Co to jest RRSO? (I dlaczego ma to znaczenie dla Twojej firmy?)

Co to jest RRSO? (I dlaczego ma to znaczenie dla Twojej firmy?)
Category: Więc Jeśli
16 października 2020

Świat finansów biznesu jest pełen akronimów: EIN, CD, APR, P2P, MCA, SBA i, oczywiście, ten, który Cię tu sprowadził – RRSO.

Rozpakujemy ten ostatni. Wyjaśnimy, czym jest RRSO (spoiler: to roczny zysk w procentach) i dlaczego ma to znaczenie (lub nie) dla Twojej małej firmy. Dodatkowo odpowiemy na kilka typowych pytań dotyczących tego tak tajemniczego akronimu.

Zacznijmy ten podkład APY ASAP!

Co to jest RRSO?

  • APY 101 – tylko niezbędne elementy APY
  • RRSO a Twoja firma – Dlaczego RRSO ma znaczenie
  • RRSO vs. APR – Czym się różnią
  • Często zadawane pytania – wszystko, co powinieneś wiedzieć

RRSO 101

RRSO oznacza roczną procentową wydajność – termin, który jest tylko nieco jaśniejszy niż sam akronim.

Więc co to jest roczna wydajność procentowa? Mówiąc prościej, jest to kwota, jaką Twoje konto może zarobić w ciągu roku dzięki odsetkom. Ale to nie to samo, co stopa procentowa. Stopa procentowa nie uwzględnia narastających odsetek; RRSO tak.

Rosnące zainteresowanie

Ale pytasz, co to jest odsetki składane? Aby odpowiedzieć na to pytanie, przyjrzyjmy się najpierw prostemu zainteresowaniu. Z prostymi odsetkami zarabiasz odsetki od początkowych środków na swoim koncie (kapitał). Bez względu na to, ile jest okresów odsetkowych, zawsze zarabiasz tylko na tym kapitale – i to dobrze, ale co by było, gdybyś mógł zarabiać więcej?

Wpisz odsetki składane. W przypadku odsetek składanych pieniądze, które zarobisz w danym okresie odsetkowym, zostaną dodane do Twojego kapitału. Więc kiedy następnym okresie odsetki rolkach wokół, będziesz zarabiać zainteresowanie zarówno początkowej kwoty powiększonej odsetek za ostatni okres. A to oznacza, że ​​zarabiasz więcej wraz ze wzrostem salda konta.

Teraz dokładnie to, ile zarabiasz, będzie zależeć od liczby posiadanych okresów skumulowania. Więc jeśli jeden bank oferuje 2% stopę procentową z miesięczną kapitalizacją, a inny bank oferuje 2% stopę z kwartalną kapitalizacją, która jest lepsza?

Powrót do RRSO

I tu właśnie pojawia się RRSO. RRSO wykorzystuje zarówno stopę procentową, jak i częstotliwość łączenia, aby uzyskać liczbę, która pozwala porównać rachunki bez wdawania się w skomplikowaną matematykę.

Aby obliczyć RRSO, możesz użyć podstawowego wzoru: RRSO = (1 + r / n) n – 1. Albo możesz po prostu, no wiesz, użyć kalkulatora RRSO. Pozwoli Ci nawet zobaczyć, jak RRSO wpływa na Twoje zarobki.

W powyższym przykładzie bank oferujący oprocentowanie w wysokości 2% z miesięczną częstotliwością kapitalizacji miałby RRSO około 2,018%; bank oferujący tę samą stopę procentową i składanie kwartalne miałby RRSO około 2,015%.

Teraz różnica między nimi nie jest ogromna, ale każdy grosz pomaga Twojej firmie. A wyższa RRSO oznacza wyższy zwrot, co oznacza, że ​​otrzymujesz więcej pieniędzy.

Zatem najprościej mówiąc, wyższa RRSO przynosi większe zainteresowanie. Ale spójrzmy, jak to faktycznie działa, jeśli chodzi o Twój biznes.

RRSO i bankowość dla małych firm

Jeśli chodzi o małe firmy, najczęściej napotkasz RRSO, jeśli chodzi o rachunki biznesowe. Mówiąc dokładniej, większość banków oferuje odsetki tylko na swoich firmowych kontach oszczędnościowych, a więc na rachunkach rynku pieniężnego i certyfikatach depozytowych (CD).

Istnieje kilka banków, które oferują oprocentowanie na rachunkach czekowych dla firm, ale jest ich stosunkowo niewiele (w rzeczywistości dzięki rozporządzeniu Q oprocentowane rachunki czekowe były nielegalne dla przedsiębiorstw do 2011 roku! 1).

Chcemy zwrócić uwagę, że RRSO nie spowoduje, że Twój biznes nie zostanie zerwany. 2% RRSO od kwoty głównej 1000 USD przyniesie 20 USD odsetek w ciągu jednego roku, a 3% RRSO (niespotykana na kontach firmowych) przyniesie Ci 30 USD – zaledwie 10 USD różnicy. W przypadku kwoty głównej wynoszącej 10000 USD różnica wynosi 100 USD (200 USD w porównaniu z 300 USD).

Innymi słowy, nie powinieneś mieć obsesji na punkcie znalezienia najwyższej możliwej RRSO podczas otwierania firmowego konta bankowego. Po prostu poszukaj banku, który ma konkurencyjną RRSO i poza tym dobre recenzje. Ponieważ podczas gdy wyższa stopa RRSO przyniesie Ci większe zainteresowanie, prawdopodobnie nie przyniesie Ci to tak dużo, jak myślisz.

Mimo to, wszystkie inne rzeczy są równe, wybierz konto z wyższą RRSO.

RRSO vs. APR

Dobrze, ale zajmijmy się oczywistym, pokutującym pytaniem: Jak porównuje się RRSO i RRSO?

Technicznie rzecz biorąc, możesz przekonwertować RRSO pożyczki dla małych firm na RRSO, aby z innej perspektywy zobaczyć, ile płacisz pożyczkodawcy jako odsetki. To zbyt zaawansowane, jak na zakres tego przewodnika – chcieliśmy tylko poinformować, że jest to możliwe.

Jak już wiesz, RRSO oznacza roczną rentowność procentową i przedstawia, ile możesz zarobić dzięki narastaniu odsetek w ciągu jednego roku. Z drugiej strony APR oznacza roczną stopę procentową ; reprezentuje całkowity koszt pożyczki w ciągu roku – łącznie z odsetkami i opłatami.

Przede wszystkim musisz tylko wiedzieć, że zwykle używamy RRSO, aby rozmawiać o pieniądzach, które możesz zarobić (yay!) Na inwestycji, podczas gdy my używamy RRSO, aby mówić o pieniądzach, które płacisz (boo!), Gdy pożyczasz, być może na małej -pożyczki dla firm. Ogólnie rzecz biorąc, chcesz mieć wyższą RRSO i niższą RRSO.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o RRSO i jak ocenić ofertę pożyczki, przeczytaj nasz artykuł „Co to jest RRSO?”

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy