja

  Saldo karty kredytowej to kwota, którą jesteś winien wystawcy karty kredytowej na swoim koncie. Może to być liczba dodatnia, jeśli jesteś winien pieniądze, ujemna, jeśli zapłaciłeś więcej niż jesteś winien, lub zero, jeśli spłaciłeś saldo w całości.

  Jak obliczane jest saldo karty kredytowej?

  Saldo karty kredytowej jest obliczane na podstawie ostatnich zakupów, niezapłaconych sald, odsetek i wszelkich opłat naliczonych w trakcie cyklu rozliczeniowego. Możesz sprawdzić swoje aktualne saldo, logując się do portalu wystawcy kredytu lub dzwoniąc do obsługi klienta – a niektóre oferują aplikacje mobilne, w których możesz sprawdzić i spłacić saldo.

  Saldo wyciągu i minimalna płatność

  Dzisiejsze saldo karty kredytowej może różnić się od salda na wyciągu, co jest pokazane na każdym wyciągu.

  Kiedy zakończy się cykl rozliczeniowy i otrzymasz wyciąg, będzie on zawierał dwie informacje: saldo na wyciągu (można je również zapisać jako „nowe saldo) i minimalną należną kwotę płatności. Jeśli w każdym miesiącu spłacasz saldo wyciągu w całości przed terminem płatności, zwanym inaczej okresem karencji – okresem po otrzymaniu wyciągu – nie zostaną naliczone odsetki od zakupów. Z drugiej strony, jeśli zapłacisz minimalną należną płatność, pozostała kwota salda może zostać obciążona odsetkami. Sprawdź szczegóły umowy z posiadaczem karty. Najlepiej jest co miesiąc spłacać w całości saldo karty kredytowej, aby uniknąć naliczania odsetek.

  Co to są kredyty na wyciągach?

  Możesz mieć kredyty zastosowane do salda w kilku przypadkach: gdy dokonujesz płatności na swoją kartę kredytową, otrzymujesz nagrody z karty kredytowej (lub zasilasz się nagrodami, które zarobiłeś) lub gdy zwracasz przedmioty zakupione za pomocą karta kredytowa.

  Weźmy na przykład tę kalkulację: jeśli saldo wynosi 100 USD, co oznacza, że ​​jesteś winien 100 USD wystawcy kredytu, a następnie otrzymasz kredyt w wysokości 500 USD za zwrot przedmiotu, na przykład saldo dodatnie wyniosłoby 400 USD. Nazywa się to saldem kredytowym. Zasadniczo jest to nadwyżka środków na koncie. Ewentualnie możesz zadzwonić do wystawcy karty kredytowej i poprosić o przesłanie Ci nadwyżki pieniędzy czekiem.

  Ogólnie rzecz biorąc, uważne obserwowanie salda karty kredytowej pomoże Ci śledzić wydatki i wykryć potencjalne błędy. Regularne robienie tego może również ostrzec Cię o możliwej nieuczciwej aktywności na koncie karty kredytowej.

  Zastrzeżenie prawne: ta witryna służy do celów edukacyjnych i nie zastępuje profesjonalnych porad. Materiały w tej witrynie nie mają na celu udzielania porad prawnych, inwestycyjnych ani finansowych i nie wskazują na dostępność żadnego produktu ani usługi Discover. Nie gwarantuje, że Discover oferuje lub poleca produkt lub usługę. Aby uzyskać szczegółowe porady dotyczące swojej wyjątkowej sytuacji, możesz skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy