Co to jest pożyczka USDA? Czy kwalifikuję się do jednego

Co to jest pożyczka USDA? Czy kwalifikuję się do jednego
Category: Jeśli Możesz
16 października 2020

Pożyczki USDA to kredyty hipoteczne bez przedpłaty dla nabywców domów na obszarach wiejskich i podmiejskich. Są przeznaczone głównie dla kredytobiorców, którzy nie są zamożni i nie mogą uzyskać tradycyjnego kredytu hipotecznego.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Być może bardziej czujesz się w otoczeniu pastwisk niż chodników. Jeśli tak, kupno domu może być w zasięgu ręki, dzięki programowi kredytów hipotecznych Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych. W rzeczywistości USDA może mieć jeden z najmniej znanych rządowych programów pomocy hipotecznej.

Pożyczka mieszkaniowa USDA to kredyt hipoteczny z zerową spłatą zaliczki dla kwalifikujących się nabywców domów na obszarach wiejskich i podmiejskich. Pożyczki USDA są udzielane w ramach programu pożyczkowego USDA, znanego również jako Program pożyczek mieszkaniowych gwarantowanych dla rozwoju obszarów wiejskich USDA, przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych.

W 2017 r. W ramach programu rozwoju obszarów wiejskich USDA pomogło około 127 000 rodzin w zakupie i modernizacji domów. Program ma na celu „poprawę gospodarki i jakości życia na obszarach wiejskich w Ameryce”. Oferuje niskie stopy procentowe i brak zaliczek, a możesz być zaskoczony, jak bardzo jest dostępny.

Mając do wyboru wszystkie rodzaje kredytów hipotecznych, skąd wiesz, czy pożyczka USDA jest dla Ciebie odpowiednia? Oto przegląd tego, jak to działa i kto się kwalifikuje:

Jak działają programy pożyczkowe USDA

Istnieją trzy programy pożyczek mieszkaniowych USDA:

Gwarancje kredytowe: USDA gwarantuje kredyt hipoteczny udzielony przez lokalnego pożyczkodawcę uczestniczącego w programie – podobnie jak pożyczka FHA i pożyczki zabezpieczone VA – co pozwala uzyskać niskie oprocentowanie kredytu hipotecznego, nawet bez zaliczki. Jeśli jednak odłożysz niewiele pieniędzy lub nie odłożysz ich wcale, będziesz musiał zapłacić składkę za ubezpieczenie kredytu hipotecznego.

Pożyczki bezpośrednie: udzielone przez USDA, te kredyty hipoteczne są przeznaczone dla wnioskodawców o niskich i bardzo niskich dochodach. Progi dochodowe różnią się w zależności od regionu. W przypadku dotacji stopy procentowe mogą wynosić zaledwie 1%.

Pożyczki i dotacje na remont domu: Te pożyczki lub bezpośrednie nagrody finansowe pozwalają właścicielom domów na naprawę lub modernizację ich domów. Pakiety mogą również łączyć pożyczkę i stypendium, zapewniając pomoc w wysokości do 27 500 USD.

Kwalifikacja do gwarancji hipotecznej zabezpieczonej przez USDA

Limity dochodu kwalifikujące się do gwarancji kredytu mieszkaniowego różnią się w zależności od lokalizacji i zależą od wielkości gospodarstwa domowego. Aby znaleźć limit dochodu z gwarancji pożyczki dla hrabstwa, w którym mieszkasz, zapoznaj się z mapą i tabelą USDA.

Pożyczki mieszkaniowe z gwarancją USDA mogą finansować tylko główne domy zajmowane przez właścicieli. Inne wymagania kwalifikacyjne obejmują:

Obywatelstwo USA (lub stałe miejsce zamieszkania)

Miesięczna płatność – obejmująca kapitał, odsetki, ubezpieczenie i podatki – stanowi 29% lub mniej Twojego miesięcznego dochodu. Inne miesięczne spłaty zadłużenia nie mogą przekroczyć 41% dochodu. Jednak USDA rozważy wyższe wskaźniki zadłużenia, jeśli masz zdolność kredytową powyżej 680.

Niezawodny dochód, zazwyczaj przez co najmniej 24 miesiące

Akceptowalna historia kredytowa, między innymi brak kont przekonwertowanych na windykacje w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jeśli możesz udowodnić, że na Twój kredyt wpłynęły okoliczności, które były tymczasowe lub poza Twoją kontrolą, w tym nagły wypadek medyczny, nadal możesz się kwalifikować.

Wnioskodawcy z punktacją kredytową 640 lub wyższą otrzymują usprawnione przetwarzanie. Poniżej musisz spełnić bardziej rygorystyczne standardy ubezpieczeniowe. Możesz również zakwalifikować się z nietradycyjną historią kredytową. ”

Wnioskodawcy z punktacją kredytową 640 lub wyższą otrzymują usprawnione przetwarzanie. Osoby z wynikami poniżej tego poziomu muszą spełniać bardziej rygorystyczne standardy ubezpieczania. A osoby bez zdolności kredytowej lub z ograniczoną historią kredytową mogą kwalifikować się jako „nietradycyjne” referencje kredytowe, takie jak historia opłat za wynajem i opłaty za media.

Jak działają pożyczki mieszkaniowe udzielone przez USDA

Idąc o krok dalej w pomaganiu potencjalnym nabywcom domów, USDA udziela kredytów hipotecznych wnioskodawcom uznanym za najbardziej potrzebujących. Oznacza to osobę lub rodzinę, które:

Bez „przyzwoitego, bezpiecznego i higienicznego mieszkania”

Nie jest w stanie uzyskać kredytu mieszkaniowego z tradycyjnych źródeł

Ma skorygowany dochód na poziomie lub poniżej dolnego limitu dochodu na obszarze, na którym mieszkają

USDA zazwyczaj udziela bezpośrednich pożyczek na domy o powierzchni 2000 stóp kwadratowych lub mniej, których wartość rynkowa jest poniżej limitu pożyczki obszarowej. Ponownie, jest to ruchomy cel w zależności od tego, gdzie mieszkasz. Pożyczki mieszkaniowe mogą sięgać nawet 500 000 USD lub więcej na drogich rynkach nieruchomości, takich jak Kalifornia i Hawaje, oraz zaledwie nieco ponad 100 000 USD w niektórych wiejskich rejonach Ameryki.

Kwalifikujące się lokalizacje domu

Obszary metropolitalne są generalnie wykluczone z programów USDA, ale na przedmieściach mogą istnieć kieszenie. Obszary wiejskie zawsze się kwalifikują.

Następne kroki

Aby ubiegać się o pożyczkę zabezpieczoną przez USDA, porozmawiaj z uczestniczącym pożyczkodawcą. Jeśli interesuje Cię bezpośredni kredyt hipoteczny lub pożyczka lub dotacja na ulepszenie domu w USDA, skontaktuj się z biurem USDA w swoim stanie.

Program sponsorowany przez USDA może wydawać się skierowany do rolników i ranczerów, ale twój zawód nie ma nic wspólnego z procesem kwalifikacji. Kwalifikowalność to po prostu kwestia dochodów i lokalizacji. I nie, nie musisz odróżniać sorgo od soi.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy